Windows Phone'a büyük ABD şoku!

Windows Phone bazı ülkelerde iOS'u geride bırakıyor ama ana vatanı ABD'de işler pek iyi değil...

Microsoft anavatanı ABD'de büyük şok yaşıyor!

Windows Phone pazar payı Hindistan ve Pakistan gibi ülkelerde hızla artarken, Microsoft'un anavatanı ABD'de işler hiç de iyi gitmiyor. comScore tarafından açıklanan verilere göre son çeyrekte yüzde 3,6 olan Windows Phone pazar payı, yüzde 3,0 seviyelerine geriledi. Bu da şirketin ABD'de tam bir milyon müşteri kaybettiği anlamına geliyor.

Paylaşılan istatistiklere göre ABD'de Windows Phone kullanımı bu haliyle bile Blackberry'nin neredeyse iki katı seviyesinde. Bir önceki çeyreğe kıyasla iOS kullanımı yüzde 41,3'den yüzde 43,1'e yükselirken, yüzde 53,2'den yüzde 52,2'ye gerileyen Android için hafif bir düşüş söz konusu. Emektar işletim sistemi Symbian ise değişmeyen yüzde 0,1'lik payıyla durgunluğunu korudu.

Açıklanan pazar payı istatistiklerine göre akıllı telefon markalarından Apple, yüzde 43,1'lik bir payla lider durumda. Bu markayı yüzde 28,6'lık bir oranla Samsung takip ediyor. LG kullanım oranı yüzde 8,4, Motorola'nın oranı yüzde 4,9 ve HTC'nin oranı yüzde 3,7 olarak açıklandı.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Pakistan Hindistan kullanıyor Çünkü onlar fakir ülkeler WP ucuza satılıyor şaşırılacak bir şey yok. Abd Avrupa zengin orada WP yok. WP sadece fakir ülkelerde var. İOS sadece zengin ülkelerde var. Android ise her yerde :))

@10 Haziran 2015 16:23 Avrupa'da yok mu?Avrupa'da pazar payı yüksek Windows Phone'un bilip bilmeden yorum atma

@10 Haziran 2015 16:23 Yaklaşık 5 Senedir Windows Mobile kullanıcısıyım fakir değilim. USA dan birsürü arkadaşım Onlarda fakir değil. Hepimiz yazılım geliştiriyoruz. Android ve IOS için hiç geliştirme yapmadım ama bu firmalara kod geliştirenler kullanıcıların hatalı kullanmasından dolayı basit ve ne işe yaradığı belli bile olmayan bir sürü uygulama yapıp bundan para kazanıyorlar. Etik bulmadığım için bu şekilde davranmıyorum. Özet: Ios ve Android kullanıcılarının önemli kısmı malesef bilinçsiz

@11 Haziran 2015 00:37 Bir yazılımcı olarak firma seçmeden her türlü platform için ürünler geliştirmeniz daha mantıklı olur. Ticaretin mantığında da bu var. Tabii burada üç beş kod ile anlamsız uygulamaların üretilmesini kastetmiyorum.

@11 Haziran 2015 00:37 bilinçli olmayı mağazası bomboş, arayüzü karman çorman olan bir işletim sistemi kullanmak mı sanıyorsun sen? yesinler senin bilinçliliğini. İos alan stabilite ve güvenlik için alır, Android alan özgürlük ve özelleştirebilme için alır. Wp'nin İos ve Android karşısında zerre kadar bir avantajının olmadığını sen de biliyorsun ben de biliyorum Satya Nadella da biliyor Bill Gates amca da biliyor... Ben geliştiriciyim diye millete yukarıdan bakma koçum. Tek zeki sen değilsin..

@10 Haziran 2015 16:23 ma! :D fransa ve italyada windows phone kullanım oranına bak derim

@11 Haziran 2015 10:15 stabilite ve güvenlikte w iosla yarışır..özgürlükdemişsin android için fakat kaç android kullanıcısı özgürlüğünden faydalanıyor sence :D

yakında batar gider. çok kasmayın canım...

ABD zaten iOS ve Android'in de anavatanı

siz durun windows 10 ile piyasayı ele geçirecek!!!! (geçiremedi)

Benim gözümde android beşpara etmez ama ios a lafım yok,lakin benim gönlümde yatan aslan wp:)

@11 Haziran 2015 00:13 bana göre de kutu kutu pense beş para etmez :D

Insanlar aliskanliklarindan kolay vazgecmez. Windows Mobile döneminde gereken degisiklikleri cabuk yapip piyasaya girebilmis olsaydi bugun cok farkli bir yerde olurdu. Kolay kolay 10%'lara ulasabilecegini sanmiyorum. Gelisen pazarlarda bile aldigi pay digerlerinin gerisinde kaliyor.

İnsanları satıcılar ve tekno siteleri google ve firmalardan aldıkları karşılığında korkutuyorlar ilk cihazım galaxys s2 idi sonra 920 şimdide l 1520 androidli bi cihaza geri dönmeyi hiç düşünmüyorum, tamam uygulama konusunda android kadar değil ama işe yarayan bir çok uygulama var ve ilerde android ve ios uygulamalarıda taşınacak daha ne olsun.

WP nin sirf navigasyon uygulaması diğerlerine örnek olsun. Androidle şimdiye kadar yolumu bulamadım.

@11 Haziran 2015 12:18 Here Maps tüm özellikleriyle beraber Androide geldi günaydın canım.

Çok sağlam bir işletim sistemi.Güvenlik konusu bile blackberryle yarışır.Yazılımdan az da olsa anlayan adam zaten WP kullanır.Android'in kernelinin bir çoğu java ile yazılmıştır.Javanın mantığı çalışsın yeterdir.IOS tabiki de iyi ama gereksiz lüks olarak görüyorum.O yüzden bende WP kullanıyorum gayet de memnunum.

@11 Haziran 2015 23:09 onbinlerce Android yazılımcısına salak mı diyorsun? sen kendini çok zeki mi sanıyorsun? tek zeki sen misin? Androidle beraber uygulama geliştiren yazılımlar yapan onbinlerce insan aptal bir şey bildikleri yok, bir tek sen biliyorsun bu işleri zaten..

@11 Haziran 2015 23:09 yazılımdan anlayan açık kaynak kullanır, firma fanboyları kapalı sistemleri tercih eder.

Ericson 388den sonra benim bile telefon tüketim çılgınlığım arttı diye hayıflanırken her sene telefon değiştirenleri görünce rahatladım. Normalmişim. 388 den sonra 3. telefonum galaxy s3. Nerde trak orda brak sistemi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir