Yeni laptop'unuz bu 10 özelliğe sahip olsun!

Satın alacağınız yeni laptop'ta neler olmalı; nelere dikkat etmelisiniz? İşte olmazsa olmazlar...

Yeni laptop'unuz bu 10 özelliğe sahip olsun!

2016, laptop'lar için en heyecan verici yıllardan biri olacak. Birkaç teknoloji olgunluk dönemine bu sene girerek son iki senedir durağan izleyen sektöre canlılık kazandıracak. Bu yüzden 2016'da yeni bir laptop satın almayı planlıyorsanız, aşağıdaki özelliklerin çoğunu barındırmasına dikkat edin.

1. USB 3.1 Type C

USB 3.1 ile 10Gbps hızına ulaşmanız mümkün hale geliyor. Hangi yönde taktığınızın bir önemi olmayan Type C konektörü ise güç adaptörünüz dahil, tüm kablolarınızı değiştirmeyi amaçlıyor.

2. Mini DisplayPort

4K monitörlerin fiyatı hızla düşüyor. USB Type C üzerinden DisplayLink bağlantısı popüler hale gelene kadar harici 4K monitöre sahip olmak isteyenlerin bir DisplayLink konektörüne ihtiyacı var.

3. Full HD ekran

Günümüzde 1920 x 1080 altındaki bir çözünürlüğün kabul edilmemesi gerekiyor. Bu çözünürlük, daha ucuz telefonlarda bile standart haline gelmeye başladı.

4. İyi aksesuarlar

Aksesuarlar sayesinde cihazınızı daha kullanışlı hale getirmeniz mümkün. Bunlar taşıma çantalarından dock istasyonlarına, harici pillerden harici hoparlörlere her şey olabilir.

5. Windows Hello

Windows 10'un güvenlik işlevi Hello, yüzünüzü parola olarak kullanmanızı sağlıyor. Microsoft'un bu teknolojisinden faydalanmak için özel bir kameraya ihtiyacınız var. Şu an sadece Intel tarafından üretilen RealSense kamera, üç sensörü sayesinde kimlik doğrulama işlemini yeni nesle taşıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

11. Servis olayını unuttunuz.. Arıza şikayetinizi çözüme kavuşturamayan yetkili tamir servislerinin eline düşen ürünlerin hâli ortada. ASUS TEKNOSER'e 3 kez gönderdiğim cihazım, uyku moduna girmeme şikayeti giderilemediği için bende tüketici mahkemesine verdim.

@Metinolmetin uykumoduna sokacagına kapat gitsin bunumu dert ediyosun

Bu özelliklerin bir kısmının kullanıcıların çoğunluğu için bir önemi yok! 1100TL'ye 2015-2016 model süper HP AMD A8/A10 sistemler var. Bu özellikleri kafanıza takmayın, kesenizi düşünün! Hiç kullanmayacağınız özellikler için 2500-3000TL verecekseniz o ayrı mesele! Diğer taraftan ufak bir hatırlatma: Bu özelliklerin zaten bir kısmı 2015-2016 model sistemlerin hemen hemen hepsinde var. Özetle USB 3.1 Type C, 4K Output, Sistem Açıkken Batarya Değiştirme vs bu gibi özellikleri kafanıza takmayın!..

10 senedir Casper kullanıyorum. İlki giriş segmentiydi, ama sağlamlık olarak üniversitedeki arkadaşların bilgisayarlarından daha sağlam çıktı. İki yıl önce dokunmatik ekranlı CBT serisi ultrabook aldım. Hâlâ canavar gibi! Teknik servise geçen hafta dokunmatik çalışmadığı için gittim. Bir saatte yapıp teslim ettiler. Kardeşim Acer istedi ve sürünüyor. MousePad arızası nedeniyle üçüncü aya girmeden servise gitti. Bir ayda yapıldı ve bir ay sonra yeniden bozuldu.

Resimde yer alan "YOGA" nın standart olarak kabul edildiği yazıda Kibarca 5000 TL civarı parayı bir kenara koyun demiş haberi yapan arkadaş..!

Işıklı klavye? Gece kör olmamak için ışıklı klavye şart.

Bu ozelliklerin sadece dordunu iceren bir notebook 4000 tl den başlıyor

Nasreddin Hocaya genç delikanlı sormuş, -Hocam evlenecem karım nasıl biri olmalı? Hoca cevaplamış, -karın çok güzel olursa herkes ona bakar başın çok belaya girer, çirkin olursa sen ona bakmak istemezsin, bu ikisi olmasında nasıl olursa olsun, demiş. Sizin tarifinizde Hocanın ki gibi muğlak bitiyor, söyleyin şu şu marka şu modeller iyi, diğerleri vasat, bu yazıya göre ben bir Laptop alamam, gitsem orada bu kriterleri tek tek sayıp tarif edemem.

en az 2 DİSK takabilwceğiniz bi laptop alın.malum hız için ssd, depolama içinse hdd kullanabileceğiniz çift diskli ve harici ekran kartı takabilceğiniz pci express bağlantısı boşta olan ve kart takabilecek hacmi olan 19 İNÇLİK bilgisayarlar alın.

Notbuk acikken pili degistirdim bir yandan fise takiliydi benim laptop artik size bin basar

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Yeni laptop'unuz bu 10 özelliğe sahip olsun!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir