Yazılım testini uzmanından öğrenin!

Yazılım testi nasıl yapılır? Bu yeni kitapla uzmanından öğrenin, rahat edin!

Yazılım testini uzmanından öğrenin!

Meslekleri gereği, çok sayıda yazılım testi aşamasında yer alan ve bu konularda uzmanlaşmış olan yazarlar, edindikleri bilgi ve tecrübeleri bu kitaba aktarmıştır.

Kitapta, test işinin ustalıkla yapılabilmesi için hangi kavramların bilinmesi ve uygulanması gerektiğini, test süreçlerini, test kapsamının ne olduğunu, testçilerin diğer birimlerle olan ilişkilerini, test ekibinin organizasyondaki yerini, test ortamının nasıl olması gerektiğini, testçilerin en sık yaşadığı sorunları ve kaynaklarını, bir yazılım projesinin tüm aşamalarında testçilerin aldığı sorumlulukların neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, kitapta olgun seviyede test yapılabilmesi için bilinmesi gereken kavramlar hakkında bilimsel makalelerden alıntılar bulacaksınız. Test işinin, kodlama bittikten sonra yapılan bir eylem değil, projenin başından sonuna bir disiplin olarak oturtulması gereken, başlı başına bir süreç ve süreçler bütünü olduğunu göreceksiniz.

Künye Bilgileri: 2015 Baskı " 13x19 cm. " 140 Sayfa " 14,50 TL

Yazarlar: Asiye BOZKURT " Adem ÇÜÇEN " Ahmet ADIGÜZEL

Daha fazla bilgi için tıklayın.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

-     Test Nedir?

-     Test Dünyasındaki Kavramlar

-     Sürekli Tümleştirme

-     İzlenebilirlik

-     Regresyon

-     Gereksinim-Test-Hata İlişkisi

-     Kullanım Vakasından Test Vakası Oluşturma

-     Yapılandırma Yönetimi

-     Sürüm Yönetimi

-     Kullanılabilirlikte Testçi Rolü

-     Testçi ve Yazılımcı İlişkisi

-     Saha Yönetimi

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Programlama dili ve form yapılarının testleri tamamen farklı test kitabı almak isteyen acemi programcılar, Bu kitabın test le ilgisi vardır fakat, kitap faydasız, güncel, özel bilgi içermez. Google da kullandığınız programlama dili ve form yapısına göre arama yapın örneğin "c# wpf test tools, program", yada "java html5" ..test tools Unit, user interface.. 500 sayfalık kitaptan bin kat fazla bin kat daha doğru ve denenmiş yazılımcılarca kullanılan araçları bulursunuz.

güzel faydasını olacağına eminim eğitim herzaman şart ,ama bir yazılımcı olarak şunu demek isterim gerçekten istiyorsanız o programları girin kurcalayın netten öğrenin forum sitelerinden uzmanlardan yardım alın ama en iyisi iş sizde biyitor hiç bilmediğim halde 0 dan başladım ve 6 senelik bu işi yapıyorum kendim öğrendim :) kısacası kurcalayın faydasını göreceksiniz .

Yogun olarak tecrübe aktarılmış, haliyle internetten bulunamayacak bilgiler aktarılmış.

Sen de yorum yaz