Snapdragon 810 için son nokta koyuldu!

Qualcomm'dan gelen şok açıklama, bu amiral gemisi cepte Snapdragon 810 olmayacağnı doğruladı!

  • Cem Şancı
Snapdragon 810 için son nokta koyuldu!

Qualcomm, yayınladığı yeni raporda, firmanın popüler işlemcilerinden Snapdragon 810'un, yeni yılda büyük bir müşterinin telefonlarında yer almayacağı vurgulandı. Bu da Qualcomm'un önemli bir gelir kaybı yaşaması anlamına geliyor.

Qualcomm, raporda kaybettiği büyük müşterisinin adını vermese de, piyasalarda bu firmanın Samsung olduğu tahmin ediliyor zira Samsung son yaptığı testlerde çok ısındığını tespit ettiği için Snapdragon işlemcilerinden hiç memnun olmadığı biliniyor. Samsung'un yeni telefonlarında kendi üretimi olan Exynos işlemcisini kullanması bekleniyor. Bir söylenti, Qualcomm'un Samsung için özel bir Snapdragon 810 sürümü üreteceğini söylüyordu ama görünüşe göre bu söylenti de gerçek çıkmamış durumda.

Ancak yine de Qualcomm'un işleri hala iyi gidiyor. Samsung'u kaybetmesi 2 milyar dolarlık bir kazanç kaybı anlamına gelse de firmanın hala 26 milyar dolarlık kar beklentisi bulunuyor. Ayrıca giden müşterinin yerine yenisinin gelmesi de uzun sürmemişe benziyor zira LG'nin 2015'de Snapdragon 810'lu yeni telefonlar çıkaracağı kesinleşti. Samsung kadar çok kazanç sağlamasa da LG ile birlikte Qualcomm, kaybettiği milyar dolarlarınbir kısmını geri alabilecek gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Fandroid olarak söylüyorum samsung gider sırf Türkiye Türk olduğu için dandik işlemcileri takar hatta gider snapdragon 810 veya dandik exynos olur

Snapdragonada helal olsun, LG'yede., G2 ve G3 ile piyasayı altüst etti birde G4 gelsin o zaman görün.

vay arkadaş zaten snapdragon için alıyorduk samsung u şimdi eski köye yeni adet getirtiyorlar zorla macera peşinde mi koşacaz.

merhaba ben iphone kullanıyorum ve apple dan nefret ediyorum :) bu iphone dan nasıl kurtulabilirim lumia istiyorum ben windows 10 istiyorum aldığıma bin pişmanım. yarrrrrrrrrrddddddddddddıııııııııımmmmmmmmmmm eddddddddiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnn

@29 Oca 2015 22:25 birine sat gitsin çok iphone hayranı cahil var

Çok da lazımdı zaten.

Samsung doğru yolda,elimdeki lg ve ekran ile arkasının iyiden iyiye ısınmasını hiç sevmedim,telefon ne olursa olsun,rami yüksek olacak,ısınmayacak ,benim ölçümde bu,eğer bunu basarırsalar samsung benim icin ön planda olacak.

@30 Oca 2015 00:36 Samsung'un kendi işlemcileri daha beter ısınıyor

LG piyasada büyük bir etki yaramadı kabul edin artık bunu

Tabi ısınır benim pc bu gücü soğutmak icin kafam kadar sogutucu kullaniyor islemci napsin.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play