"Windows XP sesi" böyle tekrar yaratıldı!

Windows XP'nin herkesin hafızasına kazınan "başlangıç sesini", daha önce hiç böyle dinlememiştiniz!

Oynat "Windows XP sesi" böyle tekrar yaratıldı! Windows XP'nin herkesin hafızasına kazınan "başlangıç sesi", 3D robotla böyle çalındı!

6 sene önce kurulan Microsoft Garage, Microsoft çalışanlarının boş alanlarında oluşturdukları yan projelere ev sahipliği yapıyor. 2011'de yayınlanan Mouse Without Borders gibi. Şimdiyse Microsoft, garajında geliştirilen ilginç bir projenin hikayesini anlatan bir video paylaştı.

Hikayenin bir bölümünde Windows XP'nin başlangıç sesinin farklı bir medyada oluşturulma fikirlerinin temeli, garajda atılıyor. Ortaya atılan çeşitli fikirlerden sonra takım, son olarak "3D baskıyla üretilmiş, robot ksilofon orkestrası" fikrinde anlaşıyor. Çeşitli maddeleri ve özel geliştirilmiş bir yazılımı bir araya getiren takım, Windows XP'nin tanıdık başlangıç sesini tekrar üretmeyi başarıyor.

Bu proje, Microsoft garajından çıkan en ilginç projelerden bir tanesi. Firmaya göre garajda 3.000'in üzerinde çalışan, geçtiğimiz 6 senede 10.000'in üzerinde projede çalışmış. Bu projelerin bazıları (Outlook 2013'teki Forgotten Attachment Detector ve Bing Keyword Distribution Graph gibi) gerçeğe dönüşmüş.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

alt yazı ekleseydiniz bari.

Adam ağır işsiz :D

direk video sondan izleyin 1.30 dk ne için bkeledik

baydınız artık....

Klasik American hal vurup harman savurma müdürlüğü, bilimum çöpe giden Ar-Ge teşebbüsleri, çocukların dahi yapmayacağı lüzumsuz işlerin yaşını başını almış kişilere yönlendirilmesi vak'ası vs. vs. bizde bunlar gibiler aklımızdan geçse boş şeylerle uğraşma derler..

boşa geçen 1:26...

hiç benzemiyor desem?

ibret aldım. nirvananın doruk noktasındayım şuan.

adam 3 tele vurmak icin 3d printer + ardunio kullanmis, ben bunu evde 1 elektrik motoru 1 duracell pil ve 1 gazete sayfasiyla da yaparim... bana versinler maasi :D

Koskoca adamlar bide sonunda bişey başarmış gibi sevindiler kardeşim bunu flütle de çalar

videodan microsoft çalışanlarının kendi işletim sistemlerinin sesinden de bi haber olduğunu anlıyoruz!

coco cola sesine daha çok benziyor

vay be!!!!!!!! ama bence linux ve ubuntu daha iyi :) :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir