Windows 7 Starter'a ince ayar...

Microsoft, Windows 7 için önemli bir ince ayara imza atıyor: İşte vazgeçilen kısıtlama...

  • Ümit Öncel
Windows 7 Starter'a ince ayar...
Microsoft, netbook'larda 3 uygulama sınırını kaldırmaya hazırlanıyor

Pek çok kullanıcı Windows işletim sistemlerinin çok pahallı olduğundan yakınıyor. Özellikle gelişmekte olan ülkeler ve öğrenciler için Windows fiyatlarını pek de cazip değil. Microsoft bunun için "Starter Edition" adlı, bazı özellikleri kısıtlı Windows sürümlerini çok daha uygun fiyatlara sunuyor. Fakat her güzelin bir kusuru olduğu gibi Windows Starter Edition'ın da bir kusuru var. Bu düşük ücretli işletim sisteminin en büyük kısıtlaması ise aynı anda sadece 3 farklı uygulama çalıştırabiliyor olması.

Son zamanlarda artan netbook furyasında Microsoft, en önemli silahı Windows XP'yi ucuz netbook'larda da kullanılabilmesi için inanılmaz fiyatlara satıyor. Fakat yakın zamanda XP'den desteğini çekecek olan Microsoft, bu eski sistemin netbook misyonunu Windows 7'ye devretmek istiyor. Hatta bunun için özel bir uygulamaya gitmeye bile hazır. Microsoft, Windows 7 Starter Edition'ın 3 uygulama sınırlamasını netbook'lar için kaldırmayı planlıyor. Firmanın amacı bu sayede XP'den sonra da netbook pazarında varlığını sürdürebilmek ve üreticilerin ücretsiz alternatiflere kaymasını engellemek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

İstediği kadar kısıtlasın, abuk sabuk kısıtlamalr ile uğraşmaktansa ubuntu, pardus kullanırım daha iyi. Olmadı illegal yöntemler nette kol geziyor.

Bu kisitlamanin crack i ciksa da kurtulsak bu Microsoft cinliklerinden...

Afferin afferin yani düpe düz ilegal derken çalıyorum diyorsunuz.
microsoft veya bir başka firma istediği ürünü üstediği ücrete istediği şekilde istediğene satar. Alan alır almayan alternatif bulur.
Ben senin malını izinsiz kullansam yada senden çalsam ne düşünürdün?

Ben inanıyorumki gelecekte Internet öyle bir şekilde gelişecekki Korsanlar kaçacak delik arayacak, iki yorumcu arkadaşımız örneğinde olduğu gibi.

Yaw ben birşey sormak istiyorum. Microsoft'un XP desteği ne zaman bitecek? Daha önce bir haber de bittiğini okumuştum ama burada halen bitmediği yönünde bir yazı var ?

ya arkadaşlar netbook dediğin uyduruk bi cihaz . ne diye windows kasıyosunuz ki . kurun ücretsiz linux gitsin .

Ubuntu'nun "netbook" versiyonunu mutlaka deneyin;)

tabi kaldırsın. starter editionda neymiş o 3 program. adı üstünde netbook. zaten cebine güvenen notebook alır bu aradaki e ve o harflarini karıştırmamak grek.

Sen de yorum yaz