WhatsApp, Facebook ile veri paylaşabilir!

WhatsApp'ın kaynak kodlarında yapılan bir keşif, ilginç bir işlevin ipucunu verdi!

  • Zeynel A. Öztürk
WhatsApp, Facebook ile veri paylaşabilir!

WhatsApp'ın program kodlarında yapılan bir keşif, popüler mesajlaşma uygulamasının gelecekte Facebook ile veri alışverişinde bulunabileceğini gösteriyor.

WhatsApp'ın beta sürümünde keşfedilen kodlar, uygulamanın hesap bilgilerinizi Facebook ile paylaşabileceğini söylüyor. Bununla birlikte işlevin varsayılan olarak etkin olup olmayacağı bilinmiyor.

İnternete sızan ekran görüntülerinden gelecekteki sürümlerin "deneyimi geliştirmek" için Facebook ile veri paylaşımında bulunacağı anlaşılıyor. Bu işlevi açıp kapamaya yönelik ayar ise WhatsApp'ın hesap ayarlarında bulunuyor. İşlev beta sürümünde bile görünmediğinden, kullanıcılara sunulup sunulmayacağı belli değil.

WhatsApp'ın sahibi olan Facebook, bu tür bir bağlantıyla ücretsiz olarak sunulan WhatsApp'tan gelir elde etmeyi planlıyor olabilir. Bununla birlikte sohbet içeriklerinin Facebook ile paylaşılan verilere dahil edilmesi, gizlilik konusunda yeni endişelere neden olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Verilerinizi yürütmenin yeni bahanesi: "deneyimi geliştirmek" Piayasadaki çoğu firma da bu yöntemi uygulamaya başladı. E ses çıkaran olmayınca ne yüklesek taşırlar diyorlar. Haklılar şimdi :-)

Silerim yeminle bu nedir ya. Her tarafımızı sardı bu facebook yılanı. Arkadaş facebook'u sildik yine kurtulamadık sürekli numaramı istiyordu vermedim şimdi buradan çalacak öylemi. Üçkağıtçılar yemin olsun silerim bundan sonra asla güncellemiyecem whatsapp belasını. Sözde uygulama üzerinden reklam göstermeyecek nymaramızı alıp artık mesaj mı atar ararmı numaramızı ortaklarına parayla satarmı her halt beklenir bunlardan.

@25 Ocak 2016 07:43 facebook whatsappı satın alalı yıl oldu numaranı çok isteseler zaten ellerinde.

@25 Ocak 2016 07:43 Facebook hesabım ve whats app hesabın olmasa bile facebook ta telefon numarana kayıtlı gölge hesabın vardır. Gölge hesabın olmaması için telefon kullanmaman gerekir.

Hangi verinizi korusun adamlar :D Mesajlarınız hep gıybet, dedikodu, gelirken üç ekmek al :D

Ya zaten paylasiyor. Benim telefon rehberimde olup da facebookts arkadasim olmayanlar surekli olarak arkadas onerisi olarak geliyor.

Çare #TWİTTER & #SNAPCHAT beyler... Facebook ve Facebook'a ait hiçbir platformu, yazılımı, uygulamayı vs. kullanmamanızı öneririm.. Facebook beladır.. Twitter ve Snapchat'e destek verin diyorum...

@25 Ocak 2016 14:30 Twitter siyaset dolu snapchat ergenlerle dolu en iyisi sosyal ağ kullanmamak.

Telegram vardı en son. İyi yatırımlar da yapmışlardı. Bir kitle oluşacak, diyorlardı. Ne oldu acep?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost