Xperia ve Lumia'lı ceplere Snapdragon 810...

Samsung Snapdragon 810'u elinin tersiyle itse de, asıl bomba haber Lumia cephesinden geldi...

  • Ercan Uğurlu
Xperia ve Lumia'lı ceplerin arkasında o var

Özellikle orta ve üst segment cep telefonu pazarında işlemcileriyle adından bir hayli söz ettiren Amerikalı şirket Qualcomm, 2015'te de cep devlerine hayat vermeye devam edecek. Her ne kadar Samsung Galaxy S6'nın Qualcomm'un yeni işlemcisi Snapdragon 810'la gelmeyeceğine kesin gözüyle bakılsa da, pek çok cep devi yeni modellerinde Qualcomm'a yer vermeye devam edecek.

Qualcomm'un yeni nesil işlemcilerini bu yıl yeni cep telefonu modellerinde görmeye devam edeceğiz. Bunlar arasında LG, Xiaomi, Motorola ve Oppo da bulunuyor. Ancak ağırlıklı olarak Sony ve Microsoft kanalında, Qualcomm için heyecanlı bir bekleyiş var.

Sony Mobile'dan Gen Tsuchikawa'nın "heyecanlıyız" sözü buna bir örnek. Tsuchikawa, 2015 yılında piyasaya çıkacak olan Qualcomm'lu Xperia cepleri için bir hayli heyecanlı olduklarını belirtirken, en büyük bomba Microsoft'tan geldi. Juha Kokkonen, Snapdragon 810'lu yeni üst düzey Lumia cep telefonlarının müjdesini verdi. Böylece, beklenen üst düzey işlemcili Lumia'lar da nihayet gerçeğe dönüşecek gibi görünüyor. Üstelik bunun için çok da beklemeyeceğiz; 2015 yılı içerisinde Snapdragon 810'lıu Lumia'lar raflarda olacak. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ozaman lumialar uçuşa geçer:))) hem yazılımsal hem ürün olarak

Ne Olursa Olsun,islemcilerin Asiri isindigi Bir Gercekki Lg Cepheside bunu Kabul Etti.Millet Kolay Kolay Almaz Diye Dusunuyorum. 810'cihaz.insanlarda acaba Dusuncesi Hakim Bende Dahil.Cihazim G2 Fakat Samsung Adam Gibi S6 Yaparsa, Sirf islemci Konusunda Bu Yil Parsayi Goturur(Android Ayagini)..

win10 için lumia alacaktım zaten..s810 la dahada iyi olur bu olay :D

Androide taksalar o işlemciyi limbo ile Windows 8.1 kurarim (androide windows kurmak aşırı basit) lumiaaya koysalar ne yazar limbo bile yok

Androide win kuran bi anlatsana be a

Androide win kuran bi anlatsana be a

android telefona windows phone kurabilirmiyiz chip araştırırmısınız size zahmet launcher demiyorum direk wp 8.1

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play