Yeni AMD Catalyst 15.7 sürücüsünü tanıyın!

AMD APU ve GPU'ları yeni catalyst 15.7 sürücüsü ile sezgisel Windows 10 deneyimi sağlayacak!

Yeni AMD Catalyst 15.7 sürücüsünü tanıyın!

AMD yeni AMD Catalyst 15.7 Sürücü güncelleştirmesini duyurdu. Yeni sürücü Windows 10 ve DirectX 12 API'si için kusursuz ve sezgisel destek sağlıyor, kullanıcıların AMD APU ve GPU çözümlerinden en iyi performansı almalarına olanak veriyor.

AMD Catalyst 15.7 sürücüsü; kullanıcı deneyimini daha güvenilir bir performans, yenilikçi özellik ve teknolojiler ile zenginleştiriyor. Sürücü, Windows sürücü güncelleştirme bileşeninin bir parçası olarak Microsoft 10 ile tamamen entegre edilecek.

Windows 10 ile çalıştırılan AMD APU'ları ve Radeon GPU'ları, oyunları ve stream edilen videoları her zamankinden daha iyi göstererek en gelişmiş eğlence deneyimi sağlayacak. Ayrıca cihazlar arası PC deneyimini daha kişisel, daha üretken ve hatasız kılacak.

Önemli AMD yeniliklerinden bazıları şöyle:

Donanım tabanlı HEVC dekoderi içeren donanım bileşenleri ile 4K ve üzeri çözünürlüklerde içerik stream etme yeteneği

DirectX 12 ve AMD FreeSync Teknolojisi sayesinde Windows 10 işletim sistemli AMD tabanlı bilgisayarlar ile oyunlarda üstün görüntü performansı

AMD ve Windows 10'un uyumlu çalışması ile sağlanan duyarlı uykudan uyanma zamanı. Bu sayede bilgisayarların uyku modundan daha kısa sürede faaliyete geçebilmesi sağlanıyor.

Windows 10 işletim sistemi ile beraber çalışan Window Display Driver Model (WDDM) 2.0 sayesinde grafik kartına binen işyükü azaltılıyor. Görüntü modları arasında geçiş hızlıca ve Windows kullanıcılarının geçmişte karşılaştığı titreme sorunu olmaksızın gerçekleştirilebiliyor.

Yeni AMD Catalyst 15.7 sürücüsü'nün son kullanıcı deneyimini zenginleştirecek özellik güncellemelerinden bazıları şöyle:

Resim Kare Hızı Kontrolü (FRTC) teknolojisi grafik kartınız üzerinden oyun sırasında sağlanacak resim kare hızına sınır koyarak gerçekleşecek en yüksek resim kare sayısını kontrol etmenizi, bu sayede daha sabit ve istikrarlı performans almanızı sağlar. Böylece sistem ve GPU'nun güç tüketimi ve ısısı düşürülürken, fan hızındaki azalma daha sessiz bir deneyim sağlar. Yeni sürücü ile bu özellik artık AMD Radeon R7 260 ve üstü GPU'lar tarafından destekleniyor.

Virtual Super Resolution (VSR) teknolojisi yüksek çözünürlükte işlenen görüntüyü monitörün doğal çözünürlüğüne indirgeyerek, verimli bir Super Sample Anti-Aliasing uygulanması ile oyunculara ve masaüstü Windows kullanıcılarına resim kalitesinde önemli derece iyileştirmeler sunuyor. Yeni sürücü ile bu özellik artık AMD Radeon R7 260 ve üstü GPU'ların yanı sıra masaüstü A-Serisi 7400K ve üstü tek ve çoklu GPU özellikli APU'lar tarafından da destekleniyor.

Oyun süresince ekranda oluşan yırtılmaları, takılma ve gecikme olmaksızın ortadan kaldıran AMD FreeSync Teknolojisi artık Crossfire'ı da destekliyor. Bunun için sadece FreeSync özellikli bir AMD bileşeni ve FreeSync uyumlu bir monitor gerekiyor. Şimdiye dek duyurulan FreeSync destekli monitörlerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Son kullanıcıya yönelik faydalar ve Windows 10 ve DirectX 12 AMD Catalyst 15.7 sürücü desteği hakkında daha fazla bilgi için AMD Sürücü ve Destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Windows 10'la yeminle AMD'den nefret ettim. Oyun oynuyorum, sürekli HD4000 ile 7670m arasında gidip geliyor. Fps bir 70 oluyor bir 25.

@10 Temmuz 2015 19:57 aynen pavilion g6 vs... sorun

@10 Temmuz 2015 19:57 Bende katılıyorm ama öyle FPS dalgalanması olur. Baktığınız yere göre değişir

Peki ya çok çabuk ıskartaya çıkarılan DirectX11 li kartlar ? AMD bir kez olsun bu kartlara da düzgün destek verecek mi ? Hiç sanmıyorum. Bu güne kadar hep AMD ekran kartı aldım ama bundan sonra para biriktirip Nvidia almayı düşünüyorum çünkü AMD çıkardığı kartların arkasındaki desteğini kısa sürede sonlandırıyor. Kendi bacağına sıkmak böyle bir şey...

nvidia nın tekelciliğine rağmen amd nin tüm gücüyle ölümüne pes etmeden uğraşması kullanıcılarına yeni teknolojiler hediye etmesi takdiri hak ediyor.cpudada intele senelerdir kafa tutması ve rekabet ortamı yaratması açısından rakiplerinin fiyatları uçuramamasının en büyük sebebidir kendi adıma teşekkürü borç bilirim.

15.7 surucusu problemli. DX9 oyunlarinda goruntu sari ve titresimli oluyor. Performans onceki suruculerden daha iyi gibi Kullanmaya gerektirecek bir yenilik yok, sonraki kararli surumu beklemek lazim.

Sonunda sorunları düzeldi

AMD nin yarı yolda desteği kestiği hd 4000 serisi için de windows 10 sürücüsü istiyoruz!

arkadaşlar ben kurdum 15.7 yi bende olumlu sonuç göstedi yani gta 5 de 15.5 versiyonunu kullanırken kasma oluyodu özellikle şehrin içinde,15.7 den sonra gözle görünür bir şekilde değişim olduğunu gördüm.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir