Windows 8.1 için bir güncelleme daha aktif...

Kullanıma açılma tarihi giderek yaklaşan Windows 8.1 için yeni bir güncelleme daha yayınlandı!

  • Levent Öztürk
Windows 8.1 için bir güncelleme daha!

Eğer Windows 8.1'in kullanıma açık ön izlemesini kullanıyorsanız veya yüklemeyi planlıyorsanız, Microsoft'un, işletim sistemi için sürekli güncellemeler çıkartması hakkında mutlu olmalısınız. Windows 8.1 için çıkan üçüncü "bug temizleme" paketi, Microsoft'un çıkarttığı güncelleme paketleri kervanına yakın zamanda eklendi.

Windows 8.1 onarımlarının üçüncü paketi bir kez daha işletim sisteminin SkyDrive bulut servisini kullanırken sahip olduğu istikrarı arttırmaya yönelik içeriğe sahip. Bir diğer içerik ise, Internet Explorer 11'in zamanlayıcı ile alakalı VBScript kodu içeren web sitelerinde yaşadığı sorunu gidermeyi amaçlıyor. Üçüncü grup ise bazı ağ operatörleri üzerindeki servis metadata paketlerinin çalışmasını engelleyen bir bug'ı ortadan kaldırmak üzere üretilmiş durumda.

Microsoft'un Windows 8.1'i RTM seviyesine getirdiğine yönelik çıkan haberler ise bu son paket ile beraber yalanlanmış oldu. Microsoft'un, sistemi ağustosun sonlarına doğru kullanıma tam olarak hazır hâlâ getireceği ise hâlâ geçerliliğini koruyan bir söylem. Öyle gözüküyor ki ağustos ayında da Windows için çıkacak bir grup güncelleştirme paketi görebiliriz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Belki son paket RTM seviyesine getiriyordur ve bu paket çok daha önce incelenmiştir?

Windows 8.1 windows tüm sürümlerinden çok hızlı ve daha güvenilen bir işletim sistemi.

@25 Tem 2013 16:15 microsoftun bugüne kadar üretmiş olduğu hangi OS'si virüs programsız,güvenlik duvarı olmadan ve daha başka güvenlik önlemleri olmadan çalıştığını gördünüz mü ? Bir tane örnek verinde görelim.Herhangi bir Windows'lu cihazdaki program ve sistemi hackerlar rekorla kırıyorlar.Neresi güvenli?

@25 Tem 2013 20:14 virüs olmayan platform yokki. Örneğin şu an android zararlı kaynıyor. Bu birazda kullanım oranına bağlı. Sistem birisi aksini ispatlayana kadar güvenli görünür. Örneğin güvenli denilen mac os ta yıllardır olan ama yeni tespit edilmiş bir açık çıkabiliyor. Windows a gelirsek Windows 8 ile beraber artık Windows entegre güvenlik sistemi(defender) sayesinde çoğu zararlıyı engelleyebiliyor yani artık eskisinden daha güvenli. Bu konuda fanlık yapmaya gerek yok böyle büyük sistemlerden kusursuzluk beklemek hata olur.

@25 Tem 2013 16:15 Neyini gördün ki bu kadar iddialı konuşabiliyorsun. Sıfır olarak aldığım win8 işletim sistemli notebook'um hiçbir 3. parti yazılım kurmadığım halde windows güncellemeleri sayesinde sürekli mavi ekran vermeye başladı. Sıfır bir bilgisayarda böyle bir işletim sistemi kullanmaktansa win7 kullanmak en mantıklısı.

Bekleyin siz güncellemeleri , güncellemelerinin yüklenim yapılanmasını bekleyin, yine virüslerle kasmalarla bulaşacaksınız ben Ubuntu kullanıyorum rahat ediyorum ne diyeyim size

@PeacuxDragon Evdeki pc yi sadece internet için kullanıldığından ubuntu yükledim çok kastığı için win7 ye geri döndüm. Kasacağına virüslü olsun defender yeterli korumayı sağlıyor :p

@25 Tem 2013 22:46 Bende hiç kasmıyor Windowstan çok daha stabil çalışmakta sistem özellikleri Windows 7 den daha düşük uyumsuzluk sorunu olabilir başka bir dağıtım deneyebilir yada Gnome arayüzüne geçebilirsiniz

@PeacuxDragon 3 Beğenmeme sizi windows fanboyları

Microsoft dakilerden daha zekiler Türkiyede yorumlara bak anla

Siz nasıl bilgisayar kullanıyorsunuz anlamıyorum. Yok mavi ekran alıyorlar muş yok şuymuş yok buymuş yok virüslüymüş! Bırakın saçma sapan konuşmayı. Dünyadaki bilgisayarların %95 inde olan bir işletim sistemi bu herhalde güvenlik açığı olacak. Hiçbir sistem güvenli değildir. Bunu aklınıza sokun. Hacker diye adlandırdığımız bilgisayar kurtları gidip dünya üzerinde %1 veya %2 hadi diyelim %5 kullanılan bir işletim sistemine niye virüs geliştirsinler niye açık arasınlar manyaklar mı ? Şimdi herkes Linux e geçse bu sefer de onda virüs kaynayacak ona antivirus yazılımı yapacaklar. Bu böyledir. Sizin Linux dediğiniz sistem kusursuz değil. Açık kaynak olduğu için açıklar daha kolay kapanıyor herkes yardım ediyor o ayrı. Ama kusursuz olmadığı gibi güvenli de değil. Ne zaman ki popüler olur Windows gibi o zaman kusursuz olmadığını ve güvenli olmadığını anlarsınız. Şu dünya da en gelişmiş işletim sistemi Windows'tur. Milyarlarca bilgisayarda çalışıyor. Hepsi farklı donanım. Var mı böyle bir işletim sistemi ? Ubuntu desen yok driver çalışmaz yok bu çalışmaz hep bir şeyler eksik olur. Mac OS X desen sadece belli donanımlar da çalışır. Apple sadece kendi ürettiği bilgisayarlar da izin verir. Milyarlarca bilgisayarda kullanılmadığı için ne virüs vardır -ki şu anda az da olsa mevcut. Ne de uyumluluk. Ayrıyetten ben 1 yıldır Windows kullanıyorum yeni aldığım bilgisayarda bir kez mavi hata vermedi herhangi bir hata vermedi. 4 yıldır Windows kullanıyorum eski bilgisayarda bir kez hata verip beni çileden çıkartmadı. Şu anda Windows 8 ile nirvanaya ulaşmış çok iyi bir işletim sistemi oldu.

Sen de yorum yaz