Xperia Z4 yerine Xperia P2'yle tanışabiliriz!

Xperia Z4 sadece Japonya'da satılacak. Biz ise, onun yerine işte bu telefonu görebiliriz!

Xperia Z4 yerine Sony Xperia P2'yle tanışabiliriz

Sony Xperia Z4, geçtiğimiz günlerde Japonya'da tanıtıldı. Ancak bu telefonun Japonya için özel olduğu ve beklenen amiral gemisinin çok farklı bir telefon olacağı kısa sürede ortaya çıktı. Hatta bazı dedikodular, Xperia Z5'i beklememiz gerektiği yönünde.

Peki beklenen o amiral gemisi nasıl olacak; Japonya'nın dışına ne zaman çıkacak? Cevap yeni sızan "Sony Xperia P2" adlı telefonda olabilir.

Çince web sitesi cnBeta, Xperia P2'ye ait görsel ve teknik özellikleri paylaştı. Siteye göre Xperia P2, Japonya'da tanıtılan Xperia Z4'ün uluslararası sürümü olacak ve yaklaşık olarak aynı özelliklerle gelecek. Yani 5,2 inç Full HD ekran, Snapdragon 810 işlemci ve 3GB RAM, cihazın özellikleri arasında olacak. Cihazdaki temel fark ise tasarımda ortaya çıkıyor. Sızan görüntülere bakarsak Xperia P2'nin ekran çerçevesinin daha ince olduğu, dolayısıyla cihazın daha taşınabilir boyutlarda olduğu gözleniyor.

Ancak çerçevenin incelmesi, P2'yi fark edilir derecede kalınlaştırıyor. Xperia Z4, 6,9mm kalınlığındayken P2, en kalın noktasında 10,9mm'ye ulaşıyor. Bu aynı zamanda P2'nin daha büyük, 4240mAh kapasiteli bir pille geldiği anlamını taşıyor. P2'nin kamerası da 20,7MP'den 12,1MP'e küçültülmüş.

Bu sızıntıya yeni bilgiler gelene kadar şüpheyle yaklaşmakta fayda var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bu sızma işlerinin de artık b.ku çıktı.

Olabilir mstar ile de tanısabilirsiniz :D

o navigasyon tuşlarını ekran üzerine koyduğun sürece işim olmaz senle xperia

@28 Nisan 2015 22:15 lg de htcdede var o tuşlar ekranda sen bu durumda samsung al uzak dur japonlardan..

Öyle şey mi olur ya. Güçlü bir alternatif modeldir ama amiral gemisi model değildir. Bu Sony ne yapmaya çalışıyor acaba.

Çinli arkadaşlara çekemeyen anten taksın diyorum, Japonlar s.a.

tasarımın montaj olduğu çok belli ilk çıkan s veya p ye ekranı yapıştırmışlar.xpera p kullanıcısı

Arkadaşlar z4 dedikleri Avrupaya satış yapacaklar ve z3+ olarak satılacak yani xperia z3 neo z4 ise Mayısta yeni bir tasarımla gelecek bu görüşteyim ve araştırabilirsiniz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost