Win 8'in çıkış tarihi belli oldu mu?

Window 8'in final sürümü ne zaman PC'lerimizde olacak? Bu sorunun cevabı belli oldu (gibi)...

Win 8'in çıkış tarihi belli oldu mu?

Hüseyin Cem Köylü

CES 2012'nin en çok konuşulanlarından biri de şüphesiz Windows 8. Microsoft'un gelecek nesil işletim sistemi şovdaki duyuruların çoğunda konu başlığında yer alıyor.

Tabi Windows 8 ile ilgili akıllardaki en büyük soru, Microsoft'un final sürümünü ne zaman piyasaya süreceği. Beta sürümün Şubat ayı içerisinde yayınlayacağı zaten biliniyor. Bu hafta CES'te, Pocket-Lint.com, Windows 8'in yayınlanma tarihiyle ilgili çok büyük bir ipucu yakalamışa benziyor.

Windows Business Group'un halkla ilişkiler müdürü Janelle Poole, "Henüz çıkış tarihini konuşmadık ve genelde konuşmayız da. Her zaman kilometre taşları hakkında konuşuruz ve sıradaki kilometre taşı da Şubat sonu yayınlanacak olan beta" dedi. "Yorum yok" gibi gözüküyor değil mi? Fakat devamı var: "Bence en önemli şeylerden biri iyi bir yol haritası. Her üç senede bir yeni yeni bir Windows sürümü yayınlıyoruz. Üç yıl önce de Ekim ayında Windows 7'yi yayınladık. Bence bu yol haritasını göz önünde bulundurmak gerekir" açıklamasını yaptı.

Poole'un sözlerine göre, şirketin "yol haritası" Windows 8'in yayınlanma tarihini 2012 Ekim civarında gösteriyor. Tabii ki planlar bazen değişebilir. Mesela, Windows Vista'nın tüketici sürümü Ocak 2007'nin sonlarına doğru yayınlanmıştı. En azından Microsoft'un Eylül-Ekim-Kasım civarında Windows 8'i yayınlayacağı tahminini yapmak yanlış olmaz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bence de EKİM/2012 gibi final sürümü çıkar.

Tabii ki planlar bazen değişebilir. Mesela, Windows Vista'nın tüketici sürümü Ocak 2007'nin sonlarına doğru yayınlanmıştı.
------------
MS 13 sayilarini hep atliyor onun icin kesinlikle 2012'de cikacak. 2013'de hic bir ürün cikartacaklarini sanmiyorum ancak tanitimlarini yaparlar ve 2014'e birakirlar.

büyük bir heyecanla bekliyoRum.

2012 sonlarını bulur zaten. Betadan kısa süre sonra yayınlanması mümkün değil. İsterse 2013 olsun adam sağlam olsun.

bende teskereyi almıs olurum :D

win8 e çakıym ballmera bişey olmasın

Çıksın bakalım bekliyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play