Windows 10'daki Chrome Sorunu İçin Çözüm Yolda

Windows Nisan 2018 güncellemesini yükledikten sonra ortaya çıkan büyük Chrome sorunu, Microsoft tarafından onarılıyor

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10'daki Donma Sorunu İçin Çözüm Yolda

Windows 10 Nisan 2018 güncellemesini yükledikten sonra Chrome web tarayıcınız kilitlenmeye başladıysa, Microsoft'tan sizin için iyi bir haber var.

Microsoft, bir mesaj panosunda sorundan haberdar olduğunu söyledi ve Nisan 2018'i yükleyen cihazların Chrome gibi belirli uygulamalarda takılıp donabildiğini belirtti. Firma, sorunu çözmek üzere çalıştığını ve onarımı bir sonraki aylık güncellemeye dahil etmeyi planladığını söyledi. Bu güncellemenin önümüzdeki hafta, 8 Mayıs'ta yayınlanması bekleniyor.

Bu sırada bir Microsoft yetkilisi, donma sorunuyla karşılaşan kullanıcılara Windows + Ctrl + Shift + B klavye kısayolunu kullanarak ekranı uyandırmalarını tavsiye ediyor. Windows'lu tabletler aynı işlem için ses açma ve ses kısma düğmelerine iki saniye için üç kez basabiliyorlar.

Bu çözüm çalışırsa kısa bir bip sesi duyuluyor ve Windows, grafik kartını tekrar başlatmayı deniyor. Bu da işe yaramazsa bilgisayarı yeniden başlatmak gerekebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

8 Mayıs, o zamana kadar düzelttin düzelttin, Microsoft. Yoksa en berbat işletim sistemi Win10April Update olacak. Ya da Windows 10 Fall Creators Update Wave 2 mi demeliyim!?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play