Xperia Z6'yı unutun, Xperia X'lere hazırlanın!

Sony'nin uzun yıllar boyunca piyasaya sürdüğü amiral gemisi ceplerinde kullandığı Xperia Z serisinin kaderi belli oldu!

  • Zeynel A. Öztürk
Xperia Z6'yı unutun, Xperia X'lere hazırlanın!

Sony'nin yeni Xperia X serisine odaklanmak için Xperia Z, M, E ve C serilerinde yeni telefon tanıtmayacağı kesinlik kazandı.

Techradar ile konuşan bir Sony yetkilisi, Sony'nin tüm gücünü Xperia X serisine aktarmak için Xperia Z, C, M gibi telefon serilerinde yeni cihaz sunmayacağını söyledi. Xperia X serisi, henüz tanıtılan Xperia XZ, Xperia X Compact, Xperia X, Xperia X Performance, Xperia XA ve XA Ultra'dan oluşuyor.

Sony Mobile'dan üst düzey satış ve pazarlama yöneticisi Hideyuki Furumi, yaptığı bir açıklamada Xperia X serisine ait olmayan cihazların satılmaya devam edileceğini, ancak Xperia X dışında herhangi yeni bir cihazın artık tanıtılmayacağını söyledi. Bir Sony yetkilisi, bu kuralın ABD veya İngiltere'de bir istisnasının olabileceğini söyledi ancak bunun hangi telefon olacağını belirtmedi.

Xperia ismi Sony'nin giyilebilir teknolojilerinde ve diğer cihazlarında kullanılmaya başlandığından firma, her telefon için tek bir harf kullanarak karışıklığı ortadan kaldırmak istiyor. Dolayısıyla Xperia Z6'yı görmeyecek olsak da, bu Sony'nin üreteceği telefonun özelliklerini ilgilendirmiyor. Yani önümüzdeki sene Xperia XZ2'yle karşılaşma olasılığımız oldukça yüksek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Böylece sony nin kaderide belli oldu. Dandik telefonları pahalıya satıyor. Z serisi çok iyiydi sony artık bitti zaten. Bari fiyatları uygun tutsaydı. Su geçirmezliği kaldırdı çoğunda işlemci ve ram i de çok iyi değil tek kamerası 23 mp onun dışında pek özelliği yok zaten.

@04 Eylül 2016 00:13 kaılıyorum xa ulta bile z3 den kötü japonlar çok çalışmaktan beyinleri yanmış heralde bu soony nin playstation 5 değilde gamezord1 gibi saçma bişi çıkarması gibi saçma çok üzüldüm

Bu böyle gitmez Sony. not: Xperia Z2 kullanıcısı.

Hala aynı kasa sanki mükemmelmiş gibi

Olmaz sony olmaz Z serisine devam et yoksa bitersin z2 kullanıcısı olarak ben almam bu böyle biline

Bu böyle gider. Xperia Z2 kullanıcısıyım. Çok büyük bir memnuniyetle üç sezondur kullanıyorum. Şimdi de yeni tanıtılan XZ' yi alacağım. Siz aradan çekilin de Sony için abuk subuk konuşmayın. Şunu da hatırlatayım taş gibi ve hiç bir sıkıntı da yaratmadı.

@04 Eylül 2016 21:34 öyle diyorsunda telefonlarına gözle görülür bir özellikde katmadılar

Devir Lenovo ya mı koşuyor bana mı öyle geliyor motorola ile atağa geçecek gibi duruyor bence LG de olayları takip ediyor ama geç kalıyor herşeyde olduğu gibi

Bu sony cam tasarımı ile z metal tasarımı ile x plastik tasarımı ile c veya m İ kullanmayı akıl edemiyosa bence batsın (sony telefon kullanıyorum bir çok kişiye sony önermişimdir ama Son hareketler hiç hayra alamet değil)

Sen de yorum yaz