Windows 7'de iPhone probleminin aslı

Windows 7 işletim sisteminde iPhone ile yaşanan sorunun arkasında gerçekte ne var?

  • Ali Güngör
Apple iPhone'un senkronizasyon problemi
iPhone milyonlarca sattı ve şimdi uyum sorunları başladı

iPhone güçlü dokunmatik özelliği ve şıklığıyla dünyanın en popüler cep telefonlarından biri.

Her ne kadar kendisinden daha ucuz bazı telefonların özelliklerini AppStore üzerinden parayla satsa da kendisini inanılmaz seven bir kitlesi var. Ayrıca Mac sahiplerinin Windows da kullandığını biliyoruz. Ancak iPhone sahipleri telefonlarını PC'ye takınca çok şaşırıyor! Windows 7'nin, Apple iPhone'a bir alerjisi var gibi görünüyor.

Akla ilk Microsoft- Apple rekabeti gelse de, Windows 7'deki iPhone uyumsuzluğunun ve yaşanan senkronizasyon sorunlarının sorumlusu Intel gibi görünüyor. Apple iPhone ile P55 Express çipsetin USB kontrolörüyle bir uyumsuzluk var. iTunes, Windows 7 PC'lerde iPhone'u tanısa da "error 0xE8000065" hata mesajını veriyor ve senkronizasyon başarısız oluyor.

Bazı kullanıcılar PCI USB kartlarla çipseti işin içinden çıkartarak sorunu çözüyor. İşin komik tarafı yeni Core i5 ve Core i7 iMac'lerin de bu çipseti desteklemesi ve sorundan etkilenmesi söz konusu. Eğer durum çözülmezse Apple iPhone, Apple iMac uyumsuzluğu da yaşanabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

windows 7 ile ne alakası var. başlık ayrı telden içerik ayrı telden çalıyor

bu uyumsuzluk yaşansın zaten kazıkçı pis bir elmanın ürünlerini alarak teknolojinin yüzkarası bir firmaya kazandıramam zaten ve kimsede kazandırmasın...!!!

apple uyum sağlasın canım, koca intel keyfi modifikasyon mu yapacak yani?... pis kurtlu ısırıklı elmanın mühendis ve tasarımcılarının acaba işleri ne ? iphone ' a uyum sağlatsınlar...

eğer yiyosa toplatsın bütün iphone' ları ve bu chipset' e uygun bir hale getirsin, İŞTE OZAMAN BUNU YAPARSA KAZIKÇI BİR ZİHNİYETTEN ÇIKTI DENİLEBİLİR...!!!

INTEL PC - NVIDIA WE WINDOWS KULLANAN HERKESE SAYGILAR

bunun dışında bende de bir win7-iphone problemi var. iphone u taktığım zaman bilgisayarımda simgesi çıkmıyor fotoğraflara erişemiyorum ne yazıkki..

bende sorun yok itunesi yükledım kalas bi program olmasına ragmen iphone yi görüyor hata almadım 1 aydır win 7deyim

yoo bende öyle bi sorun yok windows 7 de görüyor iphone u

yani sorun win7 den sanılsada kaynak win 7 deil iphone anladııın :D aslı dior çnkü

"windows 7 ile ne alakası var. başlık ayrı telden içerik ayrı telden çalıyor"
aynen katılıyorum başlığa bakıp girdim ve alakasız bir haberle karşılaştım

CHIP Online'ın notu:
Değerli okurlar, sorunun sebebi Windows 7 sanılıyordu, pek çok kullanıcı halen sorunun Windows 7 olduğunu sanıyor, bu yüzden başlıkta Windows 7 yer aldı. Haberin detayında durum açıklığa kavuşturuluyor.

pohihi :D şartmıymış bu ayponu usb den takmak? ben sony cep telefonun bluetooth ile sorunsuz senkronize ediyorum.

evet win7 den kaynaklanıyor intel Serisinden değil bende G31 çipset var xp de restore edebiliyorum (İphone format) ama win7 de restore edilmiyor000064 gibi bir hata veriyor bende kolayını buldum yedek HDD açtım 30GB ona xp kurdum ihiyacım olduğunda ona geçip kurma veya genel citti ayarları orda yapıyorum.
ilk sorun yaşadığımda İphone restore ederken bitmeye doğru hata verdi ve 1 gün boyunca iphoneyi açmakla uğraştım sonrasında arkadaşımın leptabında (XP Pro) kurdum çalıştı.
yeni işletim sistemlerinden dolayı bu olaylar herzaman olur hatırlarsanız ilk xp çıktığında ETA kullanamıyorduk şimdi ne oldu ETA 6-7 Xp de mükemmel ama diğerlerinde hatalı çalışıyor :)

Her ne kadar kendisinden daha ucuz bazı telefonların özelliklerini AppStore üzerinden parayla satsa da kendisini inanılmaz seven bir kitlesi var lafı nedir ya?
Edipciftci chip in editörü mü?
Dünyada hiçbir telefonda olmayan özellilkler de yanında geliyor bu ne oluyor?

CHIP Online'ın notu:
Edipçiftçi chip editörü değildir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play