Windows 10, 3 Lumia için geri çekildi!

Microsoft, yaşanan bu sorundan sonra, 3 Lumia modeli için Windows 10 teknik ön izlemesini geri çekti

Windows 10 ön izleme, 3 Lumia için geri çekildi!

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10'un telefonlarda nasıl çalışacağı büyük merak konusuydu. Kısıtlı sayıda telefona gelen ilk teknik ön izleme sürümünün ardından şirket, geçtiğimiz gün ikinci teknik ön izleme sürümünü, neredeyse tüm Lumia modelleri için yayınladı. 

Ancak yayınlanan son teknik ön izleme sürümü, 3 Lumia modelini kullananların başına fena halde dert açmış durumda. Windows 10'un 10051 numaralı yapısını telefonlarına kuran Lumia 520, Lumia 525 ve Lumia 526 sahipleri, yaşanan kilitlenme problemi ile boğuşuyor. Daha da kötüsü bazı kullanıcılar, telefonlarının "brick - tuğla" olduğunu rapor ediyor. Telefonu kullanılamaz hale getiren bu problem, teknik ön izleme sürümünün kullanımı sırasında değil, kullanıcıların Windows 10'u kaldırıp yeniden Windows 8.x'e dönüş yapmak istediklerinde yaşanıyor.

Microsoft, şu anda bahsi geçen 3 Lumia modeli için teknik ön izleme sürümünü geri çekmiş durumda. Şirket soruna çözüm bulmak için uğraştığını bildirmiş olsa da, yama için henüz bir tarih verilmiş değil. Hatta Microsoft'un bu sorunu yakın zamanda çözmek gibi bir sorumluluğu da bulunmuyor; zira teknik ön izleme sürümü için herhangi bir garanti verilmesi söz konusu değil. Aynı şekilde, Windows 10 teknik ön izleme sürümünü kurmaya kararlıysanız, başka sorunların da çıkmayacağının garantisi yok. Final sürümüne varmamış bir işletim sistemini kullanırken bu riskleri kabul etmiş sayılıyorsunuz.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Lumia 1020 W10'da Çöp Oldu Resmen Kamera Gitti Dokunmatik 5 Dakika da Bir Çalışmıyor Şarj 10 Dakika da Sömürülüyor Telefon İnanılmaz Ağır Yani w10 u Final Sürümüne Kadar Kimse Yüklemesin

@17 Nis 2015 14:08 finalde bir şey değişecek mi sanıyorsun.. bekleyelim ve görelim...

Çok şükür ben ön izleme sürümünden sorunsuz geri dönebildim. (520) Çok kararsız ve oldukça yavaş zaten. Kurmayı düşünenlere hiç tavsiye etmem.

Sakın kurmayın finali bekleyin.

Zaten Microsoft yüklemeyin dedi şu ana kadar en erken verdikleri sürüm bu tabi ki hata olacak

Zaten Microsoft yüklemeyin dedi şu ana kadar en erken verdikleri sürüm bu tabi ki hata olacak

masa üstü versiyonunda 10041 den itiren 51 ses proplemi vr kimse frketmedimi

@17 Nisan 2015 18:34 evet ses problemi var

"windows 10 bomba gibi geliyor" derken tuğlaya çevirmesinden bahsetmiyordunuz umarım sayın okurlar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir