Türk Telekom: 110 bin kişi 8 Mbps'ye geçti

Türk Telekom açıkladı: Şu an itibariyle 8 Mbps paketine geçenlerin sayısı 100 bin aştı.

Türk Telekom: 110 bin kişi 8 Mbps'ye geçti
Türk Telekom açıkladı: Şu an itibariyle 8 Mbps paketine geçenlerin sayısı 100 bin aştı.

Türk Telekom tarafından sağlanan altyapı üzerinden İnternet Servis Sağlayıcılarının (İSS) sunmaya başladığı 8 MB paketlerine, kısa sürede 110 binin üzerinde müşterinin abone olduğu bildirildi.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, interneti daha geniş kitlelere, daha yüksek hız ve erişim olanağı ile sunma hedefiyle kısa süre önce başlatılan 8 Mbps hıza kadar olan tüm ADSL paketlerini tek bir fiyatta topladığı yeni hizmetin yoğun ilgi ile karşılandığı belirtildi.

Türk Telekom tarafından sağlanan altyapı üzerinden İnternet Servis Sağlayıcılarının (İSS) sunmaya başladığı 8 Mbps paketlerine kısa sürede 110 binin üzerinde müşterinin abone olduğu dile getirilen açıklamada, Türkiye'nin her köşesine uzanan altyapı yatırımlarını sürekli bir şekilde geliştirerek modern teknolojileri müşterilerin kullanımına sunan Türk Telekom'un, bu altyapının en verimli ve etkin şekilde kullanılması hedefiyle çalışmalarına devam ettiği kaydedildi.

Herkes hız istiyor

Açıklamada, toptan olarak tüm İSS'lerin kullanımına sunulan yeni internet tarifeleri ile Türkiye'deki tüm İSS'lerin müşterilerine daha yüksek hızda, uygun fiyatlı ADSL hizmeti sunma olanağına kavuştuğu vurgulandı.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, 8 Mbps paketlerine gösterilen yoğun ilgiden memnuniyet duyduklarını dile getirerek, "Türk Telekom olarak müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran, kullanıcı dostu, uygun fiyatlı çözümlerimizi pazara sunmaya devam ediyoruz. 8 Mbps paketlerini bu kadar çok müşterinin tercih etmesi, pazarda yine önemli bir ihtiyacı karşıladığımızı gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 98 Yorum

Santrale olan uzaklığım yaklaşık 500mt, ancak çıkabildiğim en yüksek hız 2MB. TTNET'den de fazlası beklenemez arkadaşlar, aşırı bir performans beklemeyin.

hade lemmm :)) nerden bileyim yalan sölemediğinizi. siz onu bunu boşverin de şu kotayı arttırın. bari 8-10 gb olsunda bi işe yarasın. hız artıyo kota yerinde sayıyo. anlada dinle !!!!

3G geldiğinde, (inşallah tüm pc lere uygulanabilir) ismi malum olan firmaya "boş ol, boş ol, boş ol!!!" diyeceğim....

"Türk Telekom olarak müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran, kullanıcı dostu, uygun fiyatlı çözümlerimizi pazara sunmaya devam ediyoruz. bla bla bla"

TürkTelekom ve uygun fiyat ?
Nasıl yan yana gelebilir?

Bunu daha yeni anlayabildiklerine pes doğrusu...
Siz 100 MB getirin. Onu da alırız.. Yeter ki altyapı konusunda çalış yaygınlaştır. Tabi uygun fiyatlada sunmalısın. Zaten şimdi 3G yaygınlaştığında millet GPRS modemleri tercih etmeye başlıcak ne uğraşcak kablo mablo modem falan alcak bi usb bağlancak nete hemde notebook kullanıcısıysa istediği heryerden daha ucuza olcak. Şu an bu hizmet biraz pahalı yine de...

8mb tarifesine geçtik ama telekom un altyapısı yeterli olmadığı için bağlantı hızımız hala 1mb , oturduğumuz yerde dağ başı değil Bursa'nın en büyük semtlerinden biri

Ne güzel kampanya 3 haftadır 10 dk. sağlam bir internet bağlantım olmadı. sürekli kopmalar, duraksamalar gece gündüz lanet okuttu bana. Madem bir kampanya yapıyorsun neden ben madur oluyorum birader. Bu milleti de anlamış değilim. Resmen kandırıldınız. Milleti 50 milyona kotalı yaptılar. 15 GB dediğin nedir ya. Bugün cepte bile daha büyük kampanyalar var. Yemişim adil kullanımını. Sen önce aldığın paranın adil karşılığını ver. Haksever kurum. 2 senedir 800 kbit in üzerine çıkamadım. Parayı almaya geldi mi faizine kadar bindiriyorsun. Valla imkanım olsa şu ülkede bir saniye durmam .:S Bizim paralarımızla kurulan kurumdan zulum görüyoruz. Var mı böyle bir demokratik anlayış.

ben geçmem abi zaten 4 gb kotam var yetmiyor 8 mb olursa kontrol edemem kotayı geçer geçen ay 300 mb geçtim 3 tl fazla geldi kalsın almıyım

Ben tam 7 Mbit kullanabiliyorum.

Bizim gibi kotalılar geçemiyor malesef..Neyse saçmalıktan öte değil hızını yükselticeğin sınırsızların fiyatını indirde kotalılarda sınırsız kullanmanın rahatlığı yaşasın.Hiç bir şey yapamıyoruz kotalıyken..

yok arkadaş altyapıyı değiştirmedikçe türk telekom 1 milyon mbps hızda verse hiç bi etkisi olmaz herşeyi değiştirmesi gerekir fiberoptiğe geçmesi gerekir.sattılar can damarımızı şimdi süründürüyolar canım ülkemizi ahh ahh

yalnız 8mb değil 8mb'ye kadar yani ulaşabileceği en yüksek hız. arkadaşın söylediğine göre 512 kb kadar düşüyomuş hızı. telekom kelime oyunlarıyla milleti kandırmaya devam etsin.

Bu kadar komik bir kampanya olamaz ya. Gerçekten insanların nasıl bu tarifeye geçtiğini anlayamıyorum eminim hiç biri farkında değil kazıklandığının.T.Telekomu kınıyorum bu saçma tarifeden dolayı. 8 Mbit internet kullanan bi adam ne yapsın 15 gb ı ya :S benim 1 Mbit internette bile bir aylık 40-50 gb oluyor

kampanyadan yararlandıktan sonra hızım sadece ve sadece 2mbite yükseldi. Neden mi? eşsiz ttnet altyapısı....haberiniz olsun

3 g ye bağladım umudumu çıkarsa..hemen kapatıcam neti...her ay kulllanılmayan telefonun sabit ücretini alıyorlar..bumu adil..davranış..

Kotaya bak hıza bak ey yavrum ey

bu 8 mbit cıktı cıkalı benım ınternet hızım dustu nedendır bılmıyorum bence ttnet 8 mb hazır degıl

bir kez daha hatırlatmakta fayda var.
Bakın arkadaşlar hız en yüksek 8 diyorlar yani hiç bir zaman 8 i göremeyebilirsiniz ayrıca kota 15 gb olduğunda hızınız 0.5 mbps oluyor yani 1mbpsden bile daha düşük...Ayrıca rapidshare gibi sitelerde üyeliğiniz yoksa ve sürekli free user olarak dosya indiriyorsanız size bir yararı olmayacak 8mbps nin çünkü böyle dosya paylaşım siteleri free user seçeneğinde en fazla 1mbps hızında indirmeye izin veriyor.110 bin kişi gibi pişman olmayın...

:D :D sadece gülüyorum ya biz akıllanmayız...

110bin saf vatandaşımız yine Türk Telekom kurbanı !

arkadaşlar bunlar hikaye.
bende kotalıdan geçtim ama bir anda internetim kesildi. ttneti aradım. ertesi gün eve ekip geldi. bir aletleri vardı ellerinde. hızımı ölçtüklerinde en fazla 1 mbit olduğunu söylediler. yani kablolar 18-19. yy dan kalma. altyapı yatırımları falanda hikaye.biraz elim maşalı olsa bunları mahkemelerde sürüm sürüm süründürürüm.
boşuna millletten üçer beşer fazla alıyolar. 110.000 kişiyle çarpın. aylık yaptıkları kara bakın.
artık bu türk telekom tekeli kalksın ortadan...

arkadaşlar bunlar hikaye.
bende kotalıdan geçtim ama bir anda internetim kesildi. ttneti aradım. ertesi gün eve ekip geldi. bir aletleri vardı ellerinde. hızımı ölçtüklerinde en fazla 1 mbit olduğunu söylediler. yani kablolar 18-19. yy dan kalma. altyapı yatırımları falanda hikaye.biraz elim maşalı olsa bunları mahkemelerde sürüm sürüm süründürürüm.
boşuna millletten üçer beşer fazla alıyolar. 110.000 kişiyle çarpın. aylık yaptıkları kara bakın.
artık bu türk telekom tekeli kalksın ortadan...

15 gbtan sonra 512 KBPS ye geçince ne olacak hız acaba

110.000 kişiye yazık olmuş.

Cidden hâlâ 4 GB kota konulmasını art niyet olarak karşılıyorum. Madem hız 4 katına çıkıyor kotayı da en azından 2 katına çıkartın. Doğru mu bilmiyorum ama sınırsız denilen pakete bile 15 GB kota koymuşlar yanlış mı anladım? Böyle bir saçmalığı hangi hakla yapabiliyorlar. Sınırsız (!) kullanan insanlar bir araya gelip TT aleyhine dava açmalılar. Başka türlü bu sorun çözülmez. TT istediği gibi at koşturabileceğini sanıyor. Ben evde hiç film-müzik indirmeme rağmen 4 GB kota aşıyor. Nasıl mı? Online oyun oynama, çoğu web sitesinin fazla yüklü hantal tasarımı (Örnek: CHIP), sistem güncellemeleri, ufak tefek programlar indirmeleri, video sohbet yapmak, zaman zaman online video izlemek... Bunlar çoğu internet kullanıcısının yaptığı standart "yasal" hareketler. Zaten bunları yapmayacaksak interneti niye alalım, sadece e-mail ve msn için mi?! Ülkemde internet hâlâ çok pahalı ve internetin gereklerini karşılayamayacak vaziyette.

ya en iyisi uydunet uydunete geçin 1 mb sınırsız 36 milyon ayrıca odem kampanyasıda var su sıralar kurulumda ücretsiz

