Windows RT kullanan tabletlerde akşam pazarı!

Windows 8'li tabletlerin fiyatları size yüksek gelirse üzülmeyin, bir alternatifiniz daha var!

Windows RT kullanan tabletlerde akşam pazarı!

Microsoft'un Windows işletim sistemini tabletlerde de görmek istemesi ile ortaya çıkan Windows RT işletim sistemi, tabletlerde ucuzlama döneminin başlamasına neden olabilir. Dünyanın en büyük ikinci PC üreticisi Lenovo yetkililerinden birinin yaptığı açıklamaya göre Microsoft'un Windows RT işletim sistemini kullanan tabletler Windows 8 kullanan tabletlere göre 200 ile 300 dolar arasında bir farkla daha ucuza satılacaklar.

RT kullanan ARM işlemcili cihazların en büyük hedefi kullanıcıları kendilerine fiyatları ve Windows kullanmaları ile çekmek. Intel ve AMD kullanan cihazların 600-700 dolar bandı arasında satılacağı varsayılırsa, 200-300 dolarlık bir fiyat farkı gerçekten etkileyici olarak değerlendirilebilir. Bu bantta 16 GB Wi-Fi'li iPad 2'ye ciddi bir rakip olacaklar.

Windows RT kullanan tabletler Windows 8 için yazılmış olan programları çalıştıramıyorlar ve beraberlerinde Microsoft'un Office setinin özelleştirilmiş bir sürümü ile geliyor. Geçtiğimiz hafta Microsoft Lenovo, Samsung, Dell ve Asus'un Windows RT'li tabletlerini 2013'ün ilk çeyreğinde piyasaya süreceklerini açıklamıştı.

Bu listede Toshiba ve Acer'ın bulunmaması hemen ilgi çekmişti elbette. Toshiba RT için yongalarını henüz yetiştiremeyeceğini açıklamıştı. Acer ise Microsoft'un kendi donanımını üretiyor olmasına karşı çıkmış ve Microsoft'u Surface cephesinden eleştirmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bom boş işler

Windowss 8 programları çalıştıramıyorsa, hatta asıl office'i çalıştıramıyorsa iostan ne avantajı kaldı bunun?! Direkt windows 8 çalıştıramadıktan sonra apple rahat tokatlar bence.

Domain katılma ve Windows 8 uygulamalarını çalıştırmayan bir Windows Tablet için 600-700$ çok bence 100-400$ arası androidli bir tablet alırım daha iyi

bu saatten sonra tablette Winzort kullanılmaz...

adroid daha uygun 240 tl ye gayet başarılı tabletler war. windows 350 tl den başlayan fiyatlarla tablet yapmazsa adroidi geçemez.

windows 8 apple a rakip olur tablet piyasasinda diyordum ama, böyle bi windowsla, coook sürünür yerlerde, ios ve android de ki store ve programlar, windowsa herhalde bi 10 senede gelir, yazik olmadi bu ms.

sabredin hepsinin bir çaresi vardır bence microsoft boş durmaz uyumlulukiçin veya alternatif için sonuçlar bile hazırdır bence tabi :))

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir