Yeni Lumia, resmi belgelerde göründü!

Resmi dokümanlarda RM-1109 koduyla görünen yeni Lumia, kafaları karıştırdı!

  • Kürşat Zaman
Yeni Lumia, resmi belgelerde göründü!
Nokia Lumia 1320

Microsoft'a ait olan ve Brezilya'nın düzenleme kuruluşu Anatel'deki dökümanlarında gün ışığına çıkan RM-1109 kodlu Lumia modeli, kafaları karıştırdı. İlk iddialar, bu kodun Mobile World Congress'te tanıtılacağı konuşulan Lumia 1330 modeline ait bir işaret olduğu yönündeydi. Ancak daha sonra ortaya çıkan detaylar, bu iddianın yön değiştirmesine yol açtı.

Döküman yeni akıllı telefonun 2500mAh'lık BV-T5C bataryasına sahip olacağını gösteriyor. Bir Windows Phone için kapasitesi oldukça büyük olan bu batarya ilk olarak akla beklenen yeni Lumia 1330'u getirdi.

Peki RM-1109'un Lumia 1330 olma ihtimali ne kadar?

Nokia RM-1109'un Anatel'deki kayıtları.

Belgenin ardından internette boy gösteren sızıntılar, bu modelin 5.7-inçlik 720p ekrana, 32GB depolama alanına ve 1.2Ghz'lik Qualcomm Snapdragon 400 işlemcisine sahip olduğunu gösteriyor. 14MP'lik arka ve 5MP'lik ön kameraları da bu listeye ekleyebiliriz. İşte bu ikinci sızıntı, Lumia ailesinin giriş ve orta seviye modelleri için belirlediği sınırlar içerisinde kalıyor.

Tüm bunları göz önüne aldığımızda modelin Lumia 1330 değil, henüz duyurulmamış Lumia 640 olma ihtimali güç kazanıyor. Dual SIM-kart ve entegre dijital tv desteğine de sahip olması beklenen modelin ardındaki sır perdesinin, MWC 2015'te kalkmasını bekliyoruz. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

en fazla 4,5' telefon kullanmak isteyen sadece ben mi kaldım anlamadım ki? nedir bu televizyon ebatında telefon çılgınlığı? htc one mini 2'ye win 10 phone yükleyip piyasaya sürmek ne kadar zor olabilir?

MS'den beklenen telefon çok açık: 5" FHD ekran, Kapsitif tuşlar, 5/8 Ön - 13-16 Arka Kamera ve az biraz düzgün bir tasarım. Biliyorum, bir gün bizi duyacaksın @Windows

Ozellikleri guzele benziyo ama microsoft su s4 sevdasindan vazgecmio bi turlu...cikaracak teli piyasaya 1300 liraya kimse yuzune bakmayacak...cunku 1000 lira seviyelerinde s800 islemciler var piyasada

CemTnTn o dediğiniz tanıma Lumia 930 uyuyor galiba ??

Çok büyük Hiç olmadı

Çöpdows geliyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play