1mb sınırsız tarifeyi kullanıyordum, aylık dowload'ım 13 ile 17 gb arasındaydı, 8 mb sınırsıza geçtim, benim gibi olanlar için büyük bir fırsat gerçekten bu, 15 gb'ı geçmeyecek yada geçsede ancak ay sonuna doğru 1 2 gb geçebilecek olanlar için süper, 750kb/s hızla download yapmak çok güzel gerçekten, eskiden özel olarak bir oyun, program yada film indirmek istediğimde bilgisayarı gece açık bırakıyordum sabaha kadar gelmemiş bile olabiliyordu, 3 gün önce 6 gb'lık oyun birkaç saatte geldi, akşam üstü linkleri orbite koydum, akşam oynuyordum, çok iyi gerçekten, interneti benim gibi kullananlara tavsiye ederim (:

tabi canım herkes 8mb i tam kullanıyor ya

kaç kişinin geçiş yaptığı önemli değil, bu tarifeyi daha sonra kaç kişi terk edecek? asıl mesele odur. onuda birkaç ay sonra görürüz...

artık tek umudumuz 3g

Siz öyle sanın! İlla kötüleyeceksiniz de mi? İlla bir şeye muhalefet olacaksınız! Ben geçtim, zaten kotayı aşmıyordum, çok da iyi oldu!

ben bulgaristandan yazıyorum internet hızı 16 mbps indirme hızıda torrennte 7 mbps ye çıkıyom fiyatıda 22 tl sınırsız .kusura bakmayın ama türkiyedeki internet çok yavaş yazıklar olsun koskoca türkiye bir bulgaristan kadar olamıyor.insanlara hızlı geliyor 750 kbps yle indirmek gel birde 7 mbps yle indirde görün hızı bence kullanıcıların çoğu geçmesin 8 mbps özelikle sınırsız olanlar belki ttnet anlar hatasını.

Sevgili ülkem 2009 da 110 000 abonenin 8 mbps gecmesini buyuk basaro olarak yorumluyor,Ben yaklasik 5 yildir 16 Mbps kullaniyorum bu bile az geliyor,Sözün özü hala bir arpaboyu yol almamisken bazi insanlarin bu rakkami basari olarak görmelerini esefle karsiliyorum

hala telekomu koruyanlar da varya, pes doğrusu!

8 mbps kotalı tarife neden dememişler acep :)

Ah şu Quiknet bir yaygınlaşsın. Bakalım TTNet ne yapabilecek karşısında. İşte o zaman ADSL ve TTNet'in sonu olur. Fiber optik ve Superonline çağı başlar. Ama heriflerde getirtmiyorki her yere. Neyse TTNet Monarşi'de gene kazandı.

Tamamen rezillik avrupada ve asyada bizim gelişmemiş olarak tanımladığımız ülkeler internet hızımızın onlarca katını kullanıp üstelik kotasız kotasız diye insanları kandırmıyorlar.Saat 14:23:40 sularında yorumunu yazan arkadaşım görüşüne katılmıyorum.Çünkü sen belki kotanı aşmıyorsun ama benim aylık en az 14 GB dowland ım oluyor.Peki ben bu hızı 1 hızla yapıyorsam 8 hızla bu dowland sizce kaç katına çıkar ben size söyleyeyim en az 30GB.

ey ttnet denen tekel zihniyetli, sonunu görmek istediğim saçma şirket... aldığın paranın hakkını vermezsin boş hülyalar peşinde koşarsın, 30 tl'ye kotalıyı yapıştırırsın millete, sonrada birazcık çıkardığında hızı 'adil kullanım' cart curt eder kotalıya çevirirsin kotasızıda... yazıklar olsun senin gibi bir şirkete, daha ucuz ve daha kaliteli hizmet sunan bir şirket çıksada artık kurtulsak yediğimiz ka.. öhöm neyse...

dünyanın en pahalı internetini kullanıyoruz ayrıca en yavaşını kullanıyoruz ne ayak?

dünyanın en pahalı internetini kullanıyoruz ayrıca en yavaşını kullanıyoruz ne ayak?

3g geldi ttnet ne yapacağını şaşırdı, sözde 8mb hız sundu millette hemen üstüne atladı...şimdi 2 yıl ödeyip dursunlar ttnete sözde sınırsız(15gb kotalı) tarife fiyatını...

1mb sınırsız tarifeyi kullanıyordum, aylık dowload'ım 13 ile 17 gb arasındaydı, 8 mb sınırsıza geçtim, benim gibi olanlar için büyük bir fırsat gerçekten bu, 15 gb'ı geçmeyecek yada geçsede ancak ay sonuna doğru 1 2 gb geçebilecek olanlar için süper, 750kb/s hızla download yapmak çok güzel gerçekten, eskiden özel olarak bir oyun, program yada film indirmek istediğimde bilgisayarı gece açık bırakıyordum sabaha kadar gelmemiş bile olabiliyordu, 3 gün önce 6 gb'lık oyun birkaç saatte geldi, akşam üstü linkleri orbite koydum, akşam oynuyordum, çok iyi gerçekten, interneti benim gibi kullananlara tavsiye ederim (:

--------------------
çok acıklı yazmışsın. Acıdım valla. 70 milyon ülkede herkes senin gibi ayda sadece bir oyun indirmek için 50 milyon veriyor değil mi? Yasadışı paylaşımı geçtim. Ben hiç indirmesem 30 GB Linux dağıtımı indiriyorum.

interneti daha geniş kitlelere, daha yüksek hız ve erişim olanağı ile sunma hedefiyle kısa süre önce başlatılan 8 Mbps hıza kadar olan tüm ADSL paketlerini tek bir fiyatta topladığı yeni hizmetin yoğun ilgi ile karşılandığı belirtildi.

Gelde kızma.Tamam ttnet yetkileleri böyle demiş olabilir ama,Chip te biliyorki böyle değil olay.15GB ı aşınca düşen hızdan hiç bahsedilmiyor.Ne iş.Ayrıca 8e kadar olanlar tekte toplanmadiki.Ayda 15 gb ın altında indirenlerinki 8 mbps oldu ve bu sadece haberi olanlara yapıldı.Yapsana sen hersin internetini fiyat değiştirmeden 8 mbps 15 gb indirme limitide olmadan.Ondan sonra gel böyle laflar et,Yoksa SUS!

Şahsen kendi yaşadığım gerçek bir olaydır arkadaşlar...

Geçen gün şu çok reklam yaptığı ama kimsenin geçemediği 8 Mbit e geçiş yapayım dedim yaptım ama bi de gördüm ki sürekli düşüyorum sinyal kesiliyor.. 1 Mbit' i arar oldum hemen arızaya neden olduğunu sordum ilk aradığımda paralel telefon varsa sökün dediler peki tamam dedim söktüm sonra bi daha baktım bu sefer bağlanıyorum ama 2 dakikaya bir adsl sinyali kesiliyor.. Tekrar aradım dedim böyle böyle 2 dakikaya bir düşüyorum eski 1 Mbit daha iyiydi yani...

Sonra arıza notu aldılar 1 saat geçti geçmedi geri dönüş yaptılar..

BURAYA ÇOK DİKKAT!!!
Bulunduğunuz bölge de 8 Mbit' i kaldırmıyor kablolar sistem desteklemiyor dediler.. Bağlantıyı eskiye çevirmelerini söyledim bende...

Eğer bir hizmet başlatıyorsan altyapın varsa başlatacaksın yoksa hiç başlatmayacaksın.. İnsanları mağdur etmeyeceksin... şimdi ödediğim fiyatla aynı fiyata 8 kat daha hızlı tarife olmasına karşın 1 Mbit le yetinmek zorunda kalıyorum.. Şimdi soruyorum size arkadaşlar
BU KAZIK DEĞİLDİR DE NEDİR?? BU SÖMÜRÜCÜLÜK DEĞİLDİR DE NEDİR??

TTNET GİBİ SÖMÜRÜCÜ BİR FİRMA OLDUĞU SÜRECE TÜRKİYE İNTERNETTE BİR ADIM İLERİ GİDEMEZ...

SUPERONLINE FİBER DUY SESİMİZİ VE ARTIK LÜTFEN BİZİ TTNET BELASINDAN KURTAR...

adil kullanımmış ''adalet'' in ne olduğunu öğrensin önce

Milletimiz cahil malesef 2 tl fazla verip 8 kat daha hızlı internet kullanacağız sanıyorlar ama suç elbette milletin değil bu insanlara vatanı milleti kazıklama hakkı veren devletin...

ttnet ve smile adsl al birini vur ötekine. 8 Mbit sınırlı sınırsız internet tarifeleri birbirlerinin aynısı. Sanki kopyala yapıştır yapmışlar. Quicknet gibi hizmetlerin çoğalması dileğiyle.

"8 mbps kotalı tarife neden dememişler acep :)"

öyle deselerdi adil olamazdı xD xD

ankette gördüğümüz %9 'luk "adil" internet onayından sonra aslında bu rakam normal gibi geldi... beklentimiz bu sayının dahada artmaması.

İnternetin adil kullanımı mı olur Allah aşkına? İnternet sonsuz bir uzay gibi.. Madde değilki bu internet kullanım hakkı olsun.
Kimin hakkını yiyeyeceğimde bana adil kullanımdan bahsediyorsun?

Yokki bizde yurtdışındaki diğer ülkelerdeki gibi sivil toplum kuruluşları. 1-2 tane STK birleşip dava etse, sürüm sürüm sürünür, üstünede geçmişe yönelik haklarıda öder bu şirket... Ama nerde....

ttnet: 110 bin kişi den 110 bini kotalı 4gb kullnıcıları dır. ve geçirildiklerinden kendilerinin dahi haberi yokrur.

arkadaşlar bence 49 luk değil tam sıırsız 99 tl olan paketede geçen olmuştur benim tam 6 arkadaşım geçti 99 tl lik pakete

İnternet ise insan yaşamında ekmek su elektrik hava kadar elzem olmuştur. Öyleyse internette ben istediğim fiyattan hizmeti satarım diyemez.

Şu anda kotalı üyelik için başka alternatif olmadığından dolayı bu rakam doğrudur. Sadece istanbul'da orta çaplı bir bayi bile ayda 150 ile 200 arası yeni abone kaydı yapmaktadır. o yüzden yukardaki haberde verilen bilgi bana göre haber değeri de taşımamaktadır. Ayrıca kaç kişinin gerçekten o hıza ulaşabildiği ise tam bir muammadır. Çünkü bölge santraline olan mesafe hızı belirlemekte ve 1300 metreden sonra 3mbps'nin üstüne çıkmak zorlaşmaktadır. Santrallere yakın olanlar hızlı bağlanabilirler, uzak olanlar ise hem yavaş bağlanmak zorunda kalıp hemde diğerleri ile aynı bedeli ödemek zorunda kalmaktalar. Bu olaydaki adaletin izahı olmadığı gibi "adil kullanım sınırı" denen şeyin de izahı yoktur. "Türk Telekom artık bütün abonelerine 8mbps bağlantıyı garanti ediyor" şeklinde bir haber gelmeyene kadar bu konudaki bütün açıklamalar kandırmacan ibarettir.

sevgili ülkemin saygıdeğer insanları bütün yorumları okudum herkes baştan sona kadar haklı bu kadar büyük bi sitede birtane ttnet teknik elemanı neden çıkıpta bişeyler yazmıyor ben burdan yetkililere sesleniyorum

neden milleye alicengiz oyunları yapıp kelimelerle oynuyorlar biraz sıkıpta frekansları yükseltip hızı 20 katına çıkartmıyorlar anlamadığım böyle bir sistem var ve millete işkence çektiriyorlar zaten aldığın para yanına kar üstüne kar 8mb iyi güzel 15gb dan sora 512kb bundan hiç bahsedilmiyor dikkat şu anda bu 8 mb deneme aşamasında özellikle şirketlere vermiyorlar çünkü aşırı kopmalar meydana geliyor !!!

Madem ki bizlere de cevap hakkı doğdu yazalım bakalım. İlk önce her eve fiber optik gelsin diye yazıp duruyosunuz. Hayatınızda hiç f/o kablo gördünüz mü? Gördüyseniz içinden kaç kıl geçer bilirmisiniz? Çalışma mantığı nedir nasıl sonlandırılır hiç araştırdınız mı? Yok sanmıyorum. Yere göğe sığdıramadığınız Tellcom(Superonline) dairenize kadar f/o mu çekiyor sanıyorsunuz. Onlarda dolaba kadar f/o çekip dairelere dağıtımı bakır yapıyorlar. Çektikleri hattın alternatifi yok. Koptuğu zaman ek yapılana kadar beklemelisiniz. Peki bir f/o kablonun eki kaç saat sürer bunu tahmin edebilirmisiniz.
Hız konusunda sıkıntınız olmasın. Çok yakında IP TV hizmeti başlıyor. 8 MB sadece ilk adımdı. Hızlar kademe kademe yükseltilecek. Herkesin IP TV alması için hızlar zorunlu olarak arttırılacak.

yahu bu adam ne sallıyor. millete uyuyor. ne 8 i ya. adamlar evime geldi 2 yi zar zor verdiler. alt yapıymış. türkiye ve alt yapı hahaha. gülerim işte ben buna. 110 bin abone 1 ay sora 1 mbps limitsize geri dönecek. tarife değiştirme süresini bekliyolar. ben 2 mbps 40 ytl 15 kota ile zor kullanırım. salla telekom.

vay babam vay. 110 bin kişi geçmiş heee. helal olsun 6 milyon aboneden 110 bin saf ve temiz arkadaşlarımız var. acaba kaç kişi geri dönecek 1 ay sora eski tarifelerine. yahu 2 mbps hattım destekliyorsa severim öle tarifeyi ben. burdaki severim mecazi anlamda. anlayan anladı sevgili arkadaşlar :D

"Türk Telekom olarak müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran, kullanıcı dostu, uygun fiyatlı çözümlerimizi pazara sunmaya devam ediyoruz. ''
hey allahım ya şaka gibi... :)

Daha hızlı ve daha ucuza bu servisi veren hizmet çıksın sözleşmemi iptal edip o şirkete geçmezsem. Bıktım bu şirketin palavralarından artık...

Eğer benim gibi ayda 15 GB'tı geçmiyorsanız ideal.

Adil kullanım işini anlamayan arkadaşlara anlatayım: Herkes 15 GB değil de sınırsız download ederse zaten 8 Mbit kesin hız garantisi vermeyen ttnet ve smile adsl'in hatları ile kişi başına 100 Kbit hızına düşersiniz.

Vurun limitsize vurun..8Mbit hız vaat et sonrada ama sakın birşey indirme de.İsmide çok enteresan ADİ(L) Kullanım Uygulaması.En azından 15GB dolunca 512 ye düşürme.Eski tarife neyse ona çevirinki biraz makul ve mantıklı olsun.

TTnet sayesinde yeni bir kavram öğrenmiş bulunuyoruz. Şu bizim kırk yıllık ''sınırsız'' kelimesi var ya aslında sınırsız değilmiş :) pu ha ha çok güldüm yaw...

hepsi hikaye denemediğimiz bağlantı hızı kalmadı downloadlar 600-700 kb/sn geçmiyor oda nadiren! genelde download hızları belli 50-60-70 kb/sn yok site vermiyor yok bizden çıkan internetin zaten %25 liği size gelene kadar yolda kayboluyor :) demiyorki sinyali tam açmıyoruz milletimiz ne anlar sinyal olayından bilmem neyden uydurun işte sorun sizin modeminizdedir eve gelen tesisattadır hiçbirşey bulamazsan işte %25 lik bağlantı yolda kayboluyor de maksat para kazanmak söğüşlemek olsunda...

saçmalık bu 15 gb kota baştan ben geçmek istemiyorum sakın üyeliğimi mbit e geçirmesinler ne o salak mıyız biz.kendi kullansın 8mbit sınırlı tarifeyi yada türktelekomu satanlara versinler.....

1mb sınırsız tarifeyi kullanıyordum, aylık dowload'ım 13 ile 17 gb arasındaydı, 8 mb sınırsıza geçtim, benim gibi olanlar için büyük bir fırsat gerçekten bu, 15 gb'ı geçmeyecek yada geçsede ancak ay sonuna doğru 1 2 gb geçebilecek olanlar için süper, 750kb/s hızla download yapmak çok güzel gerçekten, eskiden özel olarak bir oyun, program yada film indirmek istediğimde bilgisayarı gece açık bırakıyordum sabaha kadar gelmemiş bile olabiliyordu, 3 gün önce 6 gb'lık oyun birkaç saatte geldi, akşam üstü linkleri orbite koydum, akşam oynuyordum, çok iyi gerçekten, interneti benim gibi kullananlara tavsiye ederim (:
-----------------
Komik çocuk güldürdün beni ALLAHTA SENİ GÜLDÜRSÜN EMİ Umarım büyüyünce sen ttnete genel müdür olursun

TRde aklı başında tüketici sayısı malesef ki az....

ülkemiz yasalarına göre telif haklarını ihlal edecek şekilde korsan film mp3 cracklenmiş oyun pornografik görüntüyü herhangi bir şekilde zilyetinde bulundurduğu elektronik eşyalara internet üzerinden indirmesi kopyalaması ve bulundurması bir suçtur.bu 15 gb kime yeter diye basbas bağıranların derdide 100 de 95 yukarıda saydıklarım dan biri olduğundan adım gibi eminim.tamam internet özgürlüğün diğer adı ama nereye kadar buradaki yorum yazan yüzlerce arkadaşa tavsiyem şudur birleşin tek bir çatı altında toplanın hatta sivil toplum örgütü kurup tt un önüne siyah çelenk bırakın.size sormaycaklarmı 15 gb la ne yapacaksın.bunları okurken içinizden ulan sanki sen hiç yapmadın diyebilirsiniz.hatta diyin.burda önemli olan benim fiiliyatım değil başkalarının yapmış olduğu işleri verdikleri emeğe hiçe sayarak sizin bu yorumlarınızı kamuya açmanızdır.yoksa ülkemizin sosyo ekonomil durum malum ayda 1000 ytlyle geçinen bi ailenin ferdi olarak nasıl gidipte bi oyun için 50 lira 5 şarkı için 10 lira ailecek bi film keyfi için 40 50 lirayı harcayabileceksin.evet dünyada milyonlarca insan bu korsan işini bilmeden veya bilerek en az birkaç kere yapmıştır ama asla ve asla bir hak değildir.neyse fazla dayak yemeden kaçayım

not:ttnet te çalışmıyorum ortaklığım yok ve patronun kızıyla herhangi bir görüşmem olmadı.bayağa bildiğin okula otobüsle giden alışveriş için bime giden yere tüküren felan sade bi vatandaşım

kimse araştırmıyor ki bir yerde okuyor sonra tamam bu doğru ttnet in sitesine girdiğiniz de netlimitsiz var yani 15 gb geçtiğinizde İNTERNET LİMİTSİZ ANLAMINDA bunu fiyatı 49 tl bir de normal limitsiz var bu da bizim tabirimizle sınırsız 15 gb felan sınır yok yok düşüyor yok 512 oluyor o 512 15 gb meselesi netlimitsizde bu sonraki bahsettiğim limitsizde 15 gb felan sınır yok hızınız 8 den aşağı düşmüyor fiyatı ise 99 tl ... biraz araştıralım...

110bin kişi aylık yeni abone olanların sayısı her ay ülkemizde o kadar kişi internete abone olur. sevinmemek ve üzülmemek lazım. Kotalı üye olmak isteyenlerin 8mbps dışında abonelik şansı zaten yok. doğal olarak bu rakam her ay artarak devam edecektir. Bu arada benim de hattım en fazla 2mbps olabiliyormuş. Veremediği veya veremeyeceği hızın parasını isteyen telekom önce bu adaletsizliği çözsün de sonra adil kullanımı hesaplasın, birisi de iptv den bahsetti arada, bu durumda bana bu iş galaksiler kadar uzak görünüyor bu altyapı ile nasıl becerecekler çok merak ediyorum. Cevap veren çıkarsa da çok memnun olacağım.

türkiyede yayınlanmayan animler izliyorum, açık kaynak filmleri takip ediyorum. her hafta en az bir linux sürümü indiriyorum. revit autocad üzerine srekli eğitim videolarını takip ediyorum. bu programların son surumlerını ınternetten ındırıyorum ki autocad fırması ogrencılere artık full olarak kullanma ımkanıda verıyor. bunlarınn hepsının harııcınde ınternette paylasım konusu hala tartısmalı bır konudur. pirate bay ceza aldı lakın cezayı veren hakım telıf hakları koruyan bır dernege uye cıktı. tarafsız olmadıgı ıcın karsı dava surecı var. avrupa bırlıgı paylasım mesrudur dedı zaten. bunların da otesınde ttnet ahlak polısımı? ya da ınternettekı yasadısı kullanımı engellyecek olan bır devlet bırımı mı? hangı kanunda turk telekom adıl kullanımın ne olacagını belırler yazıor?? benım ıcın adıl kullanım 50 gb olabilir. 15gb olduğunu hangi kriterle belirlemişler??
yoksa ttnet bunu sadece daha cok para kazanmak ıcın yapan turkıyedekı tekel bir firmamı?
yoo aslında ttnet bızım ıyılıgımız ıstıyor. adil kullanmamız için elinden geleni yapıyor sağolsun.

biz geçmicez kardeşim!!! Yüksek ücret, düşük bağlantı politikası. İnternette en fazla kazık yiyen halk Türk halkı. %98lik bir tekel söz konusu. Ah, piyasaya sağlam isimler girsinde göreyim sizi ben ozaman 50 milyon alabilecekmisiniz sinirsiz baglantiya.

