Windows 7'nin süresi bitmek üzere ama hala...

Windows 7'nin bu önemli kanaldaki satışları durdurulmak üzere ama bunu pek "takan" yok!

  • Zeynel A. Öztürk
Süresi bitmek üzere ama hala...
HP.com'daki Windows 7'li PC'Ler

Windows 7'nin birçok sürümünün PC üreticilerine satışı, bu ayın sonunda durdurulacak. Bu tarihin ardından Dell, HP, Lenovo gibi üreticiler, Windows 7 ürün anahtarlarını Microsoft'tan edinemeyecekler - yeni makinelerinde sadece stoklarındaki anahtarları kullanabilecekler.

Tüm bunlar ise şu anlama geliyor: 1 Kasım'dan itibaren Windows 7'li bilgisayar bulmanız, giderek zorlaşacak. Bu, web sitelerinde PC'lerinde Windows 7 yüklü olduğunu vurgulayan ve onları bu özelliğiyle satan Dell ve HP için pek de iyi bir haber olmasa gerek.

Bununla birlikte Windows 7'nin Professional sürümünün satılmaya devam edileceğini vurgulamak gerekiyor. Microsoft, kurumsal kanallardaki satışları düşürmemek için bu sürümün satışını şu an durdurmuyor. Ancak profesyonel sürüm, tüketiciler için pahalı olacağından ve muhtemelen gerek duyulmayan işlevler sunacağından, tüketicilere yönelik PC'lerde tercih edilmeyecektir.

Bazı kullanıcılar Windows 8'den pek hoşlanmadıklarından PC üreticiler, Windows 10'un mümkün olduğunca çabuk yayınlanmasını bekleyecekler. Başlat menüsü gibi özelliklerle gelen Windows 10, Windows 7'nin yokluğunda onun yerini doldurabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Versin 20 dolara alim. Ama kalkıpta utanmadan 300-400 TL isterse tepki gösterin. Çünkü yeni işletim sisteminde hiç 400 liralık bir emek yok. Bildiğin w8.1'i güncelleyip satışa çıkarıyorlar.

insanlar başka alternatif üretemesin diye korsanıda güncelleyen windowstur.. maksat tekel olabilmek oyüzden hiç ucuzlamaz... eee dinsizin hakkından kırak şey yani iman sız gelirmiş

Daha çok anahtar stoklasınlar çünkü 8 bir şeye benzemiyor.

w10 şimdilik w8.1in geliştirilmiş hali gibi duruyor.70-120 tl.arası satsın hemen siparişi vereyim..w8 i 122 tl.ye almıştım(32-64).

dediğinde haklısın ve ayrıca eğer uygularsalar ne yapacakları belli olmuyor Windows 8 kullanıcıları ücretsiz olarak Windows 10' a geçiş hakkına sahip olacak Windows xp ve 7 kullanıcıları para ödemek zorunda makul değerlerde 100 tl civarı.

@29 Eki 2014 10:16 100 tl pek makul değil.

Win8 zamaninda 29tl ye Ldik aheyyy

Anlamsiz sirket.

Bu gidişle Linux'a doğru . Zaten ilk adımı çoğu kişi android ile attı

Korsan kulandirtmaya kendisi teşvik ediyo

25 ekim 2015 e kadar win kıtlığı! w10 çıkana kadar yani 25 ekim 2015 e kadar pc almayın!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play