Windows 8'i bedava indirin!

Microsoft, Windows 8'in tamamlanmış sürümünü, denemeniz için indirmeye sundu. Bağlantılar içeride...

Windows 8'i bedava indirin!

Dün burada yayınladığımız haberimizde, Windows 8'in final sürümünün ilk kez MSDN ve TechNet üyeleri için indirilmeye sunulduğunu sizlere iletmiştik. Ama Microsoft'un, bahsi geçen üyeliklere sahip olmayanlar için de bir sürprizi var. Windows 8 Enterprise sürümü, yazılım devi tarafından herkese açık olarak indirilmeye sunuldu.

Tabii ki indireceğiniz sürümü sonsuza dek kullanma şansınız yok. Microsoft, kullanıcılarına 90 günlük bir kullanım süresi sunuyor. Hem 32 bit, hem de 64 bit olarak sunulan Windows 8 Enterprise, birçok farklı dil seçeneğine de sahip: Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce ve ispanyolca... Ne yazık ki bu seçenekler arasında Türkçe bulunmuyor.

Deneme sürümünü indirdiğinizde, 90 gün sonunda tam sürüme geçebileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ne yazık ki 90 gün sonunda, yani size sunulan deneme süresi sona erdiğinde, bu sürümü tam sürüm haline getirme şansınız hiçbir şekilde mümkün değil. Süre dolduğunda yapabileceğiniz tek şey, deneme sürümünü kaldırmak ve satın alacağınız tam sürümü en baştan, temiz bir kurulumla tekrar kurmak.

Peki bu deneme sürümünü nereden, nasıl indirebilirsiniz? Haberimizin ikinci sayfasında...

Bilmeniz gerekenler ve indirme bağlantısı

Microsoft, Windows 8 Enterprise'ı indirmeden önce bilmeniz gerekenleri şu şekilde listelemiş:

- Bu sürüm 90 gün sonunda hiçbir şekilde yükseltilemez, kullanılamaz.

- Deneme sürümünü indirmek için, download sayfasına Microsoft hesabıyla giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra, Adınız ve e-posta adresi gibi bilgilerinizi içeren kısa bir form doldurmalısınız.

- Eğer deneme sürümünü kuracaksanız, sanal bir makine kullanmanız ya da farklı bir bölüme, ikinci işletim sistemi olarak kurmanızda yarar var. Bu sayede, mevcut Windows'unuzdan Windows 8'e kayıpsız geçiş yapma şansınızı kaybetmezsiniz.

- Bu sürümü kullanabilmek için kayıt olmanız ve Windows 8'inizi Microsoft servisleri aracılığıyla, online olarak aktive etmeniz gerekiyor. Aktivasyon süreniz, kurulumu takip eden ilk 10 gündür.10 gün içerisinde aktive edilmeyen deneme sürümlerinde ekran kararmaya başlayacak, kullandığınız Windows'un orijinal olmadığını belirten uyarılarla karşılaşacaksınız ve PC'niz, saatte bir baştan başlatılacak.

Windows 8 Enterprise deneme sürümünü, aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz:

Download: Windows 8 32 bit

Download: Windows 8 64 bit

Okuyucu Yorumları

Toplam 55 Yorum

bedavaya verseler bile kullanmam.

@16 Ağu 2012 00:11 Microsoft kapında yatıyordu zaten :)

@16 Ağu 2012 00:11 Üste para verseler kurmam. Güzelim Mac Os X Mountain Lion varken.

@TheKingHearth Al abi ya... Biz Windows 8 Diyoz Bu Hala iosda kalmış.... Kardeş senın guncellemende gelıcek yakında merak etme :D

@16 Ağu 2012 01:52 Ha ha ha. Aynen.

@TheKingHearth Cevap üstte. :)

pro olsa indirirdim ama bu değmez. Torrentten rtm indiririm Türkçe de yapabiliyoruz hem.

Windows 8 dokunmatik olmayan PC lerde çalışıyor mu?

Ben Mustafa. 90 Günlük Deneme Sürümünü İndirdim. Windows 8 Kullanımı Çok KLeyif Verici. Microsoft Süper Bir İş Daha Çıkarmış. Teşekkürler.

Tadımlık Bi Sürüm Olmuş Ama Olsun Yinede Haber Verdiğiniz İçin Teşekkürler.

Madem öyle ne gerek var. Türkçe yoksa bize ne arkadaş. :D

Zaten türkçe olmaz türkleri düşündükleri yok ki hiç merak etmiyom zaten.

Ben zaten 3 ayda bir format atarım, sorun olmaz :)

@16 Ağu 2012 01:36 3 ayda 1 Windows'u yeniden yükleyip deneme süresini yenileyeceğinize işletim sisteminizi uygun bir fiyata yükseltip yasal kullansanız iyi olmaz mı? Ayrıca 3 ayda 1 Windows'u yeniden yüklediğinize göre Windows'u birtakım sebepler yüzünden yavaşlatıp iş göremez hale getiriyorsunuzdur. Bu da Windows'u doğru kullanmayı bilmiyorsunuz demektir. Windows'u yeniden yüklemek fazlası ile zaman alan bir iştir ve bu işinizin sadece bir parçasıdır. Daha sonra ihtiyacınız olan uygulamaları, dosyaları ve güncelleştirmeleri yükleyip ayarlarınızı yapacaksınız. Birtakım problemlerle karşılatığınızda çözümü Windows'u yeniden yüklemekte aramak yerine Windows'u bir kere yükledikten sonra ihtiyacınız olan uygulamaları, dosyaları ve güncelleştirmeleri yükleyip sistemin görüntüsünü alsanız ve sistem görüntüsü yükleyip dakikalar içerisinde ilk günkü haline getirseniz daha kısa ve mantıklı değil mi? Yanlış bir yol izliyorsunuz.

Keşke Türkçe olsaydı

@16 Ağu 2012 01:41 Türçe olsada birşeye yaramaz windows 7 devam..

"PC'niz, saatte bir baştan başlatılacak." bu ne yav virüs varmış gibi :D

türkçe olmasını istiyorsanız orjinalini alında adamları utandırın korsan indirerek türkçe olmaz

@16 Ağustos 2012 01:55 Türkler korsan kullanıyor diye Türkçe konmuyorsa, korsanı üreten yabancılar oluyor o zaman hiç bir ürün ingilizce olmaması lazım. Nasıl bir mantıkla ne içipte yazıyorsunuz anlamak mümkün değil, sermayeden yana değil hakikatten yana olun. Türklere değer vermeyen hiç bir ürüne para vermedim vermemde, yabancı firmanın yaptığı bu terbiyesizliğe karşı yabancıların kırdığı korsan sürümü kullanırım ama metelik vermem.

aynen.. türkçe yoksa kullanmayalım gitsin...onlar düşünsün...sanki mecburuz...

Türkçesi yarın çıkacakmış sanırım ingilizceyi indirmeyin.

türkçe olmadığını kim söyledi kendi imkanlarınızı kullanırsanız benim gibi msdn türkçe sürümünü kullanırsınız :)

Bulurlar onunda bir acigini

Şu Microsoft'un işletim sistemlerini en çok kullanan ülke biziz ama en son bizim dilimiz geliyor saçmalık

@16 Ağu 2012 09:27 en çok korsan kullanan bizi hocam.

çince den italyanca ya her türlü dil var ama türkçe yok. olsa şaşardım zaten

microsoft uyanık ama korsanın önüne geçemez, her yeni bi işletim sistemi çıktıgında bu tür hayal kuran cok oluyor. Fiyatları bi düşürün en başta, zaten pc alırken cd kakalıyorlar onada bişey diyemiyoruz. Misal pc alırken hiç win7 ultimate sürüm sunuldugunu görmedim :D eger öyle bişey olsa 1000 liralık pc olur 1500 :). win8 de 3 ay kullanıp, kimse alışkanlık haline getirmez bence. Yani satın almaya filan götürmez insanı. win8 i korsana çevirmek için 3 ay iyi bir süre :D

ne alakası var türkleri düşünmemeleriyleıcılara RTM sürümü 26 ekimde kullanıcılara sunulacaktı bu denemek için bir sürüm.Ben rtm türkçe full sürümünü şu anda kullanıyorum bnce süper bişey 39.90$ a kesin alın

@16 Ağu 2012 10:35 mountain lion'u 19.99'a almıyorsunuz bu dandiği 39.99'a almak saçmalık bi kere..

@16 Ağu 2012 10:35 RTM sürümü Türkçe dil desteğiyle yayınlanmadığı halde sen nasıl Türkçe RTM sürümünü kullandığını bize açıklayabilir misin acaba?

@16 Ağu 2012 12:33 Bir Apple yanlısı daha. :S

win7 de çalışan bazı oyunlar ve uygulamalar win8 de çalışmıyor. nasıl böyle bişi yaparlar anlamıyorum. hele hele şu metroya daha da sinir oldum. çok kullanışsız. tabletlere göre windows yapmışsınız neden masaüstü bilgisayarları da bu windowsa yönlendiriyorsunuz. insan kafayı yer bunu kullanınca. tablet bilgisayarlarda da masaüstüne geçince çok kullanışsız oluyor. adam akıllı yanlızca tabletler için windows yapsaydınız daha iyi olmazmıydı.

bişey soracaktımm ben msdn de Windows 8 RTM indirme linkini bulamadım bilen varmı varsa yazabilirmi

Aylardır win8 kullanıyorum, artık alıştım. işyerimde mecburen hala win7 kullanıyorum. uygun fiyatlı olursa win8 satın almayı düşünüyorum.

çince den italyanca ya her türlü dil var ama türkçe yok. olsa şaşardım zaten -------------------------------------------------------------------- çin ile türkiye yi kıyaslama istersen; adamlar kendi dilinden önce çince önizleme sürümünü dağıtmıştı çünkü dünyanın %20 si çinli, tabi hepsi çinde yaşamıyor.

ben msdn kullanıcısıyım ancak hala demo sürümleri görünüyor

Türçe dil var mı yok mu ?

Eski adıyla Metro arayüzü çok eleştirildi ve çok büyütüldü. Masaüstünde nasıl kullanacağız dendi vs. vs. Ben genel olarak Windows 7'den daha başarılı buldum. Eski adıyla Metro arayüzü başlat menüsünün hantallığından kurtardı. Alışınca sorun kalmıyor. Yeniliklere açık olmak lazım.

Her türlü dil var Türkçe yok diyorsunuz ama adamlar haklılar yani. Her türlü dil dediğiniz en çok kullanılar diller. Bi site, program vb. bi şey çıktığında ilk bu diller olmuyor mu? Bu dillerin yanında Türkçe olsaydı diğer çoğu dile haksızlık olabilirdi. Ama yine de Windows Türkçe deneme sürümünü de çıkarmalı sadece bu dillerde olursa çoğu ülkeye haksızlık olur. Yakında Türkçe ve diğer dilleri de eklerler diye tahmin ediyorum :D

Yakında ayrı bi seri daha çıkarırlar: Türkçe, Yunanca, Fince, Flemenkçe, İsveççe, Norveççe vb.

ben indirdim türkçeside var

@16 Ağu 2012 21:30 nasıl peki izlenimlerin?

Evet indirdik. Hemen kurdum. Kurulum sorunsuz. ilk izlenimlerim. İyi: şık, görsel, bazı eksiklikler giderilmiş (kişiler ana ekrena alınmış) Kötü: Yeni oldugundanmı bilemiyorum ama applicationları bulmakda zorluk var, kapatma düğmesi bile zor bulunuyor bunlarada kısa erişim olabilirdi. Ancak giriş ekranından çıkınca digger kısımlarının win 7 ile aynı olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Sonuç olarak win 8 in pc-tablet uyumu sağlanması için dokunmatik kullanıma uygun bir arayüz tasarlanmış. Ben ise fare ile kullanımı daha rahat olduğu kanısında olduğum için çok cazip gelmedi. Yeni system yaşlı ve az bilenler için zorluklar çıkarabilir. ayrıca ekran menüsü çıkması için fareyi algılamakta geçiktigi için bir kaç kez tekrarlamak gerekiyor ki buda cansıtıntısı oluşturuyor. şimdiden bir şey söylemek zor, windows bir kumar oynamış ya tutar yada vista gibi çöpü boylar.

kalsın,,kimse memnun olmayacak gibi..wi7 iyidir.idare ediyoruz. wind...yapa yapa bunu yapabilmiş,demekki öteye geçemiyor şu anlık haliyle. oyun oynanamıyormuş,kapatılması zor,ekran resmi yok,dokunmatik ekran herkeste yok,,BOŞVER DOSTUM,,ELİNDEKİ 7 İLE İDARE ET..PARAN OLURSA APPLEYE GEÇ...ONDA DA DİREKT OYUN OYNANMIYOR,İLLEDE BOOT CAMP KURMAK GEREK. İŞTE BİLGİSAYAR DÜNYASI..NE DİYELİM...başka çare yokki.. birileriyle idare edeceksin..

@19 Ağu 2012 23:49 Ne içtiysen bana da söyle

@19 Ağu 2012 23:49 sen yaşamayı nasıl başarıyosun ya?

vmware üzerinde kurabilen varmı acaba?

Türkçesi yoksa alsın 8 ni ...

@22 Ağu 2012 17:06 TÜRKÇE 32-64 BİT SÜRÜMLERİ MEVCUT. VE KULLANIYORUMDA.

@23 Ağu 2012 00:05 geçen gün yayınlanan RTM sürümünde Türkçe yok, onu diyor...

Windows 8 indirenler link verebilir mi? Hala orjinal sitesinde yok da.

msdn sürümü nette dolaşıyor.

Ben İE9 ile indiremiyordum, Download Manager ISO dosyasını bulamıyordu. Web adresini kopyalayıp Google Chrome tarayıcısına yapıştırdım ve ISO dosyasının indirme işlemi hemen başladı.

@27 Ağu 2012 02:10 bende ie 11 var sen nediyon

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir