Windows Phone+Intel (mi?)

Microsoft'un Windows Phone 8 ile ilgili son planı, bu işletim sistemini sevenleri heyecanlandıracak!

Windows için yeni planlar!

Windows Phone işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda şimdiye kadar sadece Qualcomm firmasının Snapdragon işlemcileri kullanılıyordu. Ama CES 2013 fuarında konuşan Microsoft yöneticilerinden Greg Sullivan, ileride başka üreticilerle, örneğin Intel'le de işbirliği yapabileceklerini açıkladı: "Bizim mimarimiz donanımlardan bağımsız. Windows tabletler Qualcomm kullandığı gibi rahatlıkla 'Wintel' kullanabilir."

Windows Phone ürünlerinin satışına dair bilgiler de veren Sullivan, söz konusu telefonların Çin'de "peynir ekmek gibi sattığını" açıkladı. Microsoft'un fiyatları düşürerek satışları arttırmaya karar verdiğinde Qualcomm işlemcilerden daha ucuz olan Intel işlemcilere yönelebileceği de iddia ediliyor.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

wp'u severim ama bu haber beni heyecanlandırmadı. Olacağına kesin emindim zaten tek bir markayla işi yürürse rekabet olmaz bu da mıcrosoft'a patlar telefon fiyatları yukselır yanı yapacagı bellıydı..

Heyecanlandırmadı :)

Wintel nedir?

ms ilk defa işletim sistemi yapmıyorki yıllardır pazar onun. pc lere ne yaptıysa aynını telefonlarada yapacaktır. yani bu alanda da bir dev oluşunu izleyin ve görün. tek tek bütün markaları kendi tarafına çekecektir.

forewer apple :-)

winphone telephone fiyatkları zaten yüksek sıkıyorsa Türkiye de indirsin kimse almaz beğenen görmedim daha wp8 i

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir