Xperia Z4, beklenen amiral gemisi değilmiş!

Dün sürpriz bir biçimde tanıtılan Xperia Z4, meğer bizim beklediğimiz Sony amiral gemisi değilmiş!

Sony Xperia Z4 Japonya dışına satılmayacak

Sony'nin Xperia Z4'ü, dün sürpriz bir biçimde ortaya çıktı ve büyük bir heyecanla karşılandı. Ancak şimdi, gösterişsiz bir organizasyonla Japonya'da tanıtılan telefonun aslında sadece Japonya için üretilmiş olduğu ortaya çıktı.

Sony'den sızan bilgilere göre, firma Xperia Z4'ü Japonya dışına satmayı planlamıyor. Bunun yerine Z3'ün satışları devam ederken, firmanın 2015 içinde Japonya dışı için özel bir model tanıtacağı söyleniyor.

Sony, Japonya dışındaki lojistik ve destek hizmetleri masraflarını kısmak için, tek bir amiral gemisine odaklanıp, Japonya dışında sadece bu modeli satacak.

Sony Xperia Z4'te sekiz çekirdekli Snapdragon 810 işlemcisi ve Adreno 430 GPU bulunuyor. Telefonun ön kamerası ise 5 MP.

Önceki aylarda Sony yöneticilerinin, cep telefonu pazarında istedikleri karlılık oranını yakalayamamaktan ve cep telefonu işine girmekten dolayı pişman oldukları da ortaya çıkmıştı. Öyle görünüyor ki, Sony çok beğenilen ama bir türlü çok satmayan Xperia serisini ve diğer Sony telefonlarını büyük bir üreticiye satmadan önce, dünya çapındaki satış stratejisini değiştirerek son bir deneme daha yapacak. Eğer bu yeni sistemde de istedikleri başarıyı kazanamazlarsa, Sony telefonlarının büyük bir markaya satıldığını görebiliriz, hiç şaşırmayalım...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

"Sony telefonlarının büyük bir markaya satıldığını görebiliriz, hiç şaşırmayalım..." Nokıa nın 2016 da geri gelebileceği haberinden sonra sony nin o zamana kadar elini çabuk tutması gerektiği geliyor insanın aklına.Yoksa işleri zor.

Sony çok beğenilen ama bir türlü çok satmayan Xperia serisi...bu nasıl bir mantık??

Nokia ne kadar çabalasada yyukselise gecmiyecek hic bir zaman

Nokia nın durumuna düşmek üzere

Yine samsungcular konuşmaya başlamış ve sevinmiş haha yine aynı tasarım deyip piyasaya sürmüş diye arkadaşım kendi ülkesinde satışa sunulacak ayrıca sony hacker tarafından bütün dökümanları ele geçirildi z4te dahil adamlar enayimi gösterilen bir ürünü üretsinler akıllı düşünün ya Eylül ayında xperia serisini zden ayıracak xperia... Artık başka bir harfle devam ettirebilir asıl bomba amiral gemisini eylülde tanıtacak ve o arada zaten snapdragon 815 ve 4 ram ile gelebilir o zaman yeni çıkacak iph

fiyatları düşürsünler bak nasıl satıyor 1. olurlar piyasada

Z ultra 2 yada z4 ultra falan çıkarsınlar da öyle bıraksınlar nolur :((

S6 gibi bir telefon yaptılarda satmadımı diye sorarlar adama???

Sony nin sonu Ericsson ve Nokia gibi oldu. Sony Ericsson u aldıktan sonra başarılı oldu ama satmadı niyeyse

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost