Windows XP'ye ve Vista'ya Bir Sürpriz Güncelleme Daha!

Microsoft, artık desteklemediği Windows XP ve Windows Vista için bir kez daha, herkesi şaşırtan bir sürprize imza attı!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows XP'ye Bir Sürpriz Güncelleme Daha!

Microsoft, geçen ay gerçekleşen WannaCry fidye saldırısı nedeniyle Windows XP için bir güvenlik yaması yayınlamıştı. Daha sonra zararlıdan Windows XP'den çok Windows 7'nin etkilendiği anlaşılsa da, desteklenmeyen bir işletim sistemi kullanmanın yol açabileceği zarar ortaya çıktı.

Şimdi ise Microsoft, bir kez daha beklenmedik bir hamle yaptı ve Windows'un desteklenmeyen sürümleri için bir yama yayınladı. The Verge'ün haberine göre Microsoft'un en son Salı yamaları, artık desteklenmeyen Windows XP ve Vista için de yamalar içeriyor. Microsoft'a göre bu yamalar, artan siber saldırı riski nedeniyle yayınlandı. Bu saldırıların devlet destekli olabileceği belirtiliyor.

Microsoft, tehdit hakkındaki detayları paylaşmasa da Windows'un desteklenmeyen sürümlerini kullananlara Microsoft'un Download Center sayfasını veya Windows Update'i kullanarak hızla sistemlerini güncellemelerini önerdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

dikkat dağıtıp 4. millenium faciası windows 10 gözden kaçırılıyor yoksa oda etkileniyor hemde en fazla o etkileniyor... bir kere bile söz eden olmadı niyeyse saklamaya çalışıyorlar...

Sen de yorum yaz