Yandex müzik işine girdi!

Google'ın henüz vermediği hizmeti bu arama devi gerçeğe dönüştürdü! Fazlası da var...

Yandex müzik işine girdi!

Türkiye Rusya'ya örnek oluyor

Rusya ve eski Sovyet cumhuriyetlerine ek olarak Türkiye'ye de açılan ve pazara hızlı bir giriş yapan Yandex bazı yeni servisleri, sayfa tasarımı vs. gibi hizmetleri önce Türkiye ana sayfasında test ediyor, daha sonra Rusya'ya açıyor.

Yakında sesli mobil arama da geliyor!

Yandex mobil platformlar, akıllı telefonlar için de bir mobil aram eklentisi sunuyor. Bu servisin şu anda geliştirilmekte olduğunun ve yeni bir android uygulaması üzerinde çalışmakta olduklarının da altını çizen firma yetkilileri Türkçe sesli arama sistemi üzerinde de çalıştıklarını ve yerli şirketlerle işbirliği yaparak yürümekte olduklarını belirtti.

Yandex dünyada global olarak arama yapıp arama sonuçları sunabilen üç arama motorundan biri. Firma standart aramaya ek olarak ülkelere özel arama ve bilgi verme seçenekleri de sunuyor. Örneğin Türkiye'deki Yandex arama motoru hizmetleri arasında web, resim, video vs. aramalarına ek olarak anlık Trafik aktivitesi, detaylı haritalar vs. gibi hizmetler var. Firma bugün bunlara müzik arama servisini de eklemiş olduğunu duyurdu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Ayrıca türkiye haritasına da çok önem veriyorlar. Elin google'ı elin ülkesinin köyünün bile panoramik fotoğrafını çekiyor ama istanbul'un ve ankara'nın çekmiyor. Yandex ise şimdiden başlamış türkiye haritasında panoramik fotoğraflar çekmeye. Ayrıca yine google'ın ülkemizde hizmet vermediği anlık trafik bilgisi hizmetini de kargo şirketleriyle anlaşıp araçlara özel gps cihazı yerleştirerek hizmet vermeye başlamışlar.

yandex sıkı bastırıyor bence

Bu Yandex gittikçe ilgimi çekmeye başladı. Ara ara kullanıyorum. Arayüzü biraz daha güzel ve minimalist bir havası olsa (tabi ki kişisel görüşüm. Alışmışız Google' ye o yüzden sanırım) daha çok ziyaret edeceğim. Tebrik ederim valla.

Yandex hızla büyüyen bir arama motoru belki birgün Google tahtından indirirse hiç şaşırmam ama bu şimdilik zor :D

Yandex hızla büyüyen bir arama motoru belki birgün Google tahtından indirirse hiç şaşırmam ama bu şimdilik zor :D

yandex ülkemize vergi veriyor mu bilgisi olan yazsın lütfen malum google vermiyor heralde eğer yandex her ay vergisini veriyorsa halkta bilinçlenirse herkes google yerine yandex kullanır başarılar yandex yeni çalışmlarınızı bekiyoruz...

Vergi vermeme gibi bir şansları yok :) Ülkemize gelip yatırım yapıyorlarsa mutlaka vergilerini de vermek zorundalar.

yandexin mobil uygulamaları çok dikkat çekici.şahsen google şuanda ikinci sırada benim için

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir