Windows 95, Böyle Geri Döndü

Microsoft, uzun yılların ardından ilk kez, çok ilginç bir şekilde de olsa, Windows 95'i gündeme taşıdı!

Windows 95, Böyle Geri Döndü

İçinde bulunduğumuz günler, dünyanın bir kısmı için alışveriş çılgınlığının yaşandığı "tatil sezonu" ve Microsoft, bu günleri eskiye bir gönderme yaparak gündeme geldi.

Firmanın resmi Windows Twitter hesabı, bu kez bir yazılım (software) değil kazak (softwear) paylaştı. Örgülü kazağın üstündeyse bir Windows 95 logosu vardı.

Microsoft'un tek nostaljik Windows 95 ürününün bu mu olacağı, yoksa başka kazaklar da mı ürettiği şimdilik bilinmiyor. Windows 10'lu daha modern bir gömlek bekliyorsanız, bu konuda işlerin pek yerinde gitmediğini, ortaya çıkan bir bug nedeniyle gömleğin üretim zincirinden döndüğünü söyleyelim.

Şaka bir yana, bu haber Windows 95'le ilgili anılarınızı canlandırdıysa, yorumlarda bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

s3 trio ve direct x ile carmageddon'un tadından yenmezdi win95 ile tabii sonra 98 vs.. vs.. bugünlere geldik..

Harika günlerdi.. Bilgisayarların saygın cihazlar, teknik destek uzmanlarının da saygın kişiler olduğu zamanlardı.. Şimdilerde eline unattented usb'yi geçiren bıdıklar, format atmayı biliyorum sistem uzmanı oldum diye ortalarda geziniyor.. O günleri yaşasalar kendilerini jiletlerlerdi!.. Sadece CD'den kurulum aşamasına gelene kadar bile 30-45 dakika vakit harcardık.. fdisk, partition, format c: ... Preboot disketi virüslü değilse tabi!..

Windowsun en stabil işletme programı her ne kadar devrim diye Windows 95 gösterilse de aslında Windows 98'dir ve Windows 2000 Professionel. En büyük kilometre taşı Windows 7 en berbatı Vista son belası Windows 10 olmaya devam ediyor...

Sen de yorum yaz