Windows 10'a beklenen engelleme geldi!

Microsoft, yeni güncellemeyle "Windows 10 hack'inin" önünü resmi olarak kesti!

  • Ercan Uğurlu
Windows 10'a beklenen engelleme geldi!

Microsoft geçtiğimiz günlerde Windows 10 Teknik Önizleme sürümünü sunmuştu hatırlarsanız. Yalnızca altı Lumia modeli tarafından desteklenen Windows 10 Teknik Önizleme sürümünü, özel bir yöntemle diğer modellere yükleyenler de oldu. Ancak bunu yapan bazı kullanıcılar için işin sonu pek iyi bitmedi: Tuğlaya dönen bir telefon...

Windows 10 Teknik Önizleme sürümü sadece; Lumia 630, Lumia 635, Lumia 636, Lumia 638, Lumia 730 ve Lumia 830 modellerini destekliyor. Microsoft, bu modeller dışında kalan Lumia'ların daha fazla "zaiyat vermemesi" için nihayet beklenen adımını attı ve Windows Insider uygulamasını güncelledi. Bu sayede, desteklenmeyen modellere kurulum yapmanın da "şimdilik" önüne geçmiş oldu.

Microsoft'un yayınladığı güncelleme sayesinde Windows 10 Teknik Önizleme sürümü, artık sadece telefonları destekleyenler tarafından indirilebilecek.

Windows 10 Teknik Önizleme sürümü için hazırladığımız ayrıntılı incelememiz için tıklayın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

o yükleyenler akıl edemiyormu desdeklenmeyen modellerinin büyük zarar göreceğini

ne geregi varki tam kullanamadigin bi sistemi yuklemek

onlar andorid ciler yahu alışmış kudurmuştan beterdir diye laf var işte. sürekli sızıntı ,modlu rom yüklemeye alıştılar, lumia denemek isterken de kurtulamadılar bu hastalıktan.

14:41, Android cihazına özel portlanmamış ROMu yükleyen her kullanıcı telefonunu tuğlaya dönüştürür; gidip de 2. jenerasyon Moto X'in ROMunu 1. jenerasyonda kullanamıyorsun. Yani farklı cihazların ROMlarını kendi cihazlarına yükleme gibi bir alışkanlık olamaz. (Off-topic: Niye bilgisayarda olan yorumları cevaplama özelliği telefonlarda yok? :<)

Yahu amiral gemisinde neden denenmiyor anlamış değilim

birgün herkes Linux kullanacak ;)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play