Win 8 teması Aero Lite'ı indirin ve deneyin!

Windows 8'in Aero Lite temasını Windows 7'nizde denemek istiyorsanız bu artık mümkün! İşte yolu...

Windows 8 teması Aero Lite'ı indirin!
Windows 7'de 'Aero Lite'

Windows 8'in ilk tasarım öğeleri hakkında artık bilgimiz var. Aero Lite ara yüzünde kullanılan gezinti oklarını ve logoyu artık biliyoruz.

DeviantArt forumundan bir kullanıcı ise Aero Lite'ın Windows 7'de çalışan bir sürümünü ortaya çıkarmış. Pakette Aero Lite hakkında şimdiye dek açığa çıkan her şey bulunuyor. Pencereleri küçültme, büyütme ve kapatma düğmeleri için minimal bir tasarımın tercih edildiği pakette saydam yüzeyler mavimsi bir tabakayla değiştirilmiş.

Aero Lite'ı kullanmadan önce sisteminizde bulunan üç DLL dosyasını değiştirmeniz gerekiyor. Bunu yapmanın en kolay yolu ise Universal Theme Patcher'ı kullanmak. Bu aracı yüklemenize gerek yok ve sisteminizi yeni temalara hazır hale getiriyor. Programı çalıştırdıktan sonra üç 'Patch' düğmesine de sırayla tıklayın. Sisteminizi yeniden başlattıktan sonra Aero Lite'ı yükleyebilirsiniz.

Buradan indirebileceğiniz Aero Lite zip dosyasının içeriğini C: \ Windows \ Resources \ Themes klasörü altına açın. Aero Lite.theme dosyasına çift tıkladıktan yaklaşık 30 saniye sonra yeni temanıza kavuşacaksınız.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

bu gibi temalar bilgisayarı kasıyor isteyen kullanabilir tabiki

w8 i yağlama hareketleri erken başlamış anlaşılan.meraklı

yıllar oldu o temaları kullanalı:)

Kasması bir yana bazen sistemi yada bazı programları bozabiliyor. Kimseye tavsiye etmem.

1 hafta önce Chip.de'den indirmiştim. Çok kötü bir tema. Benim bilgisayar normal Aero temasını kaldırabilecek düzeyde. Gerek yok... :)

İyi de biraz fazla lite olmuş bu...

Aksine bu tema "lite" adı üstünde basic temasının ikonları değiştirilmiş hali gibi birşey kasmıyor aksine biraz daha hızlı çalışıyor..

bence değmez uğraşmaya basic temasıyla aynı.. direk basic yap al sana uğraşmadan tema..bu tema muhtemelen netbooklarda kullanılmak üzere windows 8 in özellikle tahsis ettiği bir tema

Güzel duruyor ancak ben Windows 7 temamdan memnunum.

home basıc dede çalışacakmı peki?

bu tür değişiklikler yapmayın arkadaşlar. service pack yüklerken sorun çıkarıyor sonra. sistem bileşenleri eksik uyarısı geliyor.

Valla hiç yazılım değil bence gereksiz

Çok basit light bir tema hiç beğenmedim.

pencere rengi berbat bi renk bence

çok iğrenç

Windows 7 Starter Edition bile bundan daha güzel daha alımlı... Nelik eski Linux sürümlerini taklit etmeye çalışıyor filan olmasınlar, hani o Linux'un daha yeni yeni gelişmeye başladığı çağları...

bu temanın AERO kelimesiyle bir alakası yok. tema bile denmez. öylesine hazırlanmış bişey. chip.com.tr neden böyle gereksiz birşey paylaştı merak ediyorum.

"Windows 7 için sade ve hoş bir tema: Elune" makaleniz çok güzel mesela ama buna anlam veremedik. yorumlar da bunu gösteriyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir