Yazıcı devi Epson'dan en hafif akıllı gözlük

Epson, Dünya Mobil Kongresi 'nde tanıttığı OLED'li gözlüğüyle dikkat çekiyor.

Epson'dan en hafif akıllı gözlük

Global platformda en çok takip edilen organizasyonlardan biri olan Dünya Mobil Kongresi'nde Epson giyilebilir teknoloji alanındaki yeni modeli MOVERIO BT-300 akıllı gözlüğünü tanıtmıştı.  Epson'un yeni gözlüğünde Si-OLED (Slicon Organic Light Emitting Diode) ekran teknolojisini kullanıldı ki bu gelişme gelişmiş netlikte görüntü vadediyor. Sİ-OLED teknolojisi, özel bir mikro ekran projeksiyon sistemi anlamına geliyor ki, artırılmış gerçeklik deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. Bir önceki modele göre kamera çözünürlüğü 5 megapiksele yükseltilen BT-300'de batarya ömrü 6 saat ve Intel Atom işlemci bulunuyor.

Android 5.1 işletim sistemiyle birlikte gelen Epson MOVERIO BT-300, kullanıcıların konforu açısından da silikon gözlük tutucuya sahip. Ayrıca önceki modellere göre yüzde 20 oranında daha hafif. Yazılıma bağlı olarak sektörlere özel çözümler sunan Epson akıllı gözlüklerindeki bu yeni model gelişmesinin özellikle sağlık sektöründe çığır açacağına inanılıyor. Epson'un yeni akıllı gözlüğü MOVERIO BT-300 Türkiye'de de belirli bir süre sonra satışta olacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

bence mühendislik alanında da büyük içe yarar. düşünsene alana sadece bakıyorsun ve ada pafta parsel bilgileri ilgili bölgeyi işaretleyerek beliriyor.

Sen de yorum yaz

Turhost