Windows.com: Daha modern, daha sade

Windows 8'le birlikte gelen, Microsoft'un yeniliklerinden biri de o oldu. İşte onun hikayesi...

  • Berk Toparlak
Windows.com: Daha modern, daha sade

Microsoft'un Windows 8 ile girdiği yeniden yapılanma hareketinden Windows.com da nasibini aldı. Yazılım devi, yeni işletim sistemi ve Surface tabletini piyasaya sürmeden önce, resmi web sitesinde de birtakım değişikliğe gitti.

Windows 8' için bir nevi vitrin olarak tasarlanan site, daha modern ve sade görünümüyle dikkat çekiyor. Tamamlanması için yazılım ekibinin fazladan mesai harcadığı Windows.com son olarak 4 ana bölüme ayrılarak tasarlanmış: Windows ile Tanışın, İndir ve Alışveriş Yap, Nasıl Yapılır ve Destek.

Bir blog yazısında sitenin yeni tasarımını değerlendiren Ulrike Irmler, Microsoft'un faal olmayan eski içeriği arşivine atarak sayfa sayısını önemli ölçüde azalttığını yazdı: "Siteyi ilk kez ziyaret ediyorsanız, ilk olarak dokunmatiği kullanışlı, gezmesi kolay ve sade yapısı dikkatinizi çekiyor. Site gereksiz bilgilerle kuşatılmayarak, müşterilerin istediğine daha çabuk ulaşması amaçlanmış. Ayrıca göz alıcı ve parlak şekiller, kullancılara doyurucu bir Windows deneyimi sunuyor."

Site aynı zamanda Windows 8 ve RT'lerin desteklediği yeni panaromik masaüstü temalarıyla donatılmış. Windows.com'u 62 uluslararası pazarda 35 farklı dil seçeneğiyle sunan Microsoft, müşterilerine neredeyse kusursuz bir Windows deneyimi sunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bazıları hala beğenmiyor... :D

eiyi olmuş ama windows 7 içinde unutulmamalı

Microsoft bugune kadar neyi Dogru yapti ? Hayal kirikligina hazirlanin

win 8'in tadına varabilmek için için pc lerde upgrade yapmak veya değiştirmek şart oldu tamam yapalımda şimdi 1-2 yıl içinde yeni bi windows(microsoft yeni proje üzerinde çalışıyomuş diye duyduk) çıkarsa ve onun için tekrar pc değiştirmek gerekirse kime dert yanacaz bu işin sonu yok galiba şimdilik win7 ye devam... ben zaten vistayı hiç görmedim xp den win7 ye geçtim galiba win8'i de göremeden yeni windows'a geçecem...Sizede beklemeyi tavsiye ederim...

@sekoya win7 çalışıyosa win8 de çalışır merak etme bende bir yıllık laptop var 8gb ram 2. nesil i7 ve gtx560m. sorun çıkacağını sanmıyorum ben geçicem win8 e...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play