Windows 8 gerçekten bir hata mıydı?

Microsoft, 8.1 güncellemesi ile Windows 8'de hata yaptığını kabul mu ediyor? Galiba pek öyle değil!

Windows 8 bir hata mıydı?

Piyasaya çıktığı günden bu yana, radikal tasarım değişikliklerinden dolayı eleştirilere maruz kalan Windows 8 işletim sisteminde, 8.1 güncellemesi ile önemli değişiklikler yapmaya hazırlanan Microsoft "burnundan kıl aldırmamaya" kararlı.

Firmanın kullanıcılardan gelen yoğun tepkiye daha fazla dayanamadığı yönündeki eleştirilere cevap veren halka ilişkiler bölümünün başındaki isim Frank X. Shaw yaptığı açıklamada, geri adım atmadıklarını, yapılan her değişikliğin aslında geliştirme olarak görülmesi gerektiğini ve kullanıcıların eleştirilerine kulak vermenin kötü bir şey olmadığını belirtti. Basını kullanıcı tepkilerini abartmakla suçlayan Shaw, "Bir üründen 100 milyon adet satmak bile başlı başına bir başarıdır. Tepkilere kulak verip ürünü geliştirmeye devam etmek de. Bir zamanlar tepkilere kulak verip buna göre hareket etmek iyi bir şey olarak görülürdü. Windows 8 iyi bir ürün ve her geçen gün daha da iyi oluyor." Microsoft'un işletim sisteminde yapmayı planladığı değişiklikler arasında Başlat menüsü, yeni bir Internet Explorer ve gelişmiş SkyDrive bütünleşmesi var.

Geçtiğimiz günlerde Financial Times gazetesi, Windows 8'deki tasarım tercihlerimi sert bir şekilde eleştirmiş ve sistemin "yaklaşık 30 yıl önce Coca Cola'nın yaşadığı New Coke fiyaskosundan sonra gelen en büyük başarısızlık" olduğu değerlendirmesini yapmıştı.

Okuyucu Yorumları