Türk Fabrikasında Bir Robot Doğdu!

Türkiye'de üretilen bu insansı robot, hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çıkabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Bir İnsansı Robot, Türk Fabrikasında Doğdu!

İnsansı robotlardan doğal olarak insana benzemesini beklersiniz, ancak bir Türk firması olan Akın Robotics, yeni robotuyla bu kuralın çok da önemli olmadığını gösterdi.

Firmanın yeni tanıttığı modellerden biri olan ADA Mini (yukarıda), size içecek ikram edebiliyor, sipariş alabiliyor, yürüyebiliyor, konuşabiliyor, önündeki engelleri fark edebiliyor ve kafasını iki eksende hareket ettirebiliyor. Robot, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, hava alanlarında ve diğer iş alanlarında turistlere, hastalara ve ziyaretçilere hizmet verebiliyor. Ada Mini'nin İstanbul'da hava alanında ziyaretçilere check-in bilgisi, yol tarifi gibi bilgiler vermek üzere kullanılması planlanıyor.

Akınsoft Hostes Robot Ada Maktek Avrasya da!Akınsoft Hostes Robot Ada Maktek Avrasya da!
Akınsoft Robotics Departmanımız Ön Talepleri Almaya Başladı.

Yukarıdaki videoda, Akın'ın robotlarından birinin nasıl broşür dağıttığını görebilirsiniz. Yeni robotlar, insan ziyaretçileri ve özellikle çocuklar için eğlence kaynağı olacak gibi görünüyor.

Akın Robotics, robotlarının seri üretimini Konya'da yapmayı planlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Portatif vinç gibi birşey yapmışlar.

şaka gibi. rüyamda görsem çığlık atarak uyanırım herhalde.

robotta devrim. bu robotlar insansı robotlara hiç benzemiyorlar, dahası otomat olarak kullanılabilecekler. boston dynamics şaşkın ve perişan.

"İnsansı robotlardan doğal olarak insana benzemesini beklersiniz, ancak bir Türk firması olan Akın Robotics, yeni robotuyla bu kuralın çok da önemli olmadığını gösterdi." bu robotu tamam iyi hoş yapmışız ama insana benzememesi derken robot gayet normal bir çalışan insan gibi gösterilmiş

bunun üzerine stamp takılabilir mi?

İyi güzel azminize hayranım ama robotlar çok çok yavaş hareket ediyor ve değişik hareketler arasındaki bekleme süresi çok fazla. Böyle giderse bu robot koskoca günde 1 adet bile broşür dağıtamaz!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play