Windows 10 Redstone yapısında eklenti izleri

Windows 10'un ilk Redstone yapısı 11082'de, Edge için çok önemli kodlarının yer aldığı tespit edildi

  • Onur Seven
Windows 10 Redstone yapısında eklenti izleri

Microsoft'un yeni tarayıcısı Edge'in en büyük eksiklerinden biri, Windows 10'un geçerli sürümünde hiçbir şekilde yer almayan eklenti desteği. Ancak 11082 numaralı ilk Redstone yapısında tarayıcı eklentilerini destekleyen kodun yer aldığı ortaya çıktı.

WalkingCat, Edge'in yeni sürümündeki bazı .dll'lerde eklenti desteği özelliğini sağlayacak kodların yer aldığını söyledi. İlgili kod yapısı Pastebin üzerinden incelenebilir. Ancak ne yazık ki 'Extension Manager' (Eklenti Yöneticisi) henüz etkinleştirilebilecek gibi görünmüyor.

Aslında Edge tarayıcısına bunun eklenmiş olmasını görmek hiç de şaşırtıcı değil. Microsoft, Insider'ların yıl sonundan önce yeni tarayıcı üzerinde eklentileri denemelerinin mümkün olacağını söylemişti. Yakın zamanda da AdBlock, Pinterest ve Reddit olmak üzere yaklaşan uzantılarla ilgili bazı ekran görüntüleri sızdırılmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Şu Windows 10'u yapıyosun ve EDGE'i şöyle olacak böyle olacak diye sızdırıp IE'nin yerine gelip diğer tarayıcıları sollayacak beklentisi oluşturuyosun ama bi çıkıyor zaten IE'nin en büyük eksiği olan eklenti desteği sonra gelecekmiş. Ne anladık bu işten millet EDGE'ten bence çoktan vazgeçti. İlk çıktığında zaten eklenti desteği olmalıydı ve AdBlock fln hazır olmalıydı.

aslında hızlı tarayıcı biraz denedim ama firefox kadar işlevsel değil chrome derseniz o da yavaşladı gitti ne yaptılar tarayıcıya anlamadım ama size şunu söyleyim firefox 43 ün 64 bit olan cyberfox var onu deneyin bence şimdiye kadarkilerin en iyisi olmuş

Adamlar resmen yarım işletim sistemi çıkarmış

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play