Windows 10'lu telefonlar tabloya girdi!

Windows 10'un teknik ön izleme sürümünü kullanan Lumia'lar, istatistiklere girmeye başladı!

Windows 10'lu telefonlar web'de görünmeye başladı

Microsoft, kısa süre önce bir çok Lumia modeli için Windows 10'un ön izleme sürümünü indirmeye açtı. Bu gelişmeden sonra, Nisan ayındaki web istatistikleri içinde, web sitelerinde dolaşan Windows'lu telefonlar arasında Windows 10 işletim sistemi de kendini göstermeye başladı.

Henüz tüm Windows'lu telefonlar arasında sadece yüzde 0.7 oranına sahip olsa da, Windows 10'un yüzünü göstermeye başlaması önemli bir gelişme. Mart ayında bu oranın yüzde 0.1 olduğunu düşünürsek, kullanıcıların yeni mobil Windows 10'a ilgisinin hızla arttığını görebiliyoruz.

Tabi bu durumun altında yatan başka nedenler de var. Microsoft, ilk ön izleme sürümünü sadece birkaç Lumia modeli için sunmuşken, yeni ön izleme sürümünü neredeyse tüm Lumia sahiplerine sundu. Bu da, artış yaşanmasında önemli bir rol oynuyor olabilir...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Londra'da Lumia'lara inanılmaz derece ilgi var. Nerdeyse iphone'dan fazla Lumia 930 gördüm.

lumia teknolojiyi takip etmeyenler içindir.

@26 Nisan 2015 13:22 çok saçma bir yorum. İki tane sony aldım ikiside berbattı çünkü çok kasıyor klavyeyi bekliyordum falan iphone ise kullanım kolaylığı pratik değil bildirim merkezi falan. Gittim lumia aldım ne kasma sorunu var ne başka bir sorun her gün yeni aldığım gibi. Format bile atmıyorum. Klavyesi çok hızlı herşeyi 10 numara. Apple bir şey değilde android kullanmak için teknolojiden anlamamak lazım.

@26 Nisan 2015 15:51 "iphone ise kullanım kolaylığı pratik değil bildirim merkezi falan" sony almışsın ama iphone almamışsın. bu 2 tane sony kullandım deyip iphone aldım diyememenden anlaşılıyor. boş laf bunlar iphone bildirim merkezinin diğerlerinden eksiği yok.

@26 Nisan 2015 13:22 sen bile bak lumıa takipçisi olmuşsun yoksa burda olurmusun teknoloji cahili

Lumia giriş segment içindir 400 tl ye L535 aldım. Bu fiyata 5" boyunda bırakın subway açan android, arayüzde bile stabil dolaşan android tel yok örn: galaxy ace. L535 ile çok stabil asphalt modern combat 5 oynayabilirsiniz. L930 gelince, 1500-2000 verip bir windows almam. O fiyata çok iyi androidler var ios ta alınanilir. Windows un hala çok eksiği var. Sonuç olarak teknosa gibi çok pahalı bir yerden bile 300 tl ye L520 alıp dungeon hunter 5 oynayabilirsiniz.

Çıkmadı gitti lanet windows 10 eskidi artık yine geride kalacak

Microsoft yakın gelecekte akıllı telefon pazarında lider olur,wp ucuz stabil ve kolay anlaşılır işletim sistemi.

Lollipop kafalı android, her sürüm güncellenmesinde her firmanın bir kaç telefonunu saf dışı bırakıyor, İphone 3.5 inç telefona hacımuarat parası istiyor windows ne yapsa herkes karşı çıkıyor asphalt airbine

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir