Ubuntu One, sonunda pes etti!

Linux'un lider isimlerinden Ubuntu, büyük ümitlerle açtığı servisi sessiz sedasız mezara gömüyor!

  • Cem Şancı
Ubuntu One, sonunda pes etti!

Ubuntu'nun, bulut depolama servisi Ubuntu One kapanıyor. Yapılan açıklamaya göre, Dorpbox, OneDrive veya Google Drive gibi ücretsiz ve yüksek kapasiteli bulut depolama servisleriyle rekabet edemeyen Ubuntu One, yeni hesap açılışlarını durdurdu.

Ubuntu'nun geliştiricisi Canonical, 2009 yılında Ubuntu 9.10 sürümü ile birlikte Ubuntu One servisini de hizmete açmıştı. Kullanıcılar 5 GB'lık ücretsiz depolama alanının yanında ayda 3.99 dolar ödeyerek 20 GB'lık ekstra depolama alanına ve stream müzik servisine sahip olabiliyorlardı. Ancak bu servis artık rakipleri ile yarışamaz durumda.

Canonical mevcut Ubuntu uygulamalarını güncelleyerek Ubuntu One servisini dağıtımdan kaldıracak. 1 Haziran'da servis kapatılacak ancak 31 Temmuz'a kadar kullanıcılar dosyalarını indirme imkanına sahip olacaklar. Bu tarihten sonraysa servis tamamen kapanacak ve dosyalara erişmek mümkün olmayacak.

Eğer Ubuntu One servisini kullanıyorsanız, bir an önce dosyalarınızı yedeklemenizde yarar var...

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Dorpbox yenimi çıktı bunu fotoğraftan sonra 2.vaka olarak görüyorum :D

Linux sonuçta gömülmesi gayet doğal. Linux tan bir şey olmaz. Windows 'un yerini alacak diyenler vardı linux için hahaahha :D

@07 Nis 2014 22:04 bu tartışma saçma ama windowstan daha fazla linuxlu cihaz var

@07 Nis 2014 22:04 http://goo.gl/WByXlP

@07 Nis 2014 22:04 Özgür Linux dünyasının saçma sapan bir Windows'a dönüşme niyeti yok zaten. :) Linux'u 'bilgili' bir şekilde kullanıp, onun performansını alan insan ne demek istediğimi anlayacaktır!

@07 Nis 2014 22:04 Sunucularda olsun, kamusal kurumlarda olsun, savunma sanayiinde olsun, tıp alanında olsun artık Linux ezip geçiyor, şimdiden Linux öğrenmende yarar var çünkü gelecekte işine yarayacak.

Dropbox ile anlaşıp entegre etse daha çok kazanır.

@07 Nis 2014 23:03 bencede dropbox veya gdrive ile anlaşabilir

şahsen ubuntu kullanan biri olarak ben kullanmıyorum. dropbox en iyisi

Ben .exe uzantıları çalıştırsın herkes kullanır dedim; kimi anlamadi kimi güldü; daha cok tarihe gömülürsün sen sen ubuntu ve her türlü linux dağıtımı (bir sene nereseyse tüm sürümlerini kullanip denememe rağmen)

@08 Nis 2014 03:37 Size bire bir katılıyorum. Aynı şeyleri ben de yaşadım çünkü. Çok zormuş gibi direttiler ,tıpkı windows 8 ve 8.1 de microsoft'un yaptığı gibi. Aynıdır benimde temennim. Tarihe gömülecekler...

Bazı bilgisiz arkadaşlar sanıyorlar ki ubuntu bitiyor. Birde yorum yazmışlar buraya. Hani windows un yerini alacakti diye: ) linux u bilmeyen yorum yapmasın. Rezil oluyorsunuz.

Ne yazık ki yapabilecekleri çok birşey yok! Finansal güç burada çok önemli... <Cleverman>

kapali kaynak winzortcular gelip linux hakkinda atip tutmasin surada!

.exe çalıştırsın demiş by çok bilmişin biri. Geliştiriciler olarak bunu neden daha önce biz düşünmedik ki

KOMŞUMUN MERCEDESİNİ ÖDÜNÇ KULLANACAĞIMA. BENİM OLAN DACİA DAHA İYİDİR ! WİNDOWS'DA PROGRAM VS. KURARKEN KABUL ETTİĞİNİZ LİSANS MADDELERİNİ BİR BİLSENİZ......... SİZE PROGRAMI SATMIYORLAR, SADECE KULLANIM HAKKINI SATIYORLAR. ONUN İÇİN G.N.U. DİYORUM.

ms kölesinin teki gelip haberi trollemiş... yuh be...

sonuçta ubuntu en iyi dağıtımlardan olsada android market konusunda daha çok programa sahip ubuntunun marketi ayrıca çok dar ubuntuda bulunan programların çok azı markette (android desktop os olmasada sonuçta linux tabanlı)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost