Windows 8'in kilit ekranı kontrol altında!

Windows 8'inizin kilit ekranını kontrol altına almak ve özelleştirmek, bu pratik araçla çok kolay!

  • Ender Duman
Windows 8'in kilit ekranını kontrol altına alın!

Windows 8 işletim sisteminin kilit ekranının hoş bir tasarıma sahip olduğu söylenemez. Ekrana ilişkin bazı ayarları kontrol paneli üzerinden değiştirmek mümkün ama bunlar kullanıcıya tam bir tercih özgürlüğü sunmuyorlar. Ayrıca arka plan resmi gibi bazı önemli değişiklikler bilgisayar yeniden başlatıldığında sıfırlanıyor.

WinAero firmasının geliştirdiği Lock Screen Customizer for Windows 8 isimli bu ücretsiz araç, Windows 8 kilit ekranını istediğiniz gibi düzenlemenizi mümkün kılıyor. Araç sayesinde kilit ekranı arka plan resmini değiştirmekle kalmıyor, isterseniz Windows'u her açtığınızda farklı bir resim görüntülenecek şekilde ayarlayabiliyorsunuz.  Ayrıca isterseniz kullanıcı şifresinin girildiği ekranın rengini de değiştirebiliyorsunuz. Bu renk normalde Windows 8 arka plan rengine göre otomatik olarak belirleniyor.

Ücretsiz aracın kullanıcıya sunduğu belki de en güzel tercih aynı zamanda en kökten değişiklik yapanı: Araç sayesinde isterseniz Windows 8 kilit ekranını tamamen ortadan kaldırmak mümkün.

İndirin: Lock Screen Customizer for Windows 8

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

"Ekrana ilişkin bazı ayarları kontrol paneli üzerinden değiştirmek mümkün ama bunlar kullanıcıya tam bir tercih özgürlüğü sunmuyorlar. Ayrıca arka plan resmi gibi bazı önemli değişiklikler bilgisayar yeniden başlatıldığında sıfırlanıyor." Sıfırlanma ne alaka, böyle bir şey yok ki...

"Ayrıca arka plan resmi gibi bazı önemli değişiklikler bilgisayar yeniden başlatıldığında sıfırlanıyor." 5 aydır win8 kullanıyorum hiç bir sıfırlanma olmadı... "kullanıcı şifresinin girildiği ekranın rengini de değiştirebiliyorsunuz." Programdaki renk setleri Windows ayarlar menüsündekinin aynısı ve aynı işe yarıyor... özellik olarak kilit ekranında slayt yapabilen ve kilit ekranını geçebilen basit bir programı övmek için bu kadar saçmalamaya hiç gerek yok bence...

chip takmış windows 8e

ben kilit ekranını kaldırmıstım nasıl acabilirim tekrar?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost