Volvo S80: Bu yeni özellik çok konuşulacak...

Volvo, yeni S80 modellerinde yer vereceği ilginç özellik ile adından çok bahsettirecek...

  • Selim Öztürk
Direksiyon başında uyuklamaya son!
Geliştirilen yeni bir otomobil teknolojisi ile direksiyon başında uyuya kalmak tarihe karışacak.

Otomobil dünyasının dev isimlerinden biri olan ve güvenilir araçlarıyla tüm dünyada haklı bir şöhrete sahip olan Volvo, yeni otomobili S80 ile bir ilke imza atıyor.

Attention Assist yani Konsantrasyon Kaybı Uyarıcısı özelliği, artık yolda seyretmekte olan sürücülerin uykuya dalıp dalmadığını anında tespit ederek olası bir trafik kazasının önüne geçebilecek. Bilindiği üzere karayollarında meydana gelen kazaların çok büyük bir bölümü, aşırı hız, alkol ve elbette direksiyon başında uyuklamaktan ileri geliyor. Geliştirilen bu yeni sistem sayesinde, direksiyon başında uyuya kalma problemi de tarihe karışacak gibi görünüyor.

Ancak bu sistemi kullanacak olan sadece Volvo S80 olmayacak. Mercedes-Benz S500 de yeni E-class otomobillerinde aynı sistemi kullanacak ve 70 ayrı parametreyi kullanacak olan sistem, bu parametrelere göre hareket edecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

iyide zaten bu sistemi Mercedes önceden keşfetmişdi

durduk yere sana bi havuz problemi sorcak oto. bilemezsen kenara çekip 2 tokat, yola devam. 2 kez bilemezsen kırbaç. 3 de sölemiyorum artık.

Garanti bizimkiler emliyet kemerine kibrit çöpü sokmak gibi parlak bir fikirle bu engelide kolayca aşar :)

Sensör Sensör Sensör Sensör Sensör Sensör Sensör Sensör Sensör Sensör Sensör Sensör Sensör Sensör

İçimiz dışımız sensör oldu.

Nerede kaldı insanlardaki refleksler. Gitgide bizi algısızlaştıracaklar bunlar.

desenize çinliler yine yapmış yapacağını...(not:volvo çinliler tarafından satın alındı.)

Güvenlik ve Sürücü emniyeti açısından Volvo hep takip ve taktir ettiğim bir MARKA Kendilerine bu sayfalardan ulaşırmı bilinmez Teşekkürler demek istiyorum. Gerçekten insan hayatının önemini idrak edebildiklerini göstermekteler. Nice gelişimlerin olması temennisiyle

''desenize çinliler yine yapmış yapacağını...(not:volvo çinliler tarafından satın alındı.)'' YANLIL BİLGİİİ..VOLVO 3 VEYA 4 SENE ÖNCE FORD TARAFINDAN SATIN ALINDI....VE HALA FORDUN ELİNDE..FORD'DA ÇALIŞAN BİRİ OLARAK SÖYLÜYORUM

ya bi haber yapıcaksınız madem adam gibi araştırma yapın irdeleyin, attention assist sistemi şuanda zaten XC60 modelerde standart olarak sunulan bir sistem yaklaşık 8 aydırda var.

Sen de yorum yaz