Van için 8 yeni PC laboratuvarı ve fazlası...

Van depreminin ardından bir araya gelen bu iki önemli isim, sevindiren bir işe daha imza attı!

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve HP güç birleştirdi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi 8 adet yeni bilgisayar laboratuvarı ve 1 adet yeni yüksek lisans doktora bilim dersliğine kavuştu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin eğitim öğretim birimlerine, araştırmacılarına, öğrencilerine, personele ve yönetim birimlerine bilişim desteği sunacak çok amaçlı bilgisayar laboratuvarları 11 Kasım Pazartesi günü Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde yapılan törenle hizmete girdi.

Laboratuvarlarda toplamda 336 adet HP ince istemci ve 15 adet masaüstü bilgisayar, monitörleri ile birlikte kullanılacak. Dakikada 100 yazıcı, 120 bilgisayar ve 4 sunucu satışı yapan HP'nin ince istemcileri, merkezileştirilmiş yönetim ve eğitim çözümlerinin güvenilirliği özellikleriyle, sorun giderme zorluklarını ve genel yönetim bakım maliyetlerini azaltarak öğretmen ve öğrencilerin daha üretken olmasını sağlıyor.

Van depreminde başarı ile sonuçlanan işbirliği yeni bir boyuta taşınıyor

Özel sektöre sunduğu teknoloji hizmetlerinde 100. yılına giren HP ile bilime yaptığı yatırımları her geçen gün artıran Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin köklü işbirliği 2011 Van depreminin yaralarının sarılmasına önemli katkılar sağlamıştı. Deprem sonrasında Afet Merkezi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi bilgi işlem altyapısını kullanırken, deprem öncesinde HP tarafından tasarlanan, yedekli ve iş sürekliliğini temin eden sunucular, kesintisiz çalışarak merkezin afet sonrası sürecini verimli bir şekilde yönetmesini mümkün kılmıştı. HP'nin eğitim kurumlarına sunduğu teknolojilerin sağlamlığı ve kalitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin bu önemli bilişim yatırımında HP'yi tercih etmesinin ana sebebi oldu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

I love you hp

Bir wan lee olarak bundan sonraki bilgisayarım hp olacak. seni sviyorum HP.

ölümüne hp diyorum :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir