Windows 10 Başlat menüsüne web sitesi ekleyin

Windows 10'un Başlat menüsüne herhangi bir web sitesinin kısayolunu nasıl ekleyebilirsiniz?

  • Onur Seven
Windows 10 Başlat menüsüne web sitesi ekleyin

Her gün kullandığınız ve sıklıkla ziyaret ettiğiniz web sitelerinin Windows 10 Başlat menüsünde yer almasını sağlayabilirsiniz.

Bunu yapmak için öncelikle Microsoft Edge tarayıcısını açın ve eklemek istediğiniz web sayfasına gidin. Daha sonra sağ üst köşedeki üç yatay noktaya tıklayarak açılan menüden "Pin this page to Start" (Başlangıç ekranına sabitle) seçeneğini çalıştırın. Onaylamanızı isteyen bir pop-up pencere görünecektir. Evet'e tıklayarak işlemi tamamlayın.

Bu aşamadan sonra artık Windows 10 Başlat menüsünde eklemiş olduğunuz web sitesini görebileceksiniz. Bağlantılar ise yalnızca Edge tarayıcısı ile açılabilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

"Bağlantılar ise yalnızca Edge tarayıcısı ile açılabilecek." Microsoft aynı şeyi Windows 7'de de ekran araçlarının bazılarına uygulayarak yapmıştı. (RSS besleme ve Hava durumu gibi) İnternet explorer'ı "Windows özelliklerini aç veya kapat" menüsünden kapatırsanız bu araçların da artık çalışmadığını görüyordunuz. Bilge Baykuş

@29 Kasım 2015 15:57 Eee? Yani ne alaka konuyla? İşsiz misin?

Sık kullanılan siteler başlangıç ekranına Edge icon'uyla ekleniyor. Gerek buraya yan yana eklenen sitelerin, gerekse favoriler çubuğuna eklenen sitelerin Edge icon'unu değiştirmek halen mümkün görünmüyor. Dolayısıyla, yan yana bir sürü mavi renkte "e" iconlu siteyi birbirlerinden ayırt etmek mümkün olmuyor. Halbuki Windows 7'de, siteler kendi orijinal icon'larıyla beliriyor, istenirse sitenin üzerinden sağ tıklayıp özellikler bölümünden icon'u değiştir komutuyla icon'lar değiştirilebiliyordu.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play