Windows XP ne kadar hızlı başlıyor?

İşletim sisteminiz ne kadar sürede açılıyor? Süreyi bu ufak araç ile ölçün, gerçek değeri görün!

  • Ali Güngör
Windows XP açılış süresi ölçücü
XP ne kadar hızlı açılıyor?

Windows XP'de başlangıçta yüklenen uygulamaları kapatarak ve sürücüleri temizleyerek açılış süresini kısaltabilirsiniz.

Eski PC'nizi hızlandırdınız diyelim, ne kadar hızlandırdığınızı nasıl ölçeceksiniz?

Klasik yöntem, elinize kronometreyi alıp, Windows'un ne kadar sürede başladığını ölçmektir. Ama tam olarak nerede başlayıp, nerede bitireceğinizi bilmek ayrı bir mesele, araç kullanarak kesin iki nokta arasında ölçüm yapmak başka bir mesele. İşte burada devreye kullanışlı bir ölçüm aracı giriyor...

İndirin, sistem açılış süresini ölçün!

BootTimer'ı kullanarak sisteminizin gerçek açılış süresini ölçebilirsiniz.

Oldukça küçük, sadece 128 Kb boyundaki bu araç kurulum bile gerektirmiyor. Yapmanız gereken tek şey indirmek ve çift tıklayarak çalıştırmak. Bir USB bellekte taşıyarak kolayca herhangi bir bilgisayarın açılış hızını ölçebilirsiniz.

Sstemi yeniden başlatın ve ölçün

Uygulama çalıştırıldığında sistemin yeniden başlatılmasını isteyen bir seçim penceresi sunuyor. Daha sonra sistemi yeniden başlatarak geçen süreyi kesin bir şekilde ölçüyor ve size sunuyor.

Download: BootTimer

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bu program sağlıklı bir yazılım değil asla gerçek zamanlama xp ortamında 7.4 sn içinde sistem açılıyor tüm uygulamaları stabil kullanabilir hale gelmesi içinse 3.6 sn süre gerekiyor sistemde panda 2010 son güncellemeler ve standart herkezde bulunan programlar varken.

windows 7 ortamında ise 8.6 sn tüm herşey dahil açılış süresi.
bu yazılımda ise xp ortamında 45 sn diyor windows 7 ortamında 32 sn veişin en ilginç yanı bu yazılım zamanı hesaplamak ile uğraşmaya başladığında çoktan herşey kullanılabilir hale gelmiş oluyor. hesaplama bittiğinde ise en az 10 tanede uygulamayı aktif halde kullanır hale geliyorum.

5 tane windowsla başlayan program var. hepsi açıkken 57 saniyede pc kapanıp açılıyor. win 7 ultimate x64 ile hayat mükemmel..

güzel değil bunun yerine bootracer öneririm
http://www.greatis.com/bootracer/

Buradaki arkadaşların makinaları çok çok süper galiba?
7-8 sn de açılan bilgisayar ilk defa duyuyorum.

Ubuntu / Linux 10-17 saniye arası açılıyor. www.ubuntu.com deneyebilirsiniz.. Ayrıca 8 saniyede açılan bir Win7 olamaz.. Sallamayın beyler..

Birakin Microsoftu.Gecin Linux a. Acilis suresi 12 sn kapanis 4 sn. Virus free ve ucretsiz olmasi da extrasi :)))

Sen de yorum yaz