uTorrent'e antivirüslerden, Google'dan engel!

Popüler antivirüsler ve Chrome, bu çok popüler Torrent programını engellemeye başladı!

uTorrent'e antivirüslerden ve Google'dan engel!

Bittorrent yazılımları arasında en çok tercih edilen uTorrent, geçimini gösterdiği reklamlardan ve beraberinde getirdiği ek yazılımlardan sağlıyor. Ancak görünüşe bakılırsa bu ek yazılımlar, uTorrent'in "zararlı" olarak görülmesine yol açtı.

TorrentFreak'in haberine göre uTorrent, şu an en az 6 antivirüs firması tarafından güvenlik riski olarak tanımlanıyor. İçerisinde Symantec ve ESET'in bulunduğu antivirüs üreticileri, taramalarında uTorrent.exe'nin Trojan.Win32.Generic!BT ile ilgisi bulunduğunu söylüyorlar. Bununla birlikte uygulamanın kendisinin zararlı bir davranış sergilediğine dair herhangi bir işaret yok. "Zararlı yazılım uyarılarının" uTorrent'le birlikte gelen üçüncü parti yazılımlar olduğu sanılıyor.

uTorrent'in yaşadığı sorunlar burada bitmiyor, çünkü Google da uTorrent'e ve aynı geliştiricinin diğer yazılımlarına olan bağlantıları engellemeye başlamış bulunuyor. Bunun gerekçesi ise "kullanıcının rızası olmadan zararlı yazılımların indirilmesi ve kurulması". Google'ın web tarayıcısı Chrome, uTorrent'i potansiyel zararlı olarak görüyor ve kullanıcıların onu indirmesine engel oluyor. Bununla birlikte bu engelden herkesin etkilenmediği söyleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bunda kesin msnin payı var...

Gerçekten ek yazılımlar felaket. Wikihow'da bu yazılımların nasıl utorrent'den kaldırılacağı ile ilgili 9 maddelik bir yazı bile var.

evet kendi kendine torrent indiriyor 2 buçuk gb boyutunda reklam programıı sinir oldum iyiki sınırsız internetim siliyorum torenti ve datayı yine indiriyor .

@23 Temmuz 2015 13:57 open source alternatifleri deneyin, qbittorrent oldukça başarılı ve doğal olarak temiz.

@badwizard uzun süre u torrent kullanıyordumm çok memnundum son 2 en fazla 3 aydır sürekli hep böyle böyle giderse başka torrent programına geçicem .

@23 Temmuz 2015 13:57 Bittorrent kullanmanızı tavsiye ederim.

UTorrent arka plan fazla'dan yazılım kurup bilgisayarın kaynaklarını zaman için'de sömürmeye başlıyor torrent kullanan varsa başka bir torrent işlemcisi kullansın siz anlamadan virisü yiyorsunuz geç bile kalındı bu engel için.

1.8.5 sürümü 6 yıldır sorunsuz kullanılıyor... Her program için zırt pırt versiyon güncellemesine gerek yok...

Başka torrent istemcisi mi yok! Ben bıraktım çoktan, siz de bırakın. Yeniliklere açık olun. ;)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir