Windows Phone'a bir veda daha

Bir dev isim daha, uygulamasını Windows Phone platformundan kaldırdı!

  • Zeynel A. Öztürk
Amazon, Windows Phone uygulamasını kapattı

Amazon'un Windows Phone uygulamasını Windows Store'dan kaldırdığı anlaşıldı. Uygulamayı daha önceden indirmiş olanlar, onu kullanmaya devam edebilecek olsalar da, yeni kullanıcıların mobil web sayfasını kullanmaları öneriliyor.

Uygulama geçtiğimiz hafta herhangi bir uyarı verilmeksizin kaldırılmış olsa da Windows United, Amazon'dan merak edilen sorulara cevap almayı başardı. İşte Amazon'un cevapları (Almanca'dan çeviri):

1. Amazon Shopping uygulaması Windows Store'da artık neden yok?

Shopping uygulaması Windows Phone için artık sunulmuyor. Tüm müşterilerimizin Amazon.de adresini mobil tarayıcılarından ziyaret etmelerini öneriyoruz. Buradan tüm alışveriş işlevlerine erişebilecekler.

2. Windows Phone kullanıcıları Amazon Shopping uygulamasını neden indiremiyor?

Önceliğimiz, müşterilerimize mümkün olan en iyi alışveriş deneyimini sunmak. Bu nedenle alışveriş uygulamamız artık Windows Phone'da yok. Tüm müşterilerimizin Amazon.de adresini mobil tarayıcılarından ziyaret etmelerini öneriyoruz. Buradan tüm alışveriş işlevlerine erişebilecekler.

3. Windows 10 için yeni bir Amazon uygulaması yapıyor musunuz?

Üzgünüz, şu an ürün planlamamız hakkında paylaşacak herhangi bir bilgimiz yok.

4. Bu değişikliğin Windows Phone uygulamasını indirenlerin üzerinde herhangi bir etkisi var mı?

Hayır, şu an herhangi bir etki yok.

Windows Phone'daki Amazon uygulamasının çok iyi olduğunu söylemek zor, bu yüzden firmanın uygulamayı geri çekmesini anlayabiliyoruz. Audible sesli kitap hizmeti için Evrensel uygulama hazırlayan firmanın Amazon için de aynısını yapması, bizce şaşırtıcı olmayacak. Bu arada Amazon'un PC'lere yönelik Windows 8.1 ve Windows 10 uygulamalarının hizmet vermeye devam ettiğini söyleyelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Windows phonu bitirmek için ellerinden geleni yapıyorlar ve bitirecekler

Zaten Türkiye de kullanılmıyor. Geri çekmesinin amacı evrensel uygulama yapmak olabilir. Windows Phone u terk edip Windows mobile 10 a geçiyorlar.

kisacasi windows icin uygulama yapan kafamiza edelim. Siz en iyisi browser üzerinden kullanin. Bu adamlar icin app filan da yapilmiyor, yapilan da bir seye benzemiyor...

iyice ıssız ormana döndü

Ben bu tür internet tabanlı programları hep Edge'de mobil sürüm olarak kullanıyorum. Facebook dahil hepsini. Mükemmel ve masaüstünden alıştığımız haline en yakın hatta daha kıvrak. Hülâsa lazım değil, gidebilir.

@ZiyaretBitti Hahahaha yazık kıyamam nasılda kendini avutuyor garibanım yaa :DD Windows öldü, öldü hatta geberdi artık ismi bile geçmiyor, bunu kabul edeceksiniz hahaha

Hep MS yarı yolda bırakmayacak ya... Son kullanıcıya söylemediği yalan, atmadığı kazık kalmadı. Birazda kendi kazıklansın böyle... Alma kullanıcı ahını, çıkar %0.7 - %0.7...

Sen de yorum yaz