Xperia Z dışındaki modellere Lolipop yok!

Sony, Xperia Z serisi dışında kalan telefonlarına Lollipop güncellemesini sunmayabilir!

  • Cem Şancı
Xperia Z dışındaki modellere Lolipop yok!

Henüz bir yaşında bile olmayan yepyeni telefonunuz için yeni işletim sistemi güncellemesi almayacak olduğunuzu öğrenmek çok sinir bozucu olabilir. Ne yazı ki, cep telefonu satışlarından hiç memnun olmayan ve telefonla televizyon bölümünü satmayı bile düşünen Sony, Xperia Z serisi dışındaki telefonlara Android 5.0 Lolipop güncellemesi yüklemek konusunda pek istekli görünmüyor.

Twitter'daki resmi hesabından konu ile ilgili yaptığı duyuru sonrasında, diğer Sony modellerinin sahipleri isyan edince, Sony açıklamasını yumuşatıp, "henüz güncellemeler hakkında yorum yapmak için erken olduğunu" açıkladı.

Eğer Sony gerçekten Z serisi dışında kalan modelleri güncellemeyecekse, hayal kırıklığı yaşayacak telefon modelleri listesi bir hayli kabarık: Sony Xperia C3, E1, E3, M2, M2 Aqua, T2 Ultra ve T3...

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

öyle bir şey yaparsa çok müşteri kaybeder.

@10 Mar 2015 16:28 samsung güncelleme vermedi ve sonuç ne oldu ? ülkemizde apple ile en çok satan telefon markası hala ? ülkem insanı şikayet eder, gider yine samsung, sony alır :)

belli işte gidişat görünen köy kılavuz istemez,zorlayınca da olmayacak gene. adamlar mobil bölümü kapatacak belli ,daha fazla mesai de masraf da harcamak istemiyor.

@10 Mar 2015 17:00 O mesaiyle masrafı zamanında yapacaktılar...yazık oldu sony 'e zamanında orta karar tellere bile yazılım verseydi reklam yapmadan bir çok kullanıcının gönlünde yer ederdi reklam paraları yerine yazılıma harcamalıydılar parayı..

vermesin zaten verip de telefonları saçmalatacaksa vermesin en azından telefonlar stabil kalır.

Her ne kadar eleştirilse de güncelleme konusunda samsung çok iyi.

dandroitciler az bile

Eh Sony severler demekki almadan artik iki kere düşüncekler.

Z serisinden ayrı guzel tel de yok

hala gelecek abi hala gelecek maşallah ocak başı dediler yok şubat dediler yok mart başı dediler martın ortasına geldik.. yazılım konusunda bu markanın bu kadar geri kalması biz kullanıcıları çok üzdü ..

@10 Mar 2015 20:20 martın ortasında vercek z2, z3, z3c sonuna doğruda tüm serisine gelcek bilmeden konuşmayın

hani "android özgürlükmüş.." ya ? alın size özgürlük : bir android klasiği daha...

bir daha sonynin hiçbir ürününü almam etrafımdaki kimseyede aldırtmam hadi z serisi dışındakilere vermiyosun anladıkta z serinede vermeye niyetin yok diğer firmalar 5.0 in dağıtımına çoktan başladı 5.1 in testini yaptığını açıklayan firmalar bile var düşünün adamlar 5.1 in güncellemesini hazırlamaya başlamışlar test aşamasına bile gelmişler sony daha türkiye için yaz aylarından bahsediyor sony pişmanlıktır bir daha android almam tamam iphone fazla pahalı donanımsal özelliklerine göre ama adamlar aldığı paranın hakkını veriyor googlenin türkiye için kısıtladığı bütün özellikleri Türkiye'ye uyarladılar siriye Türkçe bile eklediler alamıyacağın hizmetler için android almaktansa bile bile kazıklanırım iki katı fiyata iphone alırım daha iyi en azından sonuna kadar full hizmet alırım

Sp kullanıyorum zamanında bende baya kızmıştım uyumlu deil yavaşlama yapıyo dediler inanmasamda yine sony

Reklam kokan hareketler bunlar. Bak, vermez dediniz ve biz hepsine verdik diyecekler

Sony xperia t2 kullanıyorum ve güncellemeden memnun degilim eskisine nasıl geri dönebilirim telefon güncellemeden sonra yavaşladı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play