WhatsApp'ın kullanıcıları 900 milyona ulaştı!

WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra rekorlarına rekor eklemeye devam ediyor!

WhatsApp'ın kullanıcı sayısı 900 milyona ulaştı!

Geçen senenin başlarında Facebook tarafından 19 milyar dolar karşılığında satın alınan WhatsApp, yeni açıklanan rakamlarda hızla büyümeye devam ettiğini gösterdi.

WhatsApp uygulamasının kurucusu Jan Koum, Facebook'ta yaptığı, Facebook kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg'i de etiketlediği bir duyuruyla popüler mesajlaşma hizmetinin ayda 900 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını söyledi. Koum, sadece 5 ay önce, Nisan'da hizmetin 800 milyon kullanıcıya ulaşmasını kutlamıştı. Uygulamanın Android'de 1 milyar kez yüklendiğini göz önünde bulundurduğumuzda bu sayı, o kadar da şaşırtıcı değil.

Karşılaştırabilmeniz için Facebook'un kendi sohbet uygulaması Messenger'ın Haziran itibariyle 700 milyon aylık etkin kullanıcıya ulaşmış olduğunu belirtelim. Elbette bunda Messenger'ın Facebook'tan ayrı bir uygulama olarak sunulmaya başlanmasının payı var.

Geçen ay yapılan bir araştırma, WhatsApp kullanıcılarının üçte birinin Android'de olduğunu, iOS'taki kullanıcıların sadece yüzde 22'lik bir dilimde bulunduğunu söylemişti. Ancak WhatsApp Web'in geçtiğimiz ay iPhone'a açılması, uygulamanın iOS'taki kullanım oranını artırabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Facebook Messenger varken WhatsApp gereksiz bence.

Facebook Messenger kadar iğrenç bişey varken neden whatsapp kullanasın ki zaten?

@04 Eylül 2015 20:35 fb mssenger dayatma sonucu olan ve tamamen antipatik bir hizmet.. Illaki bu dayatma bitecek ve cok kisi silecek messengeri ama whatsapp ole degil..kullanimi daha samimi

Facebook, WhatsApp ı öldürmek için satın aldı... Satın almadan sonra hendi messenger ını çıkarması bu yüzden. Kendi uygulamasını dayatarak whatsapp ı öldürmek istiyordu ama beceremedi... Google ve Facebook .... düşman kardeşler...

telegram kullanın kulandırın

Web uygulası tabletlerde kullanılamıyor. Safece Laptop ve PC lerde kullanılabilyor. Bu yüzden çok önemli bir atılım olarak görmüyorum.

facebook messenger zorunlu olmasa kurar mıyım acaba heleki smart phone şarj problemleri henüz çözülmemişken

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir