TV'lerin geleceği: Öneriler, Chromecast ve...

Gelecek nesil televizonlar bizlere ne sunacak, hangi teknolojide gelecek var, hangisinde yok?

  • Zeynel A. Öztürk

Gelecek, önerilerde ve kişiselleştirmede

Gelecek, önerilerde ve kişiselleştirmede

Gelecek, önerilerde ve kişiselleştirmede

"Beamly'de öneri sistemimize önem veriyoruz. Kullanıcıların aradığı birkaç şey var: farklı içerik sınıflarında şovlar ve şu an TV'de izlenebilir olan programlar. Öneriler, çok ama çok önemli. Biz, Beamly uygulamasında My TV week diye bir işlev sunuyoruz. Bu işlev, TV programını sizin için düzenliyor ve size uygun içerik önerilerinde bulunabiliyor."

... ancak kötü önerilerle başımız dertte

"Önerilerdeki sorun, her zaman doğru olmamaları. Örneğin öneriler, sizi iyi tanıyan bir arkadaşınızın önerilerinden daha kötü olabiliyor. Bunun için uygulamaya önerileri yok saymaya yönelik bir işlev ekledik. Öneriler doğru değilse onu hemen kaldırmanız mümkün. Bu sayede uygulama bir oyuna dönüşüyor: sevmediklerinizi kaldırıp, sevdiklerinizi bırakıyorsunuz. Böylece uygulamayı eğitmiş oluyorsunuz."

Gelecek, sosyal uygulamaların: TV'lerin yetişmesi gerekli

"Her zaman TV'lerin sosyal ağı olmak istedik, ancak işe başladığımız anda karşımıza televizyon yayınları çıktı. Ancak bazı şeyler değişti: Biz bu ekrana, ikinci ekran 2.0 adını veriyoruz. 5-10 yıl sonra çoğumuz, TV'yi oldukça farklı biçimde izliyor olacağımızı hayal ediyor - bunda hiç şüphe yok. Gelecekte TV programlarını istediğimiz yerde, istediğimiz zaman ve istediğimiz cihazda izleyeceğiz."

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Tümüyle piyasadan kalksalar daha iyi olur.

@11 May 2014 05:11 Nasıl bir mantıkla böyle düşünüyorsun anlamadım. Doğru işler için kullandıktan sonra bir zararı yok. Su hayatta kurtarır can da alır.

Artık akkıllı evlerin gelişmesi lazım

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir