Windows 10'un yükleme ekranı yenilendi

Microsoft, Windows 10 ile birlikte uzun zamandır aynı kalan bu ekranı baştan aşağı yenileyebilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10'un yükleme ekranı yenilendi
(Çizim: Neowin.net)

Microsoft'un işletim sisteminde uzun yıllardır değiştirmediği şeylerden bir tanesi, yükleme ekranı. Windows 10'un yeni yapılarında ise nihayet bu ekranın yenilendiği fark edildi.

Yukarıdaki görüntü ise Neowin.net tarafından, yapıda görünen ekrana benzer biçimde baştan çizilmiş. Yeni yükleme ekranında orta tarafta ilerleme çubuğu görevini üstlenen bir daire bulunuyor. Ekranın en üstünde "Windows 10 Teknik Önizleme Yükleniyor" başlığı, altında ise "PC'niz birkaç kez baştan başlayacak. Arkanıza yaslanın ve rahatlayın" cümleleri yer alıyor. En alttaysa yükleme işleminin farklı aşamaları bulunuyor.

Yükleme ekranı şu an gayet sade bir yapıya sahip olsa da, öncekilerden oldukça farklı. Bu ekranın yenilenmesi, Microsoft'un diğer ekranlarda yapacağı değişikliklerin de işaretçisi olabilir. Tabi ki yükleme ekranında final sürüme kadar değişiklik yapılması veya Microsoft'un bu ekranı hiç kullanmaması da muhtemel.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

bu ne windows 10 su telefonlardaki sey mi

@10 Mar 2015 13:40 hee telefona kafana göre işletim sistemi yüklüyorsun ya onu yüklerken bu çıkıyormuş...

Yaptığı değişiklik batsın. Bu kadar iğrenç simgeleri ilk kez görüyorum.

simgeLER derken ??? simge yok ki orada sadece yükleme animasyonu var hem de daha geliştirme aşamasında, her an değişebilir

@10 Mar 2015 14:33 benim de en sevmediğim şey sözde kolay sade diyorlar ama tembellikten başka bir şey değil android lollipop gibi yuvarlağın içine ok koymuşlar bu mu gelişme?

@10 Mar 2015 14:33 simge derken?

Bence Win8'de mükemmel sistem başlangıç tasarımını yakaladılar. Onu hiç değiştirmeden altına % eklerlerse kusursuz olur.

yükleme ekranında bu kadar cafcafa şatafata saçmalığa her ne denirse gerek yok, hızlı yüklensin ,mümkün olduğunca da hızlı ve stabil çalışsın yeter.

Lunaparka çevirdiler ***

ÇOK GÜZEL. komut satırı günlerine dönüyoruz yavaş yavaş. çok sağol microsoft çok yenilikçisin <3<3<33<3<3

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play