Windows Phone'a veda eden edene!

Windows Phone uygulamasını kapatan dev isimlere, şimdi bir yenisi daha eklendi!

  • Cenk Atlı
CNN, Windows Phone uygulamasını kapatıyor!

ABD menşeili televizyon kuruluşu CNN, Windows Phone uygulamasını kaldırıyor. Halihazırda Windows Store'da aratıldığında bulunamayan CNN uygulaması, yine de My Library bölümünde eğer daha önce onu aldıysanız görülebiliyor. Windows 10 içinse CNN uygulamasını indirmek ve çalıştırmak açısından bir sorun yok.

CNN'in 18 Temmuz itibariyle Windows telefonlardan çıkma kararının kesinlikle bir istisna olmadığını ekleyelim. Zira bu tarihten bir hafta sonra Amazon uygulaması da çalışmayı durduracak. Diğer yandan Windows 10 Mobile'da 30 Haziran'da çalışmayı durduran PayPal uygulamasında kullanıcılara gönderilen mesajda ise firmanın yeni bir şeyler üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Birçok firmanın Windows Phone 8.1 uygulamalarını durdurmasının temel nedeni Microsoft'un yeni Evrensel Windows Platformu üzerinde temellenen uygulamalara ağırlık verecek olması. Yeni platformla birlikte kullanıcılar Windows'un PC pazarındaki payından da yararlanabilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

8.1 uygulaması gitmiş benim gibi windows 10 mobile kullananlar için sorun yok

@09 Temmuz 2016 02:21 benim gibi Windows 10mobile için kobay olarak kullanılmış ama güncellemeyi alamamış olanlar için sorun çok

hani windows 10 storeda olanlar evrensel uygulamaydı telefonda da aynı şekilde çalışacaktı? microsoft bu zırvaları uydururken inananlar nerede şimdi?

Haberin başlığı içeriği ve sonu gerçekten uyumsuz.

wp (L 1520) ilk aldığım zamanlar çok hoşuma giden uygulamalar vardı. Android sahipleri doğru navigasyon uygulaması için cebelleşirken Here Drive vs. gibi kaliteli uygulamalar farklı bir hava katıyordu akıllı klavye uygulaması ile mesaj yazma kolaydı. Ama artık ne H Drive ne kaliteli uygulama artık yok. adam gibi F.book uygulaması dahi yok. Yeni haber diyorsun 20 günlük haber getiriyor. Alarm bazen çalışmıyor, bir uygulama açmak istiyorsunuz başka yere giriyor vs. Telefon değil işkence aleti :)

Sistemi stabilize etme anlayışı bu microsoftun. Giderilemeyen yada uğraşılmak istenmeyen sorunları görmezden gelme ve nihayetinde de bu sorunları ihtiva eden uygulamaları kaldırma yada kaldırılmasına sebep olma... Windows 10 ile birlikte, Gün geçtikçe gerilemeyi marifet sayıyorlar.

BU cnn in değil aslında microsoftun windows 10 mobile kullanımını arttırmak için yapmış olduğu bir strateji. windows 8.1 den herkez 10 a geçsin diye yapıyıor. geçemeyenlerde win 10 lu telefon alsın diye yapıyor bu strateji ne kadar doğrudur bilemiyorum ama başlık itibbari ile chip online windows phone bok atmakta gayet başarılı olduğu görülüyor.

@10 Temmuz 2016 14:43 windows 10 mobile ölü yatırım tutmaz...

Sen de yorum yaz