Ben günde 2-3 saat online oyun oynuyorum aylık toplamda sadece bu oyun 30 gb yakın download yapıyor indirdiğim dosyalar filmler müzikler ile bilikte 100 gb yakında bi dosya transferi oıluyor olay sadece download deil yaptıgınız her işlem kotadan götürüyor msn i gün boyu açık bırakın o bile çok ciddi bir şekilde kota yiyor.

ttnet çok ileri teknoloji sunuyorsa gitsin amerikanın ingilterenin internet sağlayıcılarını alsın bizde görelim ne kadar büyükmüş....onlar dünyada ilk bizim ttnet ikinci el teknolojide daha...teknolojiyide bırak enayi değiliz ttnet elbette bi çareni bulur bu halk seninde

750kb/s download hızı demiş aşağıda birisi.Vay be biz uzaya çıkmışız desene..:)))

15GB makul sınır.Ancak ekonomisi ve insan kalitesi makul ülkelerde olur. Sınırsız ama makul hahahaha.Zavallı Türkiye İnterneti :)))

evet olaya mak 8 mbit sınırsız pardon ya 15 gb kota vardı hani suistimal edilmesin o geçenlerin çoğu tam ne olduğunu anlamadı bile ve olan yine bizlere oldu günlerce 1 mbit hattım varla yok arası gitti geldi ey telekom inşallah senin tekelinide yıkarlar.Merak ediyorum bu telekom yetkilileri hiçimi görmüyor insanları yorumları

halkı kazıklıyo bunlar yaa! sakın ha kampanyalıdan başlayıpta internet falan almayın neler geldi başıma bilseniz ev değiştirdim.nakil için 27,00 tl denildi kablo çekilmez direk dikilmez nedir dedim tarife öyle dndi iptal ettirdim.1 ödenmemiş fatura ile birlikte 130,00 tl denildi ödedim. iptal ettirdim bugün yine fatura geldi 92 tl. iptal ettirirken aldıkları paranın mükerreri ödemeyecem bakalım ne yapacaklar çünki elimde ödendiğine dair faturaları var kafayı yemiş bunlar

valla arkadaşlar benim normal ayım 45 gb gelin siz düşünün 1mbps ile 8 sınırsız olsa neler yapmam ama o hızda en cok bize geleni 3 olur malum türkiye şartları ben bursa da oturuyorum ve temmuz ayında quicknet gelicek aslında suanda var ama oturdugum yerde yok ama gelicek bekliyorum sabrediyorum geçicem kurtulucam bukadar yapcak bi şey yok adamlar binmiş ata vuruyor kamçıyı istedikleri kadar istedikleri hızda sende yemene bakıcaksın bu durumda....

tele dünya uydu nette 1024 mbps internet sınırsız aylık sadece 9 buçık lira ttnette ise 45.25 krş aradaki farkı görün keşke teledünyada alt yapısını genişletse türkiyenin heryerinden abone olunabilinse benim üst sokağımda var ama bizim sokakta yok eğer şebeke olsaydı hiç durmazdım şimdi geçerdim uydu nete 75 den fazla tv kanalı ve internet sadece ikisi 17 lira way babam way

TTnet Bakır tellerini alda bu ülkeden çek git ulan retkit bozuntuları...

Bu nasıl internet!!! O kadar para kazandınız bizler sayesinde yapılan yatırımlar nerede ???
awrupa 32 bitlerde surf yapıyor.. sen 8mb internet çıkartmışsın yarım yamalak olarak bununla övünüyorsunuz....

DÜNYANIN EN PAHALI VE EN YAVAŞ İNTERNETİNİ BİZE MECBURİ OLARAK SATANLARA şu ana kadar ödediğim tüm faturalarım HARAM olsun !!!!:@

110 bin kişi çarp 16 tl + vergi olan tarife değişim parasını telekom yine parasına para kattı bide 512 ye düşen hızlardan da santraller az çalıştı yine kara geçti olan yine internet kullanıcılarına oldu tk ne işe yarar da durdurmaz bu saçmalıkları ?

ah ah elimizde olsa da su sirkete is yaptirmayip bi kurtulsak...

yaptinigz sacmliklarin yaninda ihtiycin %1 ini bile karsilayamazsiniz ayip be ayip yeter artik

Türk Telekom' dan bir yenilik daha! Dünyada bir ilk! SINIRLI SINIRSIZ TARİFE sadece TürkTelekom' da!!

ben telekomun 16mb vdsl2 kullanıyorum gececeksenız ımkanınız varsa sınırsız vdsl2 gecın derım rapıd hesabımla 2000 hızında download yapıyorum fıyatı 110 tl ve sınırsız nette kopma hıc yasamadım vdsl2 fıberoptık hatla baglıyor telekom adsl yerınızden kıprdamıyın 8 mb hızı ıyı veremıyor karar genede sızın

türk telekom 8 Mbps paketine geçtim ama bin pişman oldum eski 1024 kb hızla aynı oranda hızla bağlanıyor vede indirme yapıyor ne anladım paket değişikliğinden yani hizmeti kötü şu anda 8 Mbps bağlantı hızının zaten garantide vermiyor bu hızda bağlantı yapcağına dair yani burda biraz tüketciyi yanıltma var sayın türk telekom yetkilileri duyuyormusunuz parayı alıyorsunuz ama hizmet yanıltıcı size kocaman bir sıfır

Değerli Yorumcular. Benim biri birçoğunuz film müzik dizi program indirip kullanıyor izliyor ve dinliyorsunuz. Ancak ciddi bir kesim ise sadece gazete okuyup, 1 ayda sadece 1-2 gb downloada ancak ulaşabiliyor. 2 GB bile olmayan bir internet hesabı olan birisi için bu tarife çok avantajlı kabul etmek gerekli.
Türk Telekom'un bu fiyat dayatmalarının sebebi rekabetçi bir ortamın yaratılamamış olmasıdır. Türk Telekom'u tekel durumunu koruyacak ve piyasanın hakimi olacak şekilde özelleştiren bu hükümet tek ve gerçek sorumludur. Birkaç milyar dolar daha fazla parayı kasaya koyabilme k için Telekom blok olarak özelleştirilmiş ve halkın kazıklanmasına dolaylı olarak onay verilmiştir. Rekabet olmayan yerde gerçek fiyatlara piyasa asla ulaşamaz.

Vdsl2'ye geçmek istemiştim ancak buluduğumuz yere verilemediği için 8 mbit sınırsıza geçtim. Bende hız problemi yok 800 küsür kb/s ile download yapabiliyorum. 2 komşuyada evden internet verdiğim için fiyatıda beni pek etkilemiyor :D:D

Yurt dışından orjinal Bluray yayın HD içerik satın alarak online izleme hizmetimiz "SINIRLI" SINIRSIZ tarife sayesinde artık engellenmiş oluyor. 15gb kota koyuyorsunuzda 1 hd film ne kadar yer kaplıyor bilginiz var mı ? Türkiye'de herşey illegal içerikten oluşmuyor. Ülkemize Bluray filmlerin orjinali önce geldide biz mi izlemedik ? Gene parasıyla yurtdışında online satın alıp gene online izlenebiliyor. Bu sebeple 15gb SINIRLI olma durumu oldukça saçma ve sadece ülkemize yöneliktir.

vdsl2 gecın hızmet veremıyorsa yerınızden kıpırdamayın vdsl2 fıberoptık kablolar aracılıyla verıyor telekom

beyler anlamadıgım bi olay var galiba ilk ay diye ama yaklasık 60 gb kotaya ulastım hala 700 ile dosya indiriyorum günde yaklasık olarak 15 gb oyun indiriyorum

Bende 8mbps ye geçtim. Ancak santralim desteklemediği için 2 Mbps ye çektiler. Altyapı çalışmasına önem verseler tam süper olacak...

beyler sonuna kadar haklısınız türk telekom sadece kazıklıyo verdiğimiz parayla aldığımız hizmet hiç aynı değil!

QUIKNET bizim oradan geçiyor da ne oluyor sitelere veriyor sadece müstakillere vermiyor ki sitede oturan adam parayı verip hızlı internete zaten bağlanır.
TTNET 8 mbps e kadar son sürat rezalet adı altında güzel kelime oyunlarıyla "biz daha kötüsünü yapana kadar en kötüsü bu" sloganına çok güzel bir şekilde devam ediyor. Ya adamlar bir taraflarıyla gülerler yaa avrupalılar koreliler japonlar 1 mbps hız ne demek şaka gibi yaa. Hele bir de 50 lira alıyor walla gülüyorum ben şu an hakkaten :D :D TTNET ne güzel kullandırtıyor bize resmen diyor ki nasıl da kullandırtıorum sana

Dünyada eşi benzeri olmayan bir "ADİL KULLANIM HAKKI" ...Telekom insanlarla dalga geçiyor resmen. Arkadaş bize 8 Megabit hızında internet veriyor. Ama kullanmayacaksın diyor. Bu resmen böyle...Aksini düşünen var mı? 8 Mbit kullanınca ister istemez 15 GB bir kaç günde dolar...Bir de ismine sınırsız tarife diyor. Dünyanın hiç bir yerinde böyle sömürgen, böyle utanmaz ve ahlaksız bir kurum yoktur. Pardon yöneticileri için de bir iki laf söylemek lazım. Arkadaş bu TT nin yöneticilerini de imam hatip ten mi getirdiniz? Aklıma başka bir şey gelmiyor çünkü...Beyler internetten 5-6 film veya klip izleyince kota doluyor. Bu ne ş böyle? Başlarım sizin adil kullanım hakkınızdan. Şuna "herkes yüklenince kaldıramıyoruz" desenize!..8 Mbit diye insanları aldatmayın o zaman!

İLLA KÖTÜLEYECEĞİZ ÇÜNKÜ KÖTÜ HİZMET KOTA YETERSİZ VE PAHALI VE EN KÖTÜ DESTEK

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir