Windows 10'da Mayın Tarlası Oynamanın Yolu!

Windows 10'da klasik Mayın Tarlası oynamak mı istiyorsunuz? İşte bunun yolu...

  • Zeynel A. Öztürk
Mayın Tarlası Oynamanın Yolu!

Klasik Windows oyunlarını hatırlıyor musunuz? Peki ya Freecell, Cruel, Golf, Pegged, Reversi ve SkiFree'yi? Bu oyunların arasında en çok oynadıklarımızdan biri, Mayın Tarlası'ydı. Küçük kutuların arkasındaki mayınlara basmadan ilerlemek, bir zamanlar bize keyif veriyordu.

38 seconds minesweeper expert former world record38 seconds minesweeper expert former world record
Dion has beaten this since, first with a faster 38 and now with a 37 (which is the video response to this). Used to be a world record and is still a superb game. If you're going to call this a fake, don't. I've seen him do a 43 in person. If you're going to make a doubting post, at least give good arguments. I'll probably delete it otherwise. Insane skills. Done by Dion Tiu in May 2006. He's Australian. For more information about minesweeper, go to either of the two main sites: minesweeper.cc minesweeper.info

Microsoft, Mayın Tarlası'nı işletim sistemi Windows'a artık dahil etmiyor. Bu çok üzücü olsa da, klasik oyunu geri getirmenin yolları var.

Mayın Tarlası'nı Windows 10'da oynayabilmek için archive.org üzerinde ücretsiz olarak sunulan Best Of Windows Entertainment Pack'i indirmeniz gerekiyor. Bu paket içinde 10 klasik oyun var: Cruel, Freecell, Golf, Pegged, Reversi, Snake, Solitaire, Taipei, Tictactics ve tabi ki Minesweeper, yani Mayın Tarlası. Paketin içinde MS Paint ve hesap makinesinin eski sürümü de bulunuyor. Uygulamalar, 32-bit mimari nedeniyle herhangi bir 64-bit sistemde çalışıyor.

Mayın Tarlası'nı indirmek için şu adımları izleyin:

1. Bu adresi ziyaret edin ve ekranın sağ üst köşesinde İndir'e tıklayın.

2. .torrent veya ayrı .EXE dosyaları olarak iki indirme seçeneğiniz var. Torrent sürümü, tüm uygulamaları içeriyor. .EXE olarak indirmek isterseniz, uygulamaları ayrı ayrı indirmeniz gerekiyor.

3. İndirme tamamlandıktan sonra Mayın Tarlası'nı kurun.

4. Masaüstünde yeni oluşturulan simgeye çift tıklayın.

Mayın avına başlayabilirsiniz; iyi oyunlar.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz