Win 7 yükseltmesindeki sorunlara tepki!

Windows 7 ile ilgili ilk ciddi sorun, internet üzerinden dağıtılan yükseltme paketinden çıktı...

  • Ümit Öncel
Win 7 yükseltmesindeki sorunlara tepki!
Kızgın kullanıcılar internet üzerinde tepkilerini gösteriyorlar

Windows 7 piyasaya çıktı çıkmasına ama dünya çapında büyük ilginin odağı olacağı çok önceden tahmin edilen yeni işletim sisteminin dağıtımında meydana gelen sorunlar kullanıcıların büyük tepkisine neden oldu.

Büyük çaplı ilk sorunlar, Microsoft'un 2007'nin başından beri işletim sisteminin dijital ortamda dağıtım konusunda birlikte çalıştığı Digital River firmasından kaynaklanıyor. Digital River şu anda Windows 7'nin 29,99 dolara satılan öğrenci sürümü yükseltmesini üstlenmiş durumda.

Bu kanaldan Windows 7 işletim sistemini güncellemeyi tercih eden kullanıcıların büyük kısmı, indirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum esnasında bir hata mesajı ile karşılaşıyorlar. Digital River konu üzerinde çalıştıklarını ve kısa zamanda çözüleceğini söylese de müşteriler son derece tepkili ve bu tepkilerini yansıtmak için internet üzerinde geniş çaplı bir kampanya başlatmış durumdalar.

Dijital River ise şu an için kullanıcıların, indirilmiş olan Windows 7 güncellemelerini ISO dosya türüne çevirip, bir DVD oluşturma çözümüne gitmelerini öneriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Şu an ben de Windows 7 kullanıyorum ve memnunum ama Windows 7'de sorunlar çıkacağını ben söylediğim zaman fanatik arkadaşların hepsi üzerime geliyordu. Şimdi ne oldu? Sorunlar daha ilk günden çıkmaya başladı. Bu sorun belki çok önemli olmayabilir ama bu bir başlangıç...

Sorunlar düzeltilir service packlerde telaşa gerek yok.

Sorunun Windows 7 ile alakası yok GölgelerinEfendisi, dağıtım yazılımı ile alakası var. Haberi okumadın galiba :)

Adam başka şeylere odaklanmış :)

Ucuz etin yahnisi gibi bir şey olmuş bu.30 dolara öğrenci işi yaparsan böyle hatalar çıkması normal :) Ama sorun düzelirse iyi olur.

hahaha :) uğraşın durun. XP ile hayat güzel

E bunda Microsoft'un suçu ne? başlık olmamış

Sen de yorum yaz