Windows 8'e "gerçek bir" Başlat menüsü!

Windows 8'e "gerçek bir" Başlat menüsü eklemek ister misiniz? İşte bunu yapmanın kolay yolu!

Windows 8'de Metro arayüzünü kullanmak istemiyorsanız, muhtemelen klasik başlat menüsünü de yerinde görmek isteyeceksinizdir. ViStart, başlat düğmesini (ekranın sol alt köşesinde bulunan düğme) ve menüsünü Windows 8 Tüketici Önizleme'ye birkaç adımda ekleyebiliyor.

Öncelikle ViStart'ı bu adresten indirin ve kurun. Ancak yüklerken Custom yükleme seçeneğini seçin ve ek araçları yüklememeye, sadece ViStart aracını yüklemeye özen gösterin. Gerektiğinde "Decline" düğmesien basarak ek araçları yüklemeyin, yükleme devam edecektir.

Artık Windows 8'de kullanabileceğiniz bir başlat düğmesine ve menüsüne sahipsiniz. Eğer sol alttaki IE düğmesi ile yeni başlat menüsü üst üste görünüyorsa, şu yolu izleyin: Masaüstünde yeni bir klasör oluşturun. Görev çubuğuna sağ tıklayın ve "Lock the Taskbar" seçeneğinin işaretini kaldırın. Oluşturduğunuz klasörü açın ve sol taraftan Desktop'u seçin. Burada sağ bölümden klasörü görev çubuğuna, IE ile başlat düğmesi arasına sürükleyin. Şimdi metne sağ tıklayıp "Show Text" and "Show Tile" seçeneklerindeki işareti kaldırarak görünümü düzeltebilirsiniz. Klasör artık görünmeyecek, ancak kullanığı alan başlat düğmesi ile IE düğmesini yerinde tutacaktır.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Gerek yok bence böyle bir araca Windows 8 desktop sürümünde başlat menüsü metro arasında seçim yapılabilmeli yani metro arayüzü tamamen kapatılabilmeli

Nekadar saçma iş yapıyolar start menüsü kaldırılırmıymış düzelteceklerine berbat ediyolar.

işte bu süper! teşekkürler chiponline a

bu yeni metro arayüzüne hiç mi hiç alışamdım sevmedim en iyisi mac os x e devam hele mac 10.8 tadından yenilmiyor

ne biçim teknoloji seversiniz arkadaşım ya insan yeniliklere bu kadarmı kapalı olur.başlat menüsü yerine ne güzel mero arayüzü gelmiş üstelik tüm işleri daha iyi bi şekilde metrodan yapabiliyorum ayrıca uygulamarın metroda görünmesi oldukça güzel. bunu bu kadar dert edenlere çok kızıyorum.başlat düğmesinin olmaması çoş hoş bence 2012 deyiz yahu bıktım valla her windowsta başlat görmekten böyle daha iyi.
ayrıca böyle 3. parti çakma uygulamalar her zaman sisteminizi yavaşlatır.
bunun yerine keşfetmeye ve alışmaya çalışın metronun size daha falzasını sunduğunu göreceksiniz.

Kan kusturdular be yahu, bir Başlat simgesi koymayıp kahrettiler, bundan sonra koysalar da istemem artık, anılarımdan hiç çıkmıyor, Windows 7'ye demir attım ben, oradayım artık.

Windows 8 Developer Preview'in o siyah başlat butonu en iyisiydi bence. Consumer Review de bu olmaması kötü olmuş. Microsoft farklı bir konsept yaratmak istemiş, ne kadar başarılı olur orasını zaman gösterecek.

Windowsun asıl sahibi başlat menusu koymayı akıl edemiyor, bunun yerine önüne gelen başlat menusu yapmaya başladı. İşe bak yaw. Ne günlere kaldık. Başımıza taş yağacak.

Windows 8 i çok yakından takip ettiğiniz için teşekkürler CHIP Devamını bekliyoruz.

Windows=Başlat menüsü Windows 8 iki farklı sürüm yada seçimlilik ile çıkmalı masaüstünde metro arayüzü dayatması windowsa kan kaybettirecektir.Tablet için derseniz arm üzerinde windows uygulamalarının tamamının çalışacağı kesin değil o yüzden benim için tablette de şansı yok Metro arayüzüne alışacağıma Ipad yada Android tablet alır kullanırım daha iyi

Evet Windows 7 bende tuttum. Windows 8 deneme için kurdum başlat menüsü olmaz ise Windows 8 yüklemem. İnsanı uğraştırıyor.

Coşkun.abi nickli üyenin yorumuna tamamen katılıyorum. Windows başlat menüsü koymuyor, üçüncü parti yazılımlara kalıyor iş. ne günlere kaldık.

Microsoft, Windows 8'i tabletlerin geleceğini düşünerek şekillendirse de, hem tabletler için, hem dizüstüler için, hem de klasik masaüstü bilgisayarları için özel sürümlerini mutlaka çıkarmalıdır. Aksi halde Windows 8 güme gider. Ve tabiki klasik başlat menüsünü de atlamamalıdır!!! Bizden söylemesi.

ne kadar da ön yargılıyız..bence metro arayüzlü win8 harika olmuş..bir süredir win8 kullanıyorum..zaten klasik masaüstüne ulaşmak (başlat menüsü hariç) bir tık kadar kolay. bence şimdiye kadar beğenilen en iyi Windows olacak..

Windows 8 gerçekten çok iyi. Hem kullanılış hemde görünüş açısından on numara olmuş. Çıkınca ilk satın alanlardan olucam.

Malwarebytes'in ücretsiz sürümünde Vistart'ı tarattığımda Malwarebytes Vistart'ta Adware.Bundler tanımlı zararlı bir yazılım olduğunu gösterdi.

bu program sayesinde win 8 i tekrar silmekten şimdilik vazgeçtim. microsoftun bu yaptığı desktoplara hakaret resmen Vista da olduğu gibi çuvallayacak gibi. Bir süre daha win 8 i istemeden olsa denemeye devam edeceğim sırf daha hızlı diye....

bence bu başlat menüsünü indirip kurmayın bu tür proğramlar sonra başınıza belalar açmaktan başka bi şeye yaramıyor bunu yapana kadar bilgisayarınızı win 7 ye formatlayın daha iyi